جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5178

 در استان 

 بازديد مدير کل امور مالياتي استان چهارمحال و بختياري و فرماندار شهرستان اردل از اجراي طرح جامع مالياتي

شهركرد – بهار عبدالغني

مدير کل امور مالياتي استان چهارمحال و بختياري به همراه فرماندار شهرستان اردل از اجراي طرح جامع مالياتي در اين شهرستان سرکشي و بازديد کردند. به گزارش روابط عمومي اداره کل امور مالياتي استان چهارمحال و بختياري، بهادر بهمني مدير کل امور مالياتي استان به همراه محمد نوذري فرماندار شهرستان اردل از اداره امور مالياتي اين شهرستان و نحوه ي اجراي طرح جامع مالياتي در اين شهرستان سرکشي و بازديد نمودند. بنا به اين گزارش، آقاي بهمني در حاشيه اين بازديد از اجراي 100 در صد پروژه PSD طرح جامع مالياتي و فراهم شدن پيش زمينه اجراي پروژه ITS در شهرستان اردل خبر داد. وي در ادامه با عنوان نمودن اين مسئله که آموزش‌هاي لازم جهت اجرايي شدن پروژه ITS توسط اساتيد مجرب و آموزش ديده در چند شهرستان استان انجام شده است تاکيد کرد با تمام توان پيگير انجام و تکميل طرح جامع مالياتي در سراسر استان هستيم. وي در پايان انجام طرح جامع مالياتي را يکي از پروژه‎هاي مهم و زيربنايي اقتصادي در کشور دانستند که با اجرايي شدن اين طرح گامي بلند در جهت اتکاء بيشتر به درآمدهاي مالياتي و دور شدن از اقتصاد وابسته به درآمدهاي نفتي برداشته خواهد شد.

دادگو:

جايگاه شهرداري‌ و شوراهاي اسلامي با آنچه قانون اساسي پيش‌بيني کرده، تفاوت دارد

کرج - خاکپور

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج گفت: متاسفانه باور صحيحي از عملکرد شهرداريها در ذهن برخي مسئولان دولتي شکل نگرفته است و آنها تصور مي کنند که مديريت شهري به منابع نامحدود مالي متصل است.

به گزارش خبرنگار آفرينش ،محمود دادگو در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج ادامه داد: نگاه قُلک‌گونه به شهرداريها صحيح نيست و بايد بدانيم که اين نهاد با ارائه دهها خدمت متنوع به شهروندان نه تنها قادر به پمپاژ نقدي به ديگر نهادها نيست، بلکه نيازمند دريافت حمايت هاي دولتي و تعريف منابع پايدار درآمدي است.

رئيس پارلمان شهري کرج افزود: در بحبوحه هشت سال جنگ تحميلي و به دليل نياز مبرم جبهه ها به حمايت‌هاي مالي، وزارت کشور در دهه شصت شمسي نسبت به ارايه لايحه اي به مجلس شوراي اسلامي اقدام کرد که بر مبناي آن شهرداريها به لحاظ هزينه و درآمد نهادي مستقل شناخته مي شدند و پس از آن مقرر گرديد که لايحه ديگري به منظور تعريف درآمدهاي پايدار اقتصادي براي شهرداريها به خانه ملت ارائه گردد که موضوع دوم تاکنون محقق نشده است. وي در ادامه با تاکيد بر اينکه انتظار مي رود دولت محترم نسبت به افزايش سهم شهرداريها از محل درآمدهاي ماليات بر ارزش افزوده اقدام نموده و همچنين بخشي از بودجه هاي نفتي را به توسعه و عمران شهري اختصاص دهد، بيان داشت: در شرايط کنوني بسياري از شهرداريهاي کشور به دليل کمبود منابع مالي از گرايش به عملکردهاي زير ساختي و استارت پروژه هاي کلان عمراني و خدماتي باز مانده اند و فعاليت شان معطوف به طرح هاي کوچک مقياس و به نوعي روزمرگي و تکرار شده است.

دادگو با تاکيد بر اينکه جايگاه شهرداري‌ها و شوراهاي اسلامي در نظام اداري کشورمان با آنچه قانون اساسي پيش‌بيني کرده، تفاوت هاي اساسي دارد، خاطر نشان کرد: همچنين در خصوص روابط مالي شهرداريها با ديگر نهادهاي دولتي و نيمه دولتي نيز نيازمند بازنگري قوانين و مقررات موجود هستيم و بايد فضا را به گونه اي مهيا سازيم که درآمدهاي حاصل از پرداخت عوارض از سوي شهروندان صرفا در راستاي توسعه و عمران شهري هزينه گردد و هيچ انحرافي در آن وجود نداشته باشد.

اين مسئول ارشد شهري در بخش ديگري از سخنانش اظهار کرد: اينکه شنيده مي شود برخي مديران کل حتي به مکاتبات شهرداران و اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا پاسخ نمي دهند، جاي بسي تاسف و تامل دارد حال آنکه جايگاه «مديريت شهري» در روند اداره امور شهرها بسيار ممتاز است و کسي قادر به زير سوال بردن خدمات و عملکردهاي کنوني (چه در حال و چه در گذشته) نيست.

به گفته اين عضو شوراي اسلامي شهر کرج، متاسفانه دولتمردان از گذشته تاکنون و با اتخاذ تصميماتي نسبت به تغييراتي در شرح وظايف و چارت تشکيلاتي شوراهاي اسلامي و شهرداريها اقدام کرده اند، بدون آنکه نظري از مسئولان شهري دريافت شده باشد؛ آنها امروز به افزايش تعداد اعضاي شوراها راي مثبت مي دهند و روز ديگر آن را «کان لم يکن» مي کنند. امروز مي گويند شهردار را مردم انتخاب کنند و فردا حرف ديگري مي زنند...

دادگو در پايان خواستار اصلاح نظام مالي شهرداريها و کاهش وابستگي به منابع ناپايدار درآمدي شد و افزود: مادامي که وضعيت آسفالت و جدول کوچه و خيابانهاي شهر نامناسب است، روا نيست که بودجه هاي شهري در محل ديگري هزينه گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي