جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5181

 خبــر 

 زهرا نعمتي:

هرجا نام يک زن ايراني در ميان باشد برايم افتخار است

کماندار طلايي ايران در پارالمپيک لندن به انتشار تصويرش از سوي کميته بين المللي پارالمپيک در کنار پنج کماندار ديگر به عنوان ورزشکاري که بايد در ريو 2016 عملکردش ديده شود، واکنش نشان داد.

در جديدترين رده بندي فدراسيون جهاني تير و کمان که همزمان با آغاز سال نو ميلادي منتشر شد، زهرا نعمتي با 4 پله صعود در رده 38 جهان قرار گرفت. اين صعود در حالي براي نعمتي به دست آمد که وي چندي پيش با حضور در مسابقات آسيايي تايلند و به فاصله چند روز موفق شد سهميه حضور در بازي هاي المپيک و پارالمپيک برزيل را کسب کند و اولين ورزشکار معلول ايراني لقب بگيرد که سهميه المپيک به دست آورده است.

وي طي گفتگويي با سايت کميته ملي پارالمپيک با ابراز خرسندي از موقعيت جديدش در رده بندي جهاني تير و کمان اظهار کرد: رنکينگي که به دست آوردم در ميان بانوان کماندار ايران بي سابقه بوده است و از اين حيث و اينکه توانستم به چنين رکوردي برسم، خوشحالم.

نعمتي که در پارالمپيک لندن به مدال طلاي مسابقات تير و کمان دست يافت، تصريح کرد: تعداد رويدادهايي که اخيرا در آن حضور داشتم در صعود چهار پله اي و رده جديدي که به دست آوردم، تاثيرگذار بوده است. در مجموع و به نسبت مسابقاتي که به محل برگزاري آنها اعزام شدم، توانسته ام صاحب رده خوب در رنکينگ جهاني شوم.

اين کماندار پارالمپيکي و المپيکي ابراز اميدواري کرد که از شرکت در مسابقات آتي بتواند رنکينگ جهاني خود را بهبود بخشيده و جايگاهي بهتر از سي و هشتمي جهان کسب کند.

وي که اين روزها زير نظر فدراسيون تير و کمان تمرينات خود را با ورزشکاران فعال در اين رشته پيگيري مي کند، در ادامه اين گفتگو در مورد دليل انجام اين کار، گفت: فشار تمرين در بخش المپيکي ها بيشتر است. در بخش پارالمپيک ماهيانه يک دوره تمرين يک هفته اي داريم، در حالي که در ميان المپين ها تمرينات به صورت متوالي در طول سال دنبال مي شود. به همين دليل سال گذشته با صلاحديد آقايان شجاعي و خسروي وفا، تمرينات خود را در يک بخش متمرکز کرده و بيشتر با المپين ها تمرين کردم و اين روند را همچنان دنبال مي کنم.

نعمتي با اشاره به اينکه حضور در مسابقات جهاني ترکيه (ارديبهشت 95) همراهي با تيم تير و کمان را در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: اين مسابقات يک مرحله از رقابتهاي توزيع سهميه انفرادي و تيمي تير و کمان براي المپيک برزيل است. اميد زيادي وجود دارد که در هر دو بخش مردان و بانوان بتوانيم به سهميه تيمي دست پيدا کنيم. من هم تلاش زيادي مي کنم تا به بهترين شرايط آمادگي برسم و بتوانم در اين رقابتها مثمرثمر باشم. البته حضور در رقابتهاي بخش تيمي مسابقات جهاني ترکيه، مستلزم به حد نصاب رسيدن تعداد سهميه هاي المپيکي کسب شده است. بايد 3 سهميه انفرادي داشته باشيم تا در بخش تيمي شرکت کنيم.

اين کماندار داراي معلوليت در مورد پيش بيني خود از عملکردي که مي تواند در المپيک برزيل داشته باشد نيز اين چنين گفت: به طور حتم، کارم در المپيک خيلي مشکل است چون بايد با کساني دست و پنجه نرم کنم که به لحاظ جسماني وضعيت بهتري از من دارند و راحت‌تر کار مي کنند و اين کار من را سخت تر مي کند. من در مورد تير و کمان هيچ‌گاه پيش بيني نداشتم، اما همين که براي کسب بهترين نتيجه و ارائه بهترين عملکرد تلاش مي کنم، خوب است.

زهرا نعمتي که در پارالمپيک لندن با کسب مدال طلا خوش درخشيد، در مورد تکرار اين عملکرد در پارالمپيک ريو توضيح داد: هيچ وقت و در هيچ شرايطي قول مدال نمي دهم، اما همواره سعي من کسب بهترين نتيجه است. تمام تلاشم را در اين زمينه خواهم داشت و چه بهتر که اين تلاش به مدال آوري ختم شود. به اين مهم اميد زيادي دارم.

سايت کميته بين المللي پارالمپيک با انتشار تصويري از زهرا نعمتي، از وي در کنار پنج کماندار ديگر به عنوان ورزشکاري ياد کرد که بايد در بازي هاي پارالمپيک ريو عملکردش را به نظاره داشت.

نعمتي در بخش پاياني اين گفتگو از اين انتخاب ابراز خرسندي کرد و گفت: هر جا نام يک ورزشکار ايراني در ميان باشد افتخاري براي کشور عزيزمان است به خصوص اينکه در بخش بانوان باشد. اميدوارم بتوانم در مقابل چشماني که منتظر عملکرد من در ريو هستند، موفق باشم و براي آنها خبرهاي خوشي داشته باشم. قول مي دهم در اين زمينه سعي و تلاش لازم را داشته باشم.

تبعات اتفاقات ديدار با ملوان

حنيف عمران زاده يک جلسه از همراهي استقلال محروم شد

کميته انضباطي آراي خود را درخصوص تخلفات حنيف عمران زاده بازيکن تيم استقلال و تماشاگران تيم ملوان انزلي اعلام کرد.

با توجه به تخلفات صورت گرفته از سوي حنيف عمران زاده در ديدار دو تيم ملوان انزلي و استقلال تهران مورخ سيزدهم ديماه 94، با توجه به اينکه تخلف وي از مصاديق ماده 72 آيين نامه انضباطي بوده است، حنيف عمران زاده به استناد بند دوم ماده 72 آيين نامه انضباطي به يک جلسه محروميت از همراهي تيم مربوطه و حضور در مسابقات رسمي و پرداخت پنجاه ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره قطعي است.

همچنين با توجه به تخلفات تماشاگران تيم ملوان انزلي مبني بر فحاشي به بازيکنان تيم مقابل و پرتاب اشياء مختلف به داخل زمين مسابقه، باشگاه ملوان با توجه به تکرار اين تخلف در ديدارهاي سابق و به استناد ماده 79 آيين نامه انضباطي، به برگزاري اولين ديدار خانگي بدون حضور تماشاگران و پرداخت يکصد ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد. راي صادره قابل تجديد نظرخواهي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي