جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/09/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5167

 خبــر 

 بارسلونا قهرمان جام جهاني باشگاه ها شد

بارسلونا با قهرماني در جام جهاني باشگاه ها سال 2015 را به بهترين شکل به پايان برد. بارسلونا موفق شد ريورپلاته را در فينال جام جهاني باشگاه ها شکست دهد و قهرمان شود. در اين ديدار که با نتيجه 3 بر صفر به سود آبي و اناري ها به پايان رسيد لوئيس سوارس دوبار و در دقايق 49 و 68 وليونل مسي هم در دقيقه 36 براي بارسلونا گل زدند. داوري اين بازي به عهده عليرضا فغاني بود و روي گل اول مسي صحنه اي بحث برانگيز به وجود آمد. توپ بعد از رسيدن به مسي با دست او برخورد کرد که از نظر داور بازي اين صحنه هند نبود. او همچنين در اين بازي هيچ کارتي از جيبش بيرون نياورد. بارسلونا با اين پيروزي رکورددار شد و تبديل به تنها تيمي شد که اين فاتخ اين تورنمنت شده است. پيش از اين هم در ديدار رده بندي سانفريس هيروشيما 2 بر يک گوانگژو را شکست داده بود و به مقام سومي اين بازي هاي رسيده بود.

معاون فني کميته ملي پارالمپيک خبر داد

کسب 77 سهميه پارالمپيک و فرصت افزايش سهميه در 4 رشته

معاون فني کميته ملي پارالمپيک از کسب 77 سهميه پارالمپيک براي شرکت در بازي هاي ريو 2016 خبر داد.

بهروز برجسته در گفتگو با فدراسيون جانبازان و معلولان پيرامون اين خبر گفت: طي اعزام هاي انجام شده در ماه‌هاي اخير، تاکنون 77 سهميه براي شرکت در بازي هاي پارالمپيک 2016 به دست آمده و امکان افزايش سهميه هنوز وجود دارد. برجسته در اين زمينه افزود: در رشته دو و ميداني که پرتعدادترين شرکت‌کننده را نيز دارد، تاکنون 10 سهميه مستقيم از مسابقات جهاني قطر به دست آمده و به احتمال قوي بين 10 تا 15 سهميه ديگر نيز به دست خواهد آمد. در رشته تير و کمان هم شش سهميه داريم و از مسابقات تير و کمان جمهوري چک که سال آينده برگزار خواهد شد نيز مي‌توانيم يک سهميه ديگر در رشته کامپوند بانوان کسب کنيم. معاون فني کميته پارالمپيک خاطر نشان کرد: رشته‌هاي تيمي بسکتبال با ويلچر، واليبال نشسته مردان و زنان نيز داراي سهميه مستقيم هستند و در وزنه برداري هم 5 سهميه داريم.

وي گفت: رشته قايقراني براي اولين بار پارالمپيکي مي شود و در پاراکانو يک سهميه داريم و امکان دارد از مسابقات آلمان که سال آينده برگزار مي شود نيز يک سهميه ديگر کسب شود. رشته دوچرخه سواري از مسابقات اينچئون حائز يک سهميه شد و البته بايد در يک مسابقه ديگر شرکت کنيم که اين سهميه تثبيت شود.

برجسته افزود: رشته شنا هم داراي دو سهميه است و چنانچه شناگران بتوانند حد نصاب هاي مورد نظر کميته پارالمپيک را به دست بياورند، اين سهميه ها به آنها تعلق خواهد گرفت. در تنيس روي ميز هم ملي پوشان با شرکت در مسابقات اردن رنکينگ هاي خود را جابه جا کردند و براي محرز شدن تعلق گرفتن سهميه به ايران، منتظر اعلام نظر فدراسيون جهاني اين رشته هستيم.

معاون فني کميته پارالمپيک گفت: در بخش نابينايان و کم بينايان نيز سه سهميه در جودو داريم و رشته تيمي فوتبال پنج نفره هم داراي سهميه است.

وي تصريح کرد: با توجه به فرصت باقيمانده، تعداد سهميه هاي ايران به 90 سهميه افزايش خواهد يافت. البته اين مساله به اين معني نخواهد بود که به تعداد سهميه هاي کسب شده، نفر به مسابقات اعزام شود.

برجسته در پايان افزود: کاروان ايران در بازي هاي پارالمپيک لندن 79 ورزشکار داشت و پيش بيني مي شود تعداد ورزشکاران ما در مسابقات پارالمپيک برزيل به نسبت لندن افزايش يابد.

ميلاد ميداوودي:

تمرکزم روي سايپا است و صحبتي با استقلال نداشته ام

بازيکن تيم فوتبال سايپا تاکيد کرد که تمرکزش روي موفقيت با نارنجي‌پوشان است و صحبتي با تيم‌هاي ديگر نداشته‌اند. به گزارش مهر، ميلاد ميداوودي پس از ملاقات با منصور پورحيدري اظهار داشت: هنگامي که خبر بيماري او را شنيدم به شدت ناراحت شدم و وظيفه خودم دانستم که به عيادت ايشان بيايم. خدا را شکر حال ايشان خوب بود و دکترها اعلام کردند که طي يکي دو روز آتي از بيمارستان مرخص خواهد شد. وي افزود: پورحيدري به خوبي من را شناخت و از حضورم نيز تشکر کرد. البته اين وظيفه من بود که بيايم و کاري بود که از دستم برمي آمد. بازيکن تيم فوتبال سايپا در خصوص شرايطش در اين تيم گفت: ما شرايط خوبي در سايپا داشتم، اما متاسفانه مدتي همراه اين تيم نبودم، اما با بازگشتم نيز تمام تلاشم را به کار مي گيرم تا مثمرثمر واقع شوم.

ميداوودي در خصوص تصميمش براي آينده فوتبالي‌اش افزود: فعلاً هيچ صحبتي با کسي نشده و تلاشم را مي کنم براي سايپا مفيد باشم. بازيکن تيم فوتبال سايپا که مورد استقبال شديد هواداران استقلال قرار گرفته بود، در اين باره نيز خاطرنشان کرد: هواداران استقلال هميشه به من لطف داشتند و من خاطرات زيادي با آنها دارم، اما در حال حاضر با سايپا قرارداد دارم و بازيکن اين تيم هستم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي