جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5180

 ميز خبر 

 احضار سفير ايران به وزارت خارجه کويت

کويت عليرضا عنايتي، سفير ايران را احضار کرد و يادداشت اعتراضي درباره‌ي تعرض به سفارت عربستان در تهران و کنسولگري اين کشور در مشهد را به وي ارائه کرد. به گزارش خبرگزاري رسمي کويت، خالد سليمان الجارالله، معاون وزير خارجه کويت دراين يادداشت اعتراض اعلام کرده است که چنين اقدامي از سوي ايران نقض آشکار کنوانسيون‌ها و قوانين بين‌الملل است. در اين يادداشت اعتراض کويت بر ضرورت احترام ايران به تعهدات بين‌المللي در جهت به رسميت شناختن هيات‌هاي ديپلماتيک و تامين امنيت کارکنان آنان تاکيد مي‌کند. وي اعلام کرد که اين يادداشت مسووليت ايران براي حفاظت کامل از هيات‌هاي ديپلماتيک مطابق با کنوانسيون‌هاي تنظيمي ديپلماتيک بين‌المللي و کنسول‌گري‌ها بر اساس احترام بر تماميت ارضي و مداخله نکردن در امور داخلي کشورها را يادآور مي‌شود. قاعده‌اي که صلح و امنيت را تضمين مي‌کند. همچنين روزنامه الکترونيکي الکاظمه کويت از قول برخي منابع نوشت: وزارت خارجه کويت از سفير خود در تهران که در مرخصي به سر مي‌برد خواسته است تا روشن شدن اوضاع از بازگشت به تهران خودداري کند.

صف 25 کيلومتري کاميون‌ها در مرز ايران و شرايط طاقت فرسا براي رانندگان

صف طولاني کاميونها در پشت دروازه مرزي گوربولاغ و انتظار بطور متوسط 12 روزه هر راننده براي ورود به ايران در شرايطي که سرماي شديد زمستاني در منطقه حاکم است و اين مسير فاقد هرگونه امکانات حداقلي براي استفاده رانندگان مي باشد، وضعيت انساني جدي ايجاد کرده است که بايد راهکار اساسي براي رفع اين مشکل انديشيده شود.

به گزارش ايرنا، اين وضعيت موجب شده تا اين مرز با ظرفيت مطلوب خود که عبور روزانه بين 600 تا 700 دستگاه را دارد، عملا به 200 دستگاه و حتي کمتر کاهش يابد. نداشتن جايگزين و يا حداقل مرز کمکي براي پايانه مرزي بازرگان – گوربولاغ، اين دروازه مرزي را که بزرگترين نقطه ارتباط زميني بين دو کشور بزرگ همسايه مي باشد و تنها دروازه ترانزيتي ايران به غرب و بر عکس دروازه ترانزيتي ترکيه به شرق مي باشد، موجب تراکم کاري در اين مرز و افزايش روز افزون آن شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي