جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5224

 اميد نوروزي:
 مصدوميتم جدي است 

دارنده مدال طلاي المپيک لندن با بيان اينکه مصدوميتش در اردوي تيم ملي جدي است گفت: بايد دو هفته مراعات کنم تا با بهبودي اين مصدوميت در مسابقه‌هاي گزينشي المپيک شرکت کنم.
اميد نوروزي درباره مصدوميت خود در اردوي تيم ملي کشتي فرنگي به ايسنا گفت: متاسفانه هنگامي که در جريان تمرين‌ها در خاک يکي از کشتي‌گيران بودم، زماني که او قصد داشت فن بارانداز را بر روي من اجرا کند، يکي دو دنده‌ام آسيب ديد و با نظر پزشک تا 15 روز ديگر نمي‌توانم تمرين کشتي انجام دهم و فقط به تمرين‌هاي هوازي و وزنه زدن مي‌پردازم. فرنگي‌کار وزن 66 کيلوگرم ايران افزود: مصدوميتم جدي است و بايد دو هفته‌اي مراعات کنم تا ان‌شاءالله با بهبود وضعيتم بتوانم در مسابقه‌هاي گزينشي قزاقستان با آمادگي به روي تشک بروم.
وي در ادامه درباره کار سختش در مسابقه‌هاي گزينشي المپبيک در قزاقستان گفت: به جز حريف کره‌اي همه حريفان خوب آسيايي در مسابقه‌هاي قزاقستان حضور دارند. مطمئنا با توجه به قوانين جديد داوري، کار خيلي سختي براي کسب سهميه المپيک دارم اما اين دليل نمي‌شود که دست از تلاش بردارم و نااميدانه به روي تشک بروم. مطمئنا هدفم کسب سهميه المپيک است و مي‌خواهم با عملکرد خوب در مسابقه‌هاي قزاقستان ضمن اينکه سهميه وزن 66 کيلوگرم را به دست بياورم، مزد تمرين‌هاي 5 ماهه‌ام در اردوي تيم ملي را بگيرم. تمام سعي‌ام را مي‌کنم تا به نوعي کشتي بگيرم که ديگر کار به داوري کشيده نشود.
دارنده مدال طلاي المپيک لندن درباره هدف افشين بيابانگرد براي حضور در وزن 66 کيلوگرم و اينکه رقابت ميان آن‌ها براي پوشيدن دوبنده تيم ملي مي‌تواند براي علاقه‌مندان به کشتي جذاب باشد، گفت: براي من فرقي نمي‌کند که کدام کشتي‌گير به اين وزن بيايد. من درباره کسي نظري ندارم چرا که اصلا برايم اين حرف‌ها مهم نيست. براي بيابانگرد و زيدوند به عنوان دوستانم احترام قائلم اما هر کسي هر حرفي دارد بايد آن را روي تشک کشتي ثابت کند. من هم مي‌توانم در حرف بگويم باز هم مدال طلاي المپيک را تکرار مي‌کنم اما مهم اين است که توانايي‌ها و ادعاهايم را بر روي تشک کشتي ثابت کنم. به هيچ وجه ذهنم را درگير اين گونه موارد نمي‌کنم و به خودم ايمان دارم تا ان‌شاءالله پس از کسب سهميه المپيک مقتدرانه راهي المپيک شوم. البته هر تصميمي که کادر فني تيم ملي بگيرد، به آن احترام مي‌گذارم.
نوروزي تصريح کرد: براي من فرقي نمي‌کند که بيابانگرد يا کشتي‌گير ديگري به اين وزن بيايد. من خارج از گود با همه دوست هستم اما بر روي تشک مبارزه با هيچ کس رفاقتي ندارم.
وي ابراز اميدواري کرد دو فرنگي‌کار ديگر تيم ملي نيز در مسابقه‌هاي گزينشي قزاقستان بتوانند سهميه المپيک را کسب کنند تا ديگر خيال کشتي فرنگي بابت گرفتن سهميه کامل راحت شود.
نوروزي در پايان در پاسخ به اين سوال که آيا از انگيزه و توانايي لازم براي تکرار طلا در المپيک ريو در صورت حضور در اين مسابقه‌ها برخوردار است يا خير گفت: همان طور که گفتم مي‌شود در حرف هر ادعايي کرد اما کار در عمل سخت است. من تمام سعي‌ام را مي‌کنم و از جان مايه مي‌گذارم تا بتوانم بار ديگر با افتخارآفريني در المپيک دل مردم را شاد کنم. در مسابقه‌هاي جهاني آمريکا به غير از حريف کره‌اي که با او سرشاخ نشده‌ام کشتي‌گيراني نظير لوريچ، فرانک استابلر و استفانيچ را برده‌ام و اگر شرايط بدني و ذهني خوبي داشته باشم، خودم را برتر از ساير رقبا در جهان مي‌دانم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي