جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5234

 طرح پزشک اينترنتي در کره جنوبي 

 پارک گئون هي رئيس جمهوري کره جنوبي روزسه شنبه از پارلمان اين کشور خواست تا لايحه طرحي را که به واسطه آن پزشکان مي توانند از طريق اينترنت با بيماران خود در ارتباط باشند، به تصويب برساند.به گزارش ايرنا از خبرگزاري «يونهاپ» کره جنوبي، اين طرح که نقش رابط مستقيم ميان بيمار و پزشک را ايفا خواهد کرد، براي افراد سالمند و ساکن مناطق دوردست در نظر گرفته شده است.

هي در نشستي با مقامات کره جنوبي اظهار داشت: اين طرح قرار است تکميل کننده مراقبت هاي پزشکي براي افراد سالخورده و معلول و نيز افرادي باشد که در جزيره هاي دوردست زندگي مي کنند و به امکانات پزشکي دسترسي ندارند.

وزارت بهداشت ورفاه کره جنوبي سال گذشته ميلادي اين طرح را به صورت آزمايشي براي دريانوردان، ساکنان برخي جزاير، زندانيان و همچنين سربازان مناطق مرزي به مرحله اجرا در آورده بود.گفته مي شود با اجرايي شدن اين طرح در مقياس کلان، تعداد افرادي که از راه دور تحت معاينه پزشکي قرار مي گيرند به يک ميليون و 80 هزار نفر در اين کشور خواهد رسيد.

کره جنوبي بيش از 470جزيره مسکوني دارد و بر اساس آمار منتشره در سال 2013 ميلادي تنها 2.2 پزشک به ازاي هرهزار نفر در اين کشور وجود دارد.کره جنوبي به عنوان چهارمين اقتصاد بزرگ آسيا، يکي از پيشتازان عرصه فناوري هاي نوين در جهان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي