جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5230

 خبر 

 اولاند: با برگزاري انتخابات پارلماني در سوريه مخالفم

رئيس‌جمهوري فرانسه گفت، کشورش بر تسريع روند گذار سياسي در سوريه تاکيد دارد اما با ايده برگزاري انتخابات پارلماني مخالف است.

به گزارش خبرگزاري ايتارتاس، اين اظهارات فرانسوا اولاند، رئيس‌جمهوري فرانسه پس از تماس تلفني با رهبران آلمان، انگليس، آمريکا و ايتاليا و ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه مطرح شد. اولاند گفت: هدف مشترکمان اين است که از آتش‌بس براي ارتقاي روند گذار سياسي استفاده کنيم. لازم است تا از اين طريق طرفين درگيري را به پاي ميز مذاکره بنشانيم؛ خصوصا در ژنو. ما درباره آماده‌سازي آينده سوريه مذاکره مي‌کنيم. با اين حال رئيس‌جمهوري فرانسه با ايده برگزاري انتخابات پارلماني در سوريه که از سوي بشار اسد، رئيس‌جمهوري سوريه براي بهار تعيين شده، مخالفت کرد. وي افزود: اين برگزاري انتخابات تحريک‌آميز است و اين کاملا غير واقع‌گرايانه است.

مسئولان آمريکايي: اسرائيل براي جنگ با حزب‌الله لبنان آماده مي‌شود

مسئولان آمريکايي در ديدار با مسئولان لبناني در واشنگتن اعلام کردند که اسرائيل به آن‌ها ابلاغ کرده که براي جنگي جديدي با حزب‌الله لبنان آماده مي‌شود.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، مسئولان آمريکايي گفته‌اند که اسرائيلي‌ها به آن‌ها ابلاغ کرده‌اند که امکان ندارد در مقابل حضور حزب‌الله لبنان در سوريه و پيشروي چشمگير اين حزب در ميدان دست بسته باقي بمانند. بنا بر اين گزارش مسئولان آمريکايي گفته‌اند: در اولويت‌هاي ميان ما و تل‌آويو اختلافاتي وجود دارد. اولويت ما جنگ عليه داعش در خاورميانه است اما اسرائيل بر سر اين مسئله پافشاري مي‌کند که حزب الله يک خطر است و بايد هدف اول و آخر باشد.

مسئولان آمريکايي بر لزوم اعمال فشار دولت لبنان بر حزب الله براي ممانعت از اتخاذ اقداماتي که ممکن است به تکرار سناريوي جنگ 2006 بينجامد تأکيد کردند.

اتحاديه اروپا تحريم‌هاي خود عليه کره‌شمالي را افزايش داد

اتحاديه اروپا 16 شخصيت حقيقي و 12 شخصيت حقوقي کره شمالي را به فهرست تحريم‌هاي جديد خود افزود.

به گزارش خبرگزاري رويترز، اين اقدام اتحاديه اروپا در تمديد و گسترش تحريم‌ها عليه کره شمالي پس از آن صورت گرفت که سازمان ملل روز چهارشنبه تحريم‌هاي خود عليه کره شمالي را افزايش داد. اتحاديه اروپا اقدامات و تحريم‌هاي سخت‌گيرانه‌تر در دسامبر 2006 عليه کره شمالي اعلام کرده و در پي جديدترين آزمايش‌هاي اتمي و راکتي پيونگ يانگ اتحاديه اروپا روز جمعه تحريم‌هاي خود عليه اين کشور آسيايي را افزايش داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي