جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5229

 خبرنامه  

 جديدترين رده بندي فيفا

ايران در رده 44 جهان و نخست آسيا

تيم ملي فوتبال ايران با کسب627 امتياز در جديد‌ترين رنکينگ فيفا جايگاه خود را حفظ کرد و در رده 44 جهان و نخست آسيا ايستاد تا نسبت به ماه گذشته هيچ تغييري نداشته باشد.

سايت فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا)، آخرين رده‌بندي برترين‌ تيم‌هاي ملي دنيا را اعلام کرد و در آن تيم فوتبال ايران، با کسب 627 امتياز صاحب رده 44 جهان شد و نسبت به ماه قبل هيچ تغييري نداشت و البته در رده اول آسيا هم باقي ماند.

براي ايجاد جذابيت بيشتر در المپيک ريو

چراغ سبز اتحاديه جهاني کشتي به فيناليست‌هاي جهاني 2015

اتحاديه جهاني کشتي با تصويب قانوني جديد، امتياز ويژه براي کشتي‌گيراني که موفق به حضور در فينال مسابقات جهاني سال 2015 شده‌اند را براي حضور در المپيک ريو قائل شد.

به گزارش مهر، اتحاديه جهاني کشتي در هفته جاري قانوني را مصوب کرد که به موجب آن تمامي کشتي‌گيراني که در سال 2015 فيناليست مسابقات جهاني شده‌اند از حضور در دور اول بازي‌هاي المپيک 2016 ريو معاف شدند.

اين اتحاديه بعد از مذاکرات متعددي که با کميته ملي المپيک و اعضاي هيأت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي داشت به اين نتيجه رسيد و اين قانون را مصوب کرد.

براين اساس تمامي کشتي‌گيراني که در جريان مسابقات جهاني سال 2015 فيناليست شدند و در المپيک ريو حضور پيدا مي‌کنند در دور اول مسابقات وارد تشک مسابقه نمي‌شوند. در همين ارتباط لالوويچ رئيس اتحاديه جهاني کشتي گفت: ما مصمم به اعمال قوانين مثبت کشتي در المپيک هستيم و اطمينان داريم اين روش باعث مي‌شود ورزش کشتي به سمت پيشرفت حرکت کند. ما اعتقاد داريم جدا کردن قهرمانان فيناليست کمک مي‌کند سطح مسابقات المپيک در رشته کشتي ارتقا پيدا کند که اين اتفاق هم به سود ورزشکاران است و هم باعث خرسندي هواداران خواهد شد.

براساس تصميم گرفته شده قهرماناني که صاحب مدال طلا در مسابقات جهاني 2105 شده‌اند در بالاي جدول و کشتي‌گيراني که صاحب مدال نقره‌ شده‌اند در پايين جدول به رقابت خواهند پرداخت و از حضور در دوره اول مسابقات معاف هستند. به طوري که اين کشتي‌گيران تا فينال امکان رويارويي با يکديگر را نخواهند داشت.

بدين ترتيب اتحاديه جهاني کشتي تلاش مي‌کند تا سطح کيفي مسابقات المپيک را باز هم افزايش داده و از طرفي از رويارويي قهرمانان نامي (فيناليست‌هاي مسابقات جهاني 2015) در ابتداي بازي‌هاي المپيک و حذف احتمالي آنها جلوگيري به عمل آورد.

براساس اين قانون اگر کشتي‌گيري در مسابقات جهاني شامل اين قانون شود اما در بازي‌هاي المپيک حضور نداشته باشد نمي‌تواند اين امتياز را به کشتي‌گيري ديگري از کشورش واگذار کند.

امسال براي مسابقات انتخابي، رقابتهاي جهاني 2015 اين قانون در ايران اجرا شد.

رايزني با ليتواني و ترکيه براي آماده‌سازي تيم ملي بسکتبال

مسئولان فدراسيون بسکتبال در راستاي برنامه‌ريزي براي آماده‌سازي تيم ملي جهت شرکت در مسابقات گزينشي المپيک، رايزني‌هايي را با دو کشور ليتواني و ترکيه انجام دادند.

تيم ملي بسکتبال تا پيش از حضور در مسابقات انتخابي المپيک در تورين ايتاليا (14 تا 19 تيرماه) در تورنمنت اطلس اسپورت شرکت کرده و همچنين به منظور انجام دو ديدار تدارکاتي سفري هم به لتوني خواهد داشت.

اين دو اعزام در قالب برنامه‌هاي آماده‌سازي تيم ملي بسکتبال قطعي و نهايي شده است، اما مسئولان فدراسيون بر آن هستند تا شرايطي را براي ديدارهاي تدارکاتي بيشتر پيش از سفر به ايتاليا فراهم کنند.در همين زمينه رايزني‌هايي با ليتواني و ترکيه انجام شده است. به گفته علي توفيق، دبير فدراسيون بسکتبال در اين رايزني‌ها از مسئولان دو کشور خواسته شده در صورت برگزاري تورنمنت از ايران هم براي حضور در آن دعوت کنند.

ليتواني و ترکيه از جمله تيم‌هايي هستند که بايد در مسابقات گزينشي براي کسب سهميه المپيک شرکت کنند.

تشکيل تيم «ورزشکاران پناهنده المپيک»

تيمي متشکل از ورزشکاران پناهنده براي شرکت در بازي‌هاي المپيک ريو 2016 تشکيل شد. اين تيم به صورت رسمي تيم ورزشکاران پناهنده المپيک ناميده شد.

به گزارش ايسنا، اين تيم در نهايت بين 5 تا 10 عضو خواهد داشت. استانداردهايي براي پذيرش ورزشکاران در اين تيم در نظر گرفته شده است. اين افراد از بين گروهي 43 نفره انتخاب مي‌شوند.

تيم نهايي در ماه ژوئن در جلسه هيأت اجرايي IOC تأييد مي‌شود. توماس باخ رئيس IOC در اين‌باره گفت: با تشکيل تيم پناهندگان ما مي‌خواهيم پيام اميد را به تمامي پناهندگان در سراسر جهان برسانيم. با وجود اينکه اين ورزشکاران هيچ مليت و هيچ پرچمي ندارند، در بازي‌هاي المپيک به آنها خوش‌آمد مي‌گوييم. آنها در کنار ديگر ورزشکاران از کشورهاي مختلف يک خانه خواهند داشت و از امتيازات ديگر ورزشکاران برخوردار خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي