جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5166

 آيت الله هاشمي:
 قطعنامه اخير در مورد سوريه به شرط اجرا شدن مثبت است 

 
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام قطعنامه اخير سازمان ملل متحد در مورد سوريه را به طور نسبي، به شرط اجراي عملي آن خوب و مثبت توصيف کرد و گفت: گروه هاي تروريستي از جمله داعش در مذاکرات صلح و دوره انتقالي هيچ نقشي نخواهند داشت. به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله هاشمي رفسنجاني در نشست مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: نبايد اجازه داد تروريست ها و خشونت گرايان مجال و فرصت عرضه اندام پيدا کنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با اشاره به تغيير نگرش غرب و سازمان ملل متحد نسبت به شرايط سوريه گفت: بايد با هوشياري و مراقبت کامل، ضمن حفظ و تقويت وحدت داخلي به ويژه در خصوص مسائل قوميتي و تحکيم برادري و وحدت ميان شيعيان و برادران تسنن، مسائل و تحولات بين المللي به ويژه منطقه را رصد و در موقع و زمان مقتضي، واکنش هاي مناسب را هم داشته باشيم. وي همچنين با اشاره به حوادث تلخ اخير در برخي مناطق اسلامي، بويژه کشتار فاجعه آميز شيعيان در کشور نيجريه با محکوميت شديد اين واقعه تلخ اظهار کرد: در حالي که دولت و ارتش نيجريه در مقابله با گروهک تروريستي بوکوحرام که تنها يکي از جنايت هاي آن، ربايش حدود 200 دختر بي گناه دبيرستاني در اين کشور است، ناتوان بوده و ضعيف عمل مي کند، جاي بسي تأسف است که به منطقه شيعه نشين اين کشور که شخصيت مؤثر، باسواد و صلح جوي شيخ زکزاکي و پيروان جنبش اسلامي هستند، حمله مي کند و همراه با خانواده، آنان را به خاک و خون مي کشد. آيت الله هاشمي رفسنجاني با تأکيد بر موقعيت مهم کشور نيجريه به عنوان دروازه آفريقا به اروپا و اهميت اين منطقه براي کشورهاي غربي، به احتمال ايجاد خوف و وحشت از طرف غربي ها براي دولت نيجريه در مورد نقش مسلمانان به ويژه شيعيان و خطر کودتا در اين کشور اشاره کرد.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: القائات سوء در مورد خطر شيعيان و دخالت جمهوري اسلامي ايران در اين منطقه، کاملاً بي پايه و اساس و ظلم تبليغاتي است و ما اميدواريم هر چه سريع تر دولت نيجريه، نسبت به تأمين امنيت و حقوق شهروندي همه مردم اين کشور، خود را پايبند دانسته و به طور قاطع به آن عمل کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي