جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5165

 خبــر 

 تک تيرانداز خارج از خانه

ستاره پرسپوليسي‌ها بيرون از فشار بالاي آزادي، حال و روز بهتري دارد.

به گزارش آي اسپورت، دو گل مهدي طارمي در بازي با راه آهن، او را به صدرجدول بهترين گلزنان ليگ برگرداند. طارمي با اين دو گل، نيم فصل را با 9 گل تمام کرد. نکته مهم درباره مهاجم پرسپوليس، برتري فاحش آمار گلزني خارج از خانه او نسبت به بازي‌هاي داخل آزادي است.

بر خلاف جري بن‌سون که 3 گل از 4 گلش را در ورزشگاه آزادي زده، طارمي در بازي‌هاي خارج از خانه دوبرابر بازي‌هاي خانگي توانسته دروازه حريفان پرسپوليس را باز کند. گل به سايپا از روي نقطه پنالتي، گل مساوي به صبا و تک گل پرسپوليس به استقلال اهواز انتهاي جدولي تنها گل‌هاي خانگي طارمي بودند. در عوض او در دو بازي خارج از خانه، توانسته بيشتر از يک گل بزند. دو گل به فولاد در اهواز و دو گل به راه آهن، در کنار يک گل به استقلال خوزستان بهترين خط دفاعي ليگ و يک گل به سپاهان، کارنامه 6 گل طارمي بيرون از ورزشگاه آزادي است.

گلزن جوان پرسپوليس علاقه زيادي به فشار سنگين آزادي ندارد و در ورزشگاه‌هاي کوچکتر و کم تماشاگرتر، بازي‌هاي بهتري به نمايش مي‌گذارد. 6 پنالتي که طارمي در اين فصل گرفته نيمي داخل خانه و نيمي خارج از خانه بوده‌اند.

پايان رقابتهاي بين المللي فيوچرز

تنيس ايران باز هم نتيجه نگرفت

تيم ملي تنيس ايران باز هم بدون کسب نتيجه اي به کار خود در رقابت هاي بين المللي فيوچرز ترکيه پايان داد.تيم ملي تنيس ايران که براي آماده سازي جهت حضور در رقابت هاي گروه 3 آسيا و اقياتوسيه راهي مسابقات بين المللي ترکيه شده بود به کار خود پايان داد.در آخرين روز اين رقابت ها تيم ملي تنيس ايران در راند دوم بايد با تيم روماني مسابقه ميداد که به دليل بيماري محسن حسين زاده ، اين ديدار برگزار نشد تا تيم روماني جواز حضور در راند بعدي را بدست آورد.

اين مسابقات به مدت دو هفته برگزار و تيم ملي کشورمان با ترکيب انوشا شاهقلي، شاهين خالدان و محسن حسين زاده به مصاف حريفان خود رفتند و در هيچ يک از بخش هاي انفرادي و دو نفره موفق به کسب نتيجه نشدند.تيم ملي تنيس ايران خود را براي حضور در رقابت هاي گروه 3 آسيا و اقيانوسيه که اواخر تير ماه سال آينده با حضور تيم هاي سقوط کننده از گروه 2 ( ايران و لبنان ) ، تيم هاي حاضر در گروه 3 ( ترکمنستان، هنگ کنگ ، سوريه و کامبوج) و تيم هاي صعود کننده از گروه 4 ( جزاير پاسيفيک و سنگاپور) برگزار مي شود آماده مي کند.

ليگ دسته يک

پاس همدان از سد نفت مسجدسليمان گذشت

تيم پاس همدان در بازي عقب افتاده خود از سد نفت مسجدسليمان گذشت و از قعر جدول جدا شد.

در يک بازي عقب‌افتاده از هفته پنجم مسابقات فوتبال ليگ دسته اول باشگاه‌هاي کشور تيم‌هاي پاس و نفت مسجدسليمان از ساعت 14 ديروز (جمعه) در ورزشگاه قدس همدان به مصاف هم رفتند که اين بازي به برتري 3 بر 2 تيم ميزبان انجاميد.

براي پاس همدان در اين بازي محسن آذرپاد (78)، محسن لطفي (83) و اسحاق سبحاني (6+90) موفق به گلزني شدند و گل‌هاي تيم نفت توسط احمد داودي (28) و بهرام احمدي (44) به ثمر رسيد.

پاس با اين پيروزي 17 امتيازي شد و از انتهاي جدول رده‌بندي ليگ دسته اول فاصله گرفت و نفت مسجدسليمان نيز با 23 امتياز در رده دهم جدول ايستاد.

نکته روز

پرسپوليس به همه تيم‌هاي ليگ گل زد

با گلي که مهدي طارمي وارد دروازه راه‌آهن کرد، حالا در اين نيم فصل هيچ تيمي موفق نشد مقابل پرسپوليس کلين‌شيت کند.

از روزي که برانکو به پرسپوليس آمد، فوتبالي‌ها منتظر بردهاي يک گله پرسپوليس بودند. آقاي پروفسور پيش‌تر در تيم ملي نشان داده بود هيچ گاه نتيجه را فداي بازي زيبا و پرگل نمي‌کند. ولي همان اندازه‌اي که توپ خراب کردن‌ها و موقعيت شناس نبودنِ تيم برانکو توي ذوق مي‌زد، گل زدن اين تيم در همه بازي ها هم عجيب بود.

تيمِ برانکو در اين فصل به پديده (2گل)، استقلال خوزستان( 1گل)، سپاهان (2گل)، ذوب‌آهن (1گل)، فولاد (2گل)، سايپا (1گل)، تراکتورسازي (1گل)، صباي قم (1گل)، سياه‌جامگان (2گل)، ملوان (2گل)، استقلال (1گل)، استقلال اهواز (1گل)، نفت تهران (1گل)، گسترش فولاد (1گل) و راه‌آهن (2) گل زد. با گلي که مهدي طارمي وارد دروازه راه‌آهن کرد، حالا پرسپوليس در نيم فصلِ نخست، دروازه همه تيم‌ها را حداقل يک بار باز کرد. هيچ تيمي نتوانست مقابل پرسپوليس کلين‌شيت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي