جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5185

 خبــــر 

 معاون نخست‌وزير روسيه: ايران شکايتش در مورد اس-300 را پس مي‌گيرد

بنا بر گفته معاون نخست‌وزير روسيه، ايران شکايتش عليه روسيه را درباره تحويل نشدن سامانه اس 300 را لغو خواهد کرد. به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، ديميتري روگوزين، معاون نخست‌وزير روسيه در اين باره گفت: در راستاي برداشته شدن تحريم‌ها عليه ايران که در آينده نزديک قرار است اجرايي شود ايران شکايت خود عليه روسيه را لغو خواهد کرد.

او ادامه داد: تهران تاکنون پيش پرداخت‌هايي را براي دريافت سامانه‌هاي موشکي اس 300 به روسيه پرداخت کرده است. روگوزين اظهار کرد: نحوه تحويل سامانه دفاعي موشکي اس 300 به ايران در قراردادي که سال گذشته به امضاي دو طرف رسيد تعيين شده است. تحويل اين سامانه‌ها به ايران پس از آن انجام خواهد شد که هزينه آن از سوي ايران پرداخت شود. تاکنون پول‌هايي که از تهران دريافت شده است به سازمان‌هاي مرتبط با اين موضوع در روسيه پرداخت شده و قرار داد هم اکنون در حال تکميل روند اجرايي خود است. روگوزين تاکيد کرد که ايران هم اکنون شکايت خود عليه روسيه را مبني بر دريافت نکردن سامانه اس 300 پس گرفته است.

داعش در فيليپين اعلام موجوديت کرد

افراد تندرو در فيليپين از تشکيل "ولايت داعش" در جزيره مينداناو در جنوب اين کشور خبر دادند. به گزارش روزنامه استراليان نوشت که نيروهايي وابسته به چهار تشکيلات تندرو در فيليپين اتحاد و حمايت خود از داعش را اعلام کردند. طبق گزارش اين روزنامه، اسنلون حابيلون، يکي از سرکرده‌هاي گروه تروريستي ابو سياف رهبري اين ولايت را برعهده خواهد داشت. کارشناسان معتقدند، آنچه که در فيليپين رخ مي‌دهد، حکايت از تغيير استراتژي داعش دارد و نزاع طولاني و دشوار در سوريه و عراق داعش را مجبور مي‌کند تا به دنبال مناطق جايگزين بگردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي