جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5172

 خبــر 

 در شرکت برق منطقه‎اي خوزستان ؛

برگزاري جلسه مديريت مصرف برق براي مشترکان جديد

اهواز – خبرنگار آفرينش

جلسه مديريت مصرف برق جهت مشترکان جديد شرکت برق منطقه‎اي خوزستان در سالن اجتماعات اين شرکت برگزارشد.

اين جلسه با هدف تعامل و همکاري بيشتر مشترکان صنعتي با شرکت برق منطقه‎اي خوزستان درباره مشارکت در طرحهاي کاهش پيک تابستان (طرحهاي ذخيره عملياتي و تعطيلات و تعميرات) و همچنين تشريح راهکارهاي اجرايي در زمينه مديريت مصرف برق و رعايت موارد موجود در قراردادهاي خريد برق مشترکان برگزارشد .

در اين مراسم ابتدا احمد حبيبيان؛ رييس گروه مطالعات مديريت مصرف و تلفات دفتر مديريت انرژي معاونت برنامه‌ريزي وتحقيقات شرکت درخصوص راهکارهاي اجرايي اقدامات مديريت مصرف برق در صنايع استان به نکاتي از جمله معرفي کليات طرحهاي کاهش پيک تابستان و برنامه زمانبندي طرح، اصلاح و اتوماسيون سيستمهاي روشنايي در محيطهاي صنعتي و اداري، نصب خازن جهت اصلاح ضريب قدرت، تعمير و نگهداري منظم تجهيزات الکتريکي، به کارگيري ديزل ژنراتورها در ساعات اوج مصرف، انتخاب مناسب و بارگيري صحيح و حداکثري از موتورهاي الکتريکي، جايگزيني موتورهاي الکتريکي قديمي با موتورهاي راندمان بالا، استفاده از درايو جهت راه‌اندازي نرم و کنترل سرعت موتورها، پيگيري انجام مميزي انرژي درسطوح مختلف و ارسال گزارش اقدامات انجام شده سالانه در زمينه مديريت مصرف انرژي اشاره کرد و توضيحاتي ارايه داد .

جلوه‌هاي سفر يک روزه رييس‎جمهور به شهر ري

شهرري - رضافغاني

ارمغان سفر يک روزه رئيس جمهوري به شهرستان ري که با استقبال گسترده مردم مومن و خداجوي شهرستان ري همراه بود؛ آغاز به کار چهار طرح بزرگ زير بنايي و اختصاص اعتبار432 ميليارد توماني براي حل مشکلات شهرستان ري بود. به گزارش خبرنگار آفرينش، صبح چهارشنبه دوم دي ماه مردم ميهمان نواز شهر تاريخي ري، با تجمع در ميدان عبدالعظيم (ع) و صحن اصلي حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) استقبالي گرم و پرشور از رئيس جمهوري و هيات همراه به عمل آوردند.

تجمع مردم شهرستان ري از ساعات ابتدايي صبح چهارشنبه آغاز شده بود و مردم اين شهرستان از بخشهاي مختلف از جمله حسن‌آباد، کهريزک، باقرشهر، خاوران، قلعه نو و محلات مختلف شهرري به صورت فردي و يا گروهي به سمت ميدان و صحن اصلي حرم حضرت عبدالعظيم(ع) در حرکت بودند. رئيس جمهور ساعت 9 صبح وارد ميدان اصلي شهرري که ميدان عبدالعظيم(ع) نام دارد شد و مردم که در يک روز زمستاني منتظر وي بودند؛ به استقبال رفتند.

رئيس جمهور پس از پاسخگويي به ابراز احساسات مردم شهرستان ري سخنراني خود را شروع کرد و در بخشي از سخنان خود گفت: در جلسه هيات وزيران تصميمات خوبي را اتخاذ کرديم، وي افزود: امروز تصفيه‌خانه بزرگ سد ماملو افتتاح خواهد شد که براي آن يکهزار و 100 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است. وي ادامه داد:70 درصد آب اين تصفيه‌خانه به شهر ري و قيامدشت منتقل خواهد شد و اين مهمترين قدمي است که در دولت يازدهم براي مساله آب و مشکل آبي شهرري برداشته شده است. روحاني پس از سخنراني در جمع عموم مردم در سالن شيخ صدوق دانشگاه قرآن و حديث با جمعي از نخبگان، برگزيدگان و مسئولان شهرستان ري ديدار کرد و در اين ديدار با اشاره به مشکلات شهرستان ري، حوزه آب، محيط زيست و کمبود امکانات بهداشتي را از مهمترين اين مشکلات ذکر کرد و افزود: طرحهايي درراستاي حل اين مشکلات با اعتباري بالغ بر 432 ميليارد تومان تا شش ماه نخست سال 96 دراين شهرستان به بهره‌برداري مي‌رسند. بهره برداري و آغاز عمليات اجرايي چهار طرح بزرگ زيربنايي و اقتصادي شهرستان ري با حضور رييس جمهوري بخش ديگري از سفر روحاني به شهرستان ري بود. سه طرح از اين طرحها مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت و يک طرح نيز مرتبط با وزارت جهاد کشاورزي بود و روحاني همچنين تصفيه‎خانه بزرگ هفتم تهران و طرح آبرساني سد ماملو واقع در منطقه پاکدشت را به بهره‌برداري رساند.

شهرستان ري به عنوان يکي از شهرستانهاي استان تهران در جنوب شرقي تهران واقع شده است و از شمال به تهران، از جنوب به قم، از شرق به ورامين و پاکدشت، ازغرب به اسلامشهر، رباط‎کريم و زرنديه محدود مي‎شود و داراي سه بخش مرکزي، کهريزک و فشافويه است. شهرري (شاه عبدالعظيم) به عنوان بخش مرکزي شهرستان ري تا مرکز شهر تهران بالغ بر14 کيلومتر فاصله دارد و شهرت اصلي اين شهر بيشتر به خاطر وجود بارگاه عبدالعظيم الحسني(ع) است ضمن اينکه اين شهر از قديميترين مناطق کشور نيز به شمار رفته و آثار باستاني فراواني را در خود جا داده است.

صادرات 50 هزار تن سيب‌زميني از اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: تاکنون ميزان صادرات سيب‌زميني از محل گمرکات اردبيل، آستارا و بيله‌سوار به 50 هزار تن رسيده ‌است. عديل سروي در نشست تخصصي توليد و صادرات محصولات کشاورزي در اردبيل اظهار کرد: امسال هماهنگي‌هاي لازم براي صادرات سيب‌زميني با تقويت کانال‌هاي ارتباطي و تجاري کشورهاي همجوار به عنوان بازار هدف صورت گرفت که به دنبال آن تاکنون ميزان صادرات سيب‌زميني از محل گمرکات اردبيل، آستارا و بيله‌سوار به 50 هزار تن رسيده ‌است. وي افزود: از محل گمرکات ساير استان‌ها با همکاري اتحاديه صادرکنندگان استان به کشورهاي افغانستان، عراق و ترکمنستان به ميزان 48 هزار تن صادر شد که جمعاً 98 هزار تن سيب‌زميني از استان صادر شده است که سهم 38.5 درصد کل صادرات سيب‌زميني کشور را به خود اختصاص داده در صورتي که در سطح کشور 20 درصد سيب‌زميني ايران در اردبيل توليد مي‌شود اما در صادرات اين رقم به عنوان رکورد محسوب مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي