جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/10/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5191

 آغاز ثبت‎نام دستياران تکميلي تخصصي گروه پزشکي از سوم بهمن؛
 جزئيات آزمون پذيرش دستياران دوره‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 95 

 به گزارش آفرينش به نقل از مرکز سنجش آموزش پزشکي، جزئيات آزمون پذيرش دستياران دوره‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 95 اعلام شد. ثبت‎نام داوطلبان از سوم بهمن ماه آغاز مي‎شود.

آزمون پذيرش دستياران دوره‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) سال 95 وفق مصوبات شوراي آموزش پزشکي و تخصصي به صورت غيرمتمرکز و توسط دانشگاههاي مجري برنامه آموزشي اجرا مي‎شود.

در اين دوره جهت تسهيل فرآيند ثبت‎نام و جلوگيري از تداخل بين دانشگاههاي مختلف، ثبت‎نام آزمون به صورت متمرکز از طريق سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي انجام مي‎پذيرد. بررسي مدارک نيز توسط دبيرخانه شوراي آموزش پزشکي و تخصصي انجام مي‎شود.

ساير موارد از جمله طراحي سئوالات و برگزاري آزمونهاي کتبي، شفاهي، تصحيح اوراق، بررسي به اعتراضات به عهده دانشگاه مجري برنامه آموزشي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) است.

شرايط شركت در آزمون

متقاضيان بايد علاوه بر دارا بودن شرايط عمومي شرکت در آزمونها، مدرک دانشنامه تخصصي رشته پيش‎نياز و يا گواهي قبولي آن از دانشگاهها يا مراکز مورد تاييد وزارت بهداشت را داشته باشند.

اعضاي هيات علمي رسمي (قطعي يا آزمايشي) براي تحصيل در دوره‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) نياز به گزينش عمومي مجدد ندارند.

در اين دوره حداقل 50 درصد ظرفيت هر رشته - محل به اعضاي هيات علمي پيماني، رسمي - آزمايشي، رسمي - قطعي دانشگاههاي علوم پزشکي تعلق خواهد گرفت.

اعضاي هيات علمي واحدهاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد مشمول استفاده از اين مزايا شناخته نمي‌شوند.

کارکنان رسمي وزارتخانه‎ها، سازمانها و يا نهادها در اين دوره منحصرا در صورت موافقت سازمان متبوع به صورت داوطلب آزاد در آزمون شرکت کرده و در صورت پذيرش با پرداخت شهريه مجاز به ادامه تحصيل هستند و مورد پذيرش قرار مي‎گيرند.

اعضاي هيات علمي که در بخش تربيت‎کننده دستيار فلوشيپ فعاليت دارند مجاز به ثبت‎نام در همان برنامه فلوشيپ در همان دانشگاه نيستند. اين افراد مي‎توانند در برنامه‎هاي فلوشيپ که در بخشهاي ديگر اجرا مي‎شود ثبت‎نام و در آزمون مربوطه شرکت کنند.

مهلت ثبت‌نام

داوطلبان مي‎توانند از 3 تا 17 بهمن ماه با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي sanjeshp.ir و با توجه به رشته تخصصي پيش‎نياز و در نظر گرفتن وضعيت شرکت در آزمون (عضو هيات علمي و آزاد) صرفاً يکي از رشته‎هاي تکميلي تخصصي (فلوشيپ) را انتخاب و ثبت‎نام کنند.

زمان توزيع كارت

کارت ورود به جلسه آزمون در روز چهارشنبه 29 ارديبهشت ماه 95 از طريق سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي توزيع مي‎شود.

زمان برگزاري آزمون كتبي و شفاهي

آزمون کتبي در روز 30 ارديبهشت ماه 95 و آزمون شفاهي نيز در روزهاي 31 ارديبهشت تا 3 خرداد ماه سال 95 برگزار مي‌شود. شروع دوره افراد پذيرفته شده اول مهرماه 95 است.

هزينه ثبت‎نام

هزينه ثبت‎نام 500 هزار ريال (50 هزار تومان) است که به صورت اينترنتي قابل پرداخت است. ساير مدارک ثبت‎نام نيز بايد پس از اسکن، به صورت اينترنتي ارسال شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي