جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5224

 سرطان معده و پوکي استخوان از عوارض مصرف زياد نمک 

رئيس مرکز تحقيقات تغذيه دانشگاه علوم پزشکي تبريز گفت: مصرف زياد نمک و غذاهايي که نمک سود مي‌شوند، مي‌توانند با سرطان معده ارتباط داشته باشند.
علي‌رضا استاد رحيمي در گفت‎وگو با ايسنا، عنوان کرد: ‌ميزان مصرف مجاز روزانه نمک براي هر فرد شش گرم است که اين مقدار در داخل غذا هنگام طبخ موجود است و حداکثر مي‌توان به صورت افزودني نيز دو گرم به آن افزود. تاکيد مي‌شود که شش گرم نمک موجود در داخل مواد غذايي به تنهايي براي تامين نياز بدن کافي است.
وي ادامه داد: مصرف بي‌رويه نمک، عوارض زيادي دارد که "پوکي استخوان و فشارخون بالا" نمونه‌اي از اين موارد است و به تنهايي عامل به وجود آمدن بسياري از ناهنجاري‌ها در بدن مي‌شوند و همچنين افرادي که دچار بيماري سنگ کليه هستند از مصرف زياد اين مواد خودداري کنند.
رئيس مرکز تحقيقات تغذيه دانشگاه علوم پزشکي تبريز، افزود: مصرف اين ماده‌ي افزودني بستگي به عادت غذايي و ذائقه افراد دارد و افراد مي‌توانند با تغيير ذائقه و سبک تغذيه‌، سلامت خود را تضمين کنند.
همچنين مي‎توانند ادويه‎هايي نظيرفلفل، سرکه و زردچوبه را جايگزين نمک کرده و ذائقه‌ خود را در مورد مصرف زياد اين ماده مضر تغيير دهند.
وي خاطرنشان کرد: بهتر است براي جلوگيري از عوارض مصرف بي‌رويه نمک، نمکدان را از سفره‌هاي خود حذف کرده وتنها هنگام پخت غذا مقداري نمک يددار به آن اضافه کنيم و همچنين در مصرف غذاهاي نمک سود نيز بايد احتياط کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي