جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5221

 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در آيين رونمايي از سامانه سند؛
 شبکه «سند» موجب رونق اقتصادي اهالي سينما مي شود 

 
شبکه سند «سامانه نمايش درخواستي» موجب مي شود تا از اين طريق اهالي سينما و فعالان اين حوزه از نظر اقتصادي بتوانند در فعاليت هاي خود به رونق اقتصادي برسند.به گزارش آفرينش به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، «علي جنتي» وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در آيين رونمايي از پروژه ملي سامانه نمايش درخواستي (سند) (vod ) در هتل لاله تهران با بيان اين مطلب گفت:يکي از مسايل اساسي که ما در کشور با آن مواجه هستيم و بايد مورد توجه قرار گيرد موضوع آينده پژوهي است که در همه زمينه هاي علمي، فناوري، فرهنگي و اجتماعي بايد در نظر گرفته شود.

وي افزود: ما بايد ببينيم دنيا در حوزه پژوهشي به چه سمتي پيش مي رود و ما بدانيم چگونه خودمان را با اين کاروان همراه کنيم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: امروزه ما مي توانيم با تلفن همراه خود در کمترين زمان ممکن کارهاي خود را انجام دهيم که از آن جمله مي توان به انجام بخش عظيمي از کارهاي بانکي خود و بهره گيري از شبکه هاي اجتماعي بر روي تلفن‌هاي همراه خود اشاره کرد.

جنتي گفت: با توجه به فعاليت هايي که روي مدار نزديک زمين در حال انجام است ما به زودي مي توانيم حتي ماهواره را هم بر روي تلفن هاي همراه خود دريافت کنيم.

وي با اشاره به شبکه vod افزود: بيش از يک سال است با همکاري وزارت ارتباطات اين موضوع مورد بررسي قرار گرفته است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مدت مذاکرات بسيار فشرده اي با اين وزارتخانه داشته است و سرانجام اين شبکه امروز به نتيجه رسيد و از آن رونمايي مي شود.

جنتي گفت: ما گنجينه عظيمي از فيلم هاي سينمايي و مستند و آثار صوتي و موسيقيايي فراواني داريم که مي توانند بر اين بستر (شبکه نمايش درخواستي) سوار شود و مورد بهره برداري علاقه مندان قرار گيرد.

وي افزود: اين شبکه اين امکان را فراهم مي آورد که مخاطبان در سراسر جهان به راحتي به همه فيلم ها و آثار موسيقيايي مورد علاقه خود دسترسي داشته باشند.

وزير فرهنگ و ارشاداسلامي گفت: بسياري از تئاترهايي که ضبط شده اند نيز مي توانند بر بستر اين شبکه قرار گيرند و بسياري از کساني که داراي سرمايه هستند در جهت تجميع اين اطلاعات مي توانند فعال شوند.

وي تاکيد کرد: در اين زمينه دولت به دنبال سود نيست هرچند به ضرر دولت است ولي تمام تلاش ما اين است که اطلاعات مورد نياز مخاطبان را از اين طريق و بسيار ارزان تر و مناسب تر در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

جنتي در پايان ابراز اميدواري کرد که در آينده اي نزديک از طريق اين شبکه بتوان مجموعه فيلم هاي سينمايي قبل از انقلاب که قابل پخش هستند و همچنين فيلم هاي بعد از انقلاب در اختيار علاقه مندان قرار گيرد و مخاطبان بتوانند به راحتي آنچه را مي خواهند انتخاب و گزينش کنند.

در پايان اين نشست سامانه نمايش درخواستي (سند) از سوي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي رونمايي شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي