جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5178

 مسئول نهضت سوادآموزي دماوند خبر داد؛
 واجدان شرايط سوادآموزي در دماوند 130 نفرند 

 دماوند - ايرج صادقعلي

مسئول نهضت سوادآموزي شهرستان دماوند گفت: 130 نفر واجد شرايط سوادآموزي در دماوند وجود دارد که بايد زيرپوشش قرار گيرند. به گزارش خبرنگارآفرينش، مراسمي به مناسبت سالروز تأسيس نهضت سوادآموزي با حضور رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند، آموزش‌دهندگان و سوادآموزان برتر نهضت سوادآموزي شهرستان دماوند در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش اين شهرستان برگزار شد.

مسئول نهضت سوادآموزي شهرستان دماوند در حاشيه اين مراسم با اشاره به اهداف نهضت سوادآموزي اظهار داشت: با توجه به سند تحول بنيادين که يکي از اهداف آن ريشه‌کني بي‌سوادي تا پايان برنامه پنجم توسعه است، در تلاش هستيم تا بتوانيم اقدامات مطلوبي را در اين زمينه انجام دهيم.

فضليه واعظي ادامه داد: در راستاي ريشه‌کني بي‌سوادي در شهرستان دماوند، فهرست‌هايي به مديران مدارس اين شهرستان داده شده است تا افراد بي‌سواد و کم‌سواد را به طور کامل معرفي کنند؛ در مرحله نخست، 79 نفر و در دوره انتقال، 198 نفر تعيين وضعيت شده‌اند.وي بيان کرد: بر اساس اطلاعات دريافتي جديد از سامانه نهضت، 277 نفر از اولياي دانش‌آموزان به نهضت معرفي شده بودند که خوشبختانه 55 نفر از آنها در سال 95 دوره‌هاي سوادآموزي خود را با موفقيت گذرانده‌اند.

مسئول نهضت سوادآموزي شهرستان دماوند با اشاره به اينکه 130 نفر واجد شرايط براي سوادآموزي در شهرستان دماوند وجود دارد، گفت: از اين تعداد، 37 نفر در حال تحصيل هستند که در اين راستا بايد 83 نفر نيز توسط مديران مدارس به نهضت سوادآموزي معرفي شوند تا کارهاي لازم در جهت سوادآموزي اين افراد انجام شود.

واعظي تصريح کرد: بايد با برنامه‌هاي گسترده‌تري با بي‌سوادي مبارزه کنيم تا افرادي آگاه و باسواد را در جامعه داشته باشيم؛ به ازاي هر بي‌سواد 140 هزار تومان به سوادآموزان و 750 هزار تومان به آموزش‌دهندگان پرداخت مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي