جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5203

 وقايع 

 دستگيري سارقان تجهيزات مخابراتي در سلماس

فرمانده انتظامي شهرستان سلماس گفت: سارقان تجهيزات دکل هاي مخابراتي در اين شهرستان دستگير شدند.سرهنگ حسين رمزي در مصاحبه با ايرنا افزود: در پي چندين فقره سرقت در اين شهرستان ماموران با حساسيت بيشتر وارد عمل شده و با انجام کارهاي اطلاعاتي موفق شدند سارقان حرفه اي که داراي سابقه قضايي دارند، را شناسايي کنند.

وي اضافه کرد: ماموران با کسب مجوز قضايي يکي از سارقان را به صورت نامحسوس زير نظر گرفتند و موفق شدند سارقان را در هنگام خروج از شهرستان سلماس دستگير کنند.وي اظهار کرد: متهمان در بازجويي هاي پليسي به سرقت از تجهيزات دکل هاي مخابراتي که به ارزش پنج ميليارد ريال بود، اعتراف کردند.

فرمانده انتظامي سلماس افزود: در اين رابطه سه سارق حرفه اي دستگير و پس از تشکيل پرونده مقدماتي براي انجام مراحل قانوني تحويل مقام قضايي شدند.مقابله با سرقت از جمله برنامه هاي مهم انتظامي آذربايجان غربي است و با توجه به تلاش هاي صورت گرفته، وقوع اين جرم در استان در 2 سال گذشته کاهش يافته است.

کشف بيش از 15 ميليارد ريال کالاي قاچاق

فرمانده درياباني استان هرمزگان گفت: 15 ميليارد ريال کالاي قاچاق شامل البسه، لوازم برقي، کفش، لاستيک و دخانيات کشف شد.سرهنگ علي ميرشمسي فرمانده درياباني استان هرمزگان در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با کشف بيش از 15 ميليارد ريال کالاي قاچاق اظهار داشت: در راستاي مبارزه با قاچاق کالا و ارز طي يک عمليات ماموران موفق به شناسايي و توقيف بيش از 50 دستگاه خودروي قاچاقچيان شدند.وي افزود: بيش از 15 ميليارد ريال انواع کالاي قاچاق شامل البسه، لوازم برقي، کفش، لاستيک و دخانيات کشف شد.

سرهنگي ميرشمسي گفت: در اين رابطه 54 قاچاقچي دستگير و طي مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.

12كشته در آتش‌سوزيِ حومه مسکو

در جريان تلاش براي مهار يک آتش‌سوزي که در کارخانه‌اي در شرق مسکو روي داد، 12 جسد يافت شد که جسد سه کودک نيز در ميان آنها ديده مي شود. به گزارش ايسنا، پليس در حال تحقيق درباره علت مرگ اين افراد است. هويت اجساد هنوز شناسايي نشده و احتمال داده مي شود که کارخانه عمدا آتش زده شده باشد تا اسناد و شواهد مربوط به مرگ اين افراد نابود شوند.

به گزارش يورونيوز، اين آتش سوزي بزرگ که بامداد روز يکشنبه رخ داده به 3000 مترمربع از فضاي کارخانه آسيب رساند و بخشي از آن را کاملا نابود کرد.

زلزله 3.1 ريشتري لواسان را لرزاند

زلزله اي با قدرت 3.1 ريشتر لواسان در استان تهران را لرزاند

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سايت ژئوفيزيک دانشگاه تهران اين زلزله با قدرت 3 و يک دهم ريشتر، در ساعت 8 و 35 دقيقه صبح روزگذشته لواسان را لرزاند.اين زلزله در عمق 11 کيلومتري زمين و در 35.81 درجه شمالي و 51.57 درجه شرقي در فاصله 6 کيلومتري لواسان، 11 کيلومتري تجريش و 14 کيلومتري قشم به وقوع پيوسته است. خسارتي از اين زمين لرزه گزارش نشده است.

سرقت مسلحانه از يک طلا فروشي در مشهد نافرجام ماند

سرقت مسلحانه از يک طلا فروشي در بلوار طبرسي مشهد با اقدام به موقع صاحب مغازه نافرجام ماند.به گزارش ايرنا، دو سارق که شب گذشته قصد سرقت از يک طلا فروشي در خيابان نبوت واقع در بلوار طبرسي مشهد را داشتند با شليک دو گلوله به ويترين مغازه شيشه ها را شکستند ولي با هوشياري و عمل به موقع صاحب مغازه در پايين آوردن کرکره اتوماتيک، موفق به سرقت نشدند.مالک اين طلا فروشي در گفت و گو با ايرنا افزود: دو سارق مسلح با شليک دو گلوله و شکستن شيشه ها قصد ورود به مغازه را داشتند.رضا تابان پور گفت: با کشيدن کرکره، به صدادرآوردن دزدگير و تماس با نيروي انتظامي، سارقان با ناکام ماندن از سرقت، متواري شدند.

وي ادامه داد: هيچ سرقتي توسط سارقان انجام نشد و اين حادثه تلفات جاني در بر نداشت.

تابان پور افزود: با حضور عوامل پليس آگاهي در محل، تحقيقات در اين زمينه آغاز شده و فيلم ضبط شده حادثه نيز براي بررسي و شناسايي سارقان به کلانتري تحويل شده است.

نيروي انتظامي خراسان رضوي پاسخگويي در اين زمينه را به ساعاتي بعد موکول کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي