جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5191

 خبر 

 رييس قوه قضاييه:

نتايج بدست آمده از برجام ارزشمند، منطقي و عقلاني است

رئيس قوه قضاييه ضمن حمايت دستگاه قضايي از فعاليت‌هاي اقتصادي و سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي با هدف رونق توليد و اشتغال در کشور گفت: قوه قضاييه به همه سرمايه داران داخلي و خارجي که از راه صحيح در صدد سرمايه گذاري در کشور هستند اطمينان مي دهد که از آنها حمايت مي کند. به گزارش روابط عمومي قوه قضاييه، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تاکيد بر اينکه امنيت اقتصادي بسيار مهم است خطاب به مسئولان عالي قضايي و همه دست اندرکاران اجرايي کشور گفت: بايد توجه شود که سرمايه گذاري نياز به امنيت دارد و همه ارکان کشور از جمله قوه قضاييه به سهم خود و بنابر وظايفي که دارند بايد به برقراري امنيت اقتصادي و حمايت از سرمايه گذاران با هدف ارتقاي سطح توليد و اشتغال در کشور و ايجاد رونق اقتصادي کمک کنند.

برجام، حاصل صبر و مقاومت مردم و مسئولان

رييس قوه قضاييه در بخش ديگري از سخنان خود با تبريک آغاز مرحله اجرايي شدن برجام به مقام معظم رهبري، رئيس جمهور، اعضاي هيئت دولت و تيم مذاکره کننده هسته اي و تبريک به ملت «بزرگ و صبور ايران» اظهار کرد: برجام روندي طولاني و بسيار سخت را طي کرد، اما در نهايت در مقابل کشورهاي مدعي داراي قدرت و اقتدار، ملت بزرگ و صبور ما به نتايج خوبي رسيد.

آملي لاريجاني با تقدير و تشکر از همه دست اندرکاران مذاکرات هسته اي بويژه مقام معظم رهبري گفت: مقام معظم رهبري در تمام طول مذاکرات در جريان روند مذاکرات بوده اند و با اهتمام بسيار اين مذاکرات را رصد مي‌کردند تا از مسير اصلي و چارچوب هاي نظام اسلامي خارج نشود.

رئيس قوه قضاييه تلاش‌هاي رئيس جمهور و تيم مذاکره کننده را بسيار مهم توصيف کرد و با تقدير و تشکر از اين تلاش ها افزود: رئيس جمهور محترم با صبوري بسيار در روند توافق هسته اي نقدها و حملات متعددي را صبورانه تحمل کردند و در کنار تيم مذاکره کننده به خوبي اين مذاکرات را به پيش بردند.

آملي لاريجاني در ادامه به نقش اساسي مقاومت و صبر و تحمل ملت ايران در راه رسيدن به توافق هسته اي نيز اشاره کرد و گفت: کشورهاي قدرتمندي که به خيال خود تصور مي کردند با تحريم هاي مختلف و فشار بر مردم ايران مي توانند بدون دادن هيچ امتيازي کشورمان را به زانو در آورند به دنبال صبوري و مقاومت مردم و مسئولان و تحمل مشکلات از سوي مردم، پي به اشتباه خود بردند.

رييس دستگاه قضا با تاکيد بر دشواري روند مذاکرات و نتايج به دست آمده از برجام براي دولت و ملت ايران تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران در اين مذاکرات امتيازاتي داد و امتيازاتي گرفت و نگاه منصفانه اقتضا مي کند که هر دو کفه اين ترازو را با واقع بيني ببينيم و در اين صورت است که بايد اذعان کنيم نتايج به دست آمده قابل قبول، ارزشمند، منطقي و عقلاني بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي