جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/11/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5195

 خبرهاازعالم علم 

 دل‌ دردهاي خطرناک در کودکان را بشناسيد

متخصص کودکان و نوزادان، علائم و نشانه‌هاي دل‌دردهاي خطرناک در کودکان را تشريح کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از جام جم سرا ، هادي سماعي در رابطه با دل‌درد در کودکان، اظهار داشت: دل‌دردهاي طولاني همراه با اسهال، استفراغ و مشکل ادراري در کودکان حتماً بايد مورد توجه والدين قرار گيرد و نسبت به رفع آن برنامه‌ريزي لازم انجام شود.

وي افزود: گاهي پرخوري و استفاده از غذاهاي فست‌ فود و نوشابه‌هاي گازدار سبب دل‌درد در کودکان شده و در صورتي که اين مشکل با عوارض ديگري همچون اسهال و استفراغ يا تب همراه نباشد مي‌توان با اصلاح رژيم غذايي و آموزش به والدين اين مشکل را در کودکان برطرف ساخت. در واقع اين مسئله در کودکان مربوط به تورم معده بوده که در بسياري از مواقع خود به خود رفع مي‌شود.

متخصص کودکان و نوزادان به موضوع دل‌دردهاي شديد و ناگهاني اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: دل‌درد در کودکان در صورتي که در قسمت پايين و راست شکم باشد همچنين استفراغ و عدم دفع مدفوع در کودک مشاهده شود اين علايم مي‌تواند نشانه‌هاي آپانديست در کودکان بوده که بايد والدين حتماً فرزند خود را براي مداوا نزد پزشک متخصص ببرند.

سماعي با اشاره به اينکه دل‌درد ناشي از آپانديست در ابتدا با تب همراه نيست و در صورت انتشار عفونت، تب بدن کودک را فرا مي‌گيرد، اظهار داشت: دل‌درد همراه با تب بدون علايم ديگر مي‌تواند نشانه‌اي از يک گلودرد چرکي باشد که اين مسئله در معاينه توسط پزشک متخصص مشخص مي‌شود.

وي تصريح کرد: والدين در صورت دل‌درد در فرزندانشان حتماً نسبت به مراجعه به پزشک اقدام کنند و هرگز بدون مشورت آن جهت مداواي کودکشان خود درماني نکنند چرا که خود درماني و استفاده از داروهاي گياهي بدون توصيه پزشک ممکن است عوارض زيادي را بر سلامت کودکان داشته باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي