جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5185

 در جلسه 8 مدير بانکي با فعالان اقتصادي صورت گرفت :
 اجماع سياست‌هاي اجرايي برجام در بخش بانکي 

 مديرعامل 8 بانک در جلسه‌اي مشترک با معاون وزير امور خارجه، رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران و فعالان اقتصادي گردهم آمدند تا در مورد سياست‌هاي اجرايي برجام در بخش بانکي به اجماع برسند.

به گزارش مهر،در ابتداي جلسه موارد بانکي، پولي و مالي برنامه جامع اقدام مشترک در پرونده هسته‌اي از سوي معاون وزير امور خارجه مطرح شد تا بر اين اساس فعالان اقتصادي و مديران عامل بانک‌ها اقدامات صورت گرفته تاکنون و موارد در دست اجراي خود را اطلاع دهند.همچنين پس از آن، دو مدير بانک مرکزي از جديدترين اقدامات اين بانک در جهت مذاکره با همتايان خارجي خود و مديران عامل بانک‌هاي بين‌المللي سخن به ميان آوردند.

در ادامه ،معاون وزير امور خارجه از سيستم بانکي کشور درخواست کرد تا آمادگي لازم را براي گشايش LC داشته باشند، چرا که منع قانوني در اين زمينه وجود ندارد.

مجيد تخت روانچي در جلسه 8 مدير بانکي با فعالان اقتصادي با اشاره به اجرايي شدن برجام طي روزهاي آينده گفت: بر اساس برجام، تمامي تحريم‌هاي اقتصادي، تجاري، مالي و بانکي لغو خواهد شد و از اين پس ايران با هيچ‌گونه تحريمي از سوي اتحاديه اروپا و آمريکا که در گذشته وضع شده باشد، مواجه نخواهد بود؛ ضمن اينکه دستورالعمل‌هاي اجرايي رئيس‌جمهور آمريکا نيز ملغي شده و تمام تحريم‌هايي که از سوي کنگره به تصويب رسيده، ديگر لازم‌الاجرا نخواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي