جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/12 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5227

 خبر 

 بخش خصوصي ايران در اندونزي پالايشگاه مي سازد

مديرکل آسيا و اقيانوسيه معاونت بين الملل و بازرگاني وزارت نفت ازعلاقمندي اندونزي به خريد نفت از ايران خبر داد و گفت: احتمال مي رود وزير انرژي و مواد معدني اندونزي تا پايان امسال به ايران سفر کند.مرضيه رياحي در گفتگو با شانا به سفر هفته گذشته خود به اندونزي و ديدار و گفتگو با سوديرمان سعيد، وزير انرژي و مواد معدني اندونزي اشاره کرد و با بيان اين که در ديدار درباره همکاريهاي تهران و جاکارتا در بخشهاي نفتي مذاکراتي انجام شد، افزود: بخش پتروشيمي، پالايش و پخش، خدمات فني و مهندسي و احداث پالايشگاه در اندونزي مهمترين محورهاي مذاکره در اين سفر بوده است.

وي درباره اين که آيا درباره صادرات نفت خام به اين کشور مذاکراتي انجام شده است، تصريح کرد: اين کشور در نظر دارد از ايران نفت بخرد که هنوز اين مورد در مرحله امکانسنجي است و مقدار آن پس از بررسيهاي دقيق تر اعلام مي شود.رياحي درباره احداث پالايشگاه در اين کشور، با تاکيد بر اين که در اين بخش قرار است بخش خصوصي حضور يابد، تصريح کرد: وزارت نفت از بخش خصوصي با تامين خوراک براي اين پالايشگاهها حمايت مي کند.

مديرکل آسيا و اقيانوسيه معاونت بين الملل و بازرگاني وزارت نفت درباره مقدار سرمايه گذاري بخش خصوصي در احداث پالايشگاه در اين کشور اظهار کرد: کفتگوها در اين باره در مرحله ابتدايي است و مذاکرات بيشتر در اين زمينه ادامه مي يابد.

حضور فعال شرکت ملي حفاري ايران در پانزدهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست

اهواز-رسول محمدي

شرکت ملي حفاري ايران به عنوان يکي از شرکت هاي بالادستي زير مجموعه شرکت ملي نفت ايران در پانزدهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران حضوري فعال دارد.

به گزارش شانا ،سرپرست محيط زيست مديريت HSE اين شرکت توضيح داد: در نمايشگاه بين المللي محيط زيست آخرين دست يافته ها در زمينه حفاظت از محيط زيست، طبيعت، پايش آلاينده ها، هوا، آب، بازيافت و بهينه سازي مصرف انرژي از سوي شرکت هاي داخلي و خارجي ارائه مي شود.

مريم حميداوي با بيان اينکه براساس اعلام ستاد برگزاري نمايشگاه در اين رويداد نمايشگاهي بيش از 270 شرکت داخلي و 33 شرکت خارجي از 20 کشور مشارکت دارند، گفت: شرکت ملي نفت ايران و شرکت هاي تابع به صورت متمرکز در سالن شماره 8 حضور يافته اند.

وي افزود: در غرفه شرکت ملي نفت ايران، شرکت ملي حفاري با ارائه فيلم، بروشور و لوح هاي فشرده فعاليت هاي زيست محيطي خود را در بخش هاي مديريت پسماند، ايجاد فضاي سبز در تاسيسات اداري، کارگاه هاي عملياتي و پشتيباني و موقعيت استقرار دستگاه هاي حفاري، جمع آوري آب هاي صنعتي و کنده هاي حفاري به نمايش گذاشته است.

حميداوي اظهار کرد: همچنين کارشناسان واحد محيط زيست شرکت پاسخگوي پرسش هاي بازديدکنندگان و مراجعان درباره صنعت حفاري چاه هاي نفت و گاز و الزامات زيست محيطي اين صنعت هستند.

پانزدهمين نمايشگاه بين المللي محيط زيست از دهم تا سيزدهم اسفندماه 94 پذيراي بازديدکنندگان خواهد بود.

مديرعامل شرکت نفت فلات قاره ايران:

سال 95 سال سختي است

مديرعامل شرکت نفت فلات قاره ايران گفت: پاشنه آشيل اين شرکت، تعميرات، نگهداشت و تضمين تداوم توليد است، بنابراين اولويت اول مديريت امور توليد تضمين تداوم توليد فعلي است و همه کارکنان شرکت براي تحقق اين هدف بايد اين مديريت را ياري کنند.

به گزارش تسنيم، سعيد حافظي با بيان اين که وي در اين شرکت مراحل ترقي را پله‌پله طي کرده و به اين مرحله رسيده است، گفت: بدون ترديد ايشان در مسئوليت جديد با توجه به کاهش شديد بهاي نفت و مشکلات تأمين مالي کار بسيار سختي پيش رو دارد و قطعاً براي موفقيت آقاي راستي و مديريت امور توليد کارکنان مناطق عملياتي، مديران و رؤساي ستادي بايد همکاري لازم را با وي داشته باشند.وي افزود: با توجه به کاهش شديد قيمت نفت، سال 95 نيز سال بسيار سختي در راستاي تأمين منابع مالي خواهد بود، بنابراين بايد با پيش‌بيني درست نسبت به افزايش بهره‌وري و تخصيص منابع به پروژه‌هاي نيازمند اقدام کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي