جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5181

 مبتلايان به زوال عقل احساس تنهايي مي‌کنند  

 انجمن آلزايمر انگليس اعلام کرد که بيش از دو سوم افراد مبتلا به زوال عقل، احساس تنهايي مي‌کنند. به گزارش سرويس سلامت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،‌ در بررسي انجمن آلزايمر انگليس آمده است که بيش از دو سوم مبتلايان به اختلال زوال عقل احساس تنهايي دارند و بنابراين ملاقات با عزيزانشان براي آنها مفيد است حتي اگر آنان را به ياد نياورند.

اين در حالي است که 42 درصد از مردم معتقدند ملاقات با افراد مبتلا به زوال عقل که حافظه خود را از دست داده‌اند و آنان را نمي‌شناسند فايده‌اي ندارد. طبق اعلام اين انجمن اين افراد و عواطف آنها اغلب ناديده گرفته مي‌شوند.

کارشناسان اين انجمن از اطرافيان افراد مبتلا به زوال عقل درخواست کرده‌اند تا زمان بيشتري را صرف اين بيماران کرده و آنان را در فعاليت‌هايي که از انجام آن لذت مي‌برند همراهي کنند.

کارشناسان معتقدند تعاملات اجتماعي مبتلايان به زوال عقل با عزيزان خود فوائد طولاني مدتي را در روح و روان آنان به جا مي‌گذارد. در حالي که ممکن است حافظه آشکار و مشخص يک تجربه با عزيزان از ذهن مبتلايان به زوال عقلي پاک شود، فوائد احساسي و رواني آن همچون احساس آشنايي، شادي، راحتي و امنيت باقي مي‌ماند.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس،‌ در اين بررسي که روي 300 فرد مبتلا به زوال عقل انجام گرفت نشان مي‌دهد بيش از نيمي از مبتلايان به زوال عقل ديگر فعاليت اجتماعي ندارند و در فعاليت‌هايي که از انجام آن لذت مي‌برند مشارکت نمي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي