جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5234

 ميز خبر  

 «روشنايي در پوتين»؛ برگزيده بهترين فيلمنامه جشنواره فيلم کوتاه «حسنات»

فيلمنامه «روشنايي در پوتين» نوشته ي بابک نبي زاده تنديس زرين جشنواره «حسنات» را کسب کرد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي اين جشنواره، حسين مولايي رييس پنجمين جشنواره فيلم کوتاه حسنات گفت:امسال بخش فيلمنامه، پرحجم ترين و پيچيده ترين بخش جشنواره بود و تعداد بسيار زياد فيلمنامه هاي ارسالي با موضوعات مختلف، کار را براي اعضاي هيأتهاي انتخاب و داوري سخت و پيچيده کرده بود. در نهايت، هيأت داوران متشکل از: امرالله احمد جو، مينو فرشچي، فرشاد فرشته حکمت، سيد محسن دوازده امامي و مسعود مهدويان، نتايج را به شرح زير اعلام کردند:زيبا ارژنگ به خاطر فيلمنامه ي «خورشيد آسمان، خورشيد کاشي» و الهام معروفي به خاطر فيلمنامه 330 سي سي خاطره در بخشهاي پويانمايي و مستند، جايزه هاي خود را از هيات داوران دريافت کردند. و تنديس زرين جشنواره، ديپلم افتخار و جايزه ي نقدي براي بهترين فيلمنامه داستاني، به بابک نبي زاده به خاطر فيلمنامه «روشنايي در پوتين» اهدا شد.

دورخيز «دراکولا» براي اکران‌در سال 95

دورخيز «دراکولا» براي حمله به پرده سينما‌هاي کشور در سال جديد يکي از آخرين اخباري است که مي‌توان در مورد سومين ساخته رضا عطاران به آن اشاره کرد.

به گزارش فارس، رضا عطاران سومين فيلمش را با نام «دراکولا» ساخت. اين در شرايطي بود که بسياري از حضور اين فيلم سينمايي در سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر اطمينان داشتند اما در پايان اثار راه يافته به جشنواره نامي از اين اثر سينمايي نبود.

سوژه اين فيلم سينمايي در ارتباط با خون آشام است که سينماي ايران تا به اين لحظه به اين نوع سوژه نپرداخته که البته دلايل خود را درد و عطاران به عنوان يک بازيگر توانمند به خصوص در آثار کمدي اين بار سوژه‌اي را براي کارگرداني انتخاب کرده است که قطعاً بااشراف به امکانات فني داخل به سراغ آن رفته است.

يکي نکات مهم در اجراي درست و ايجاد وحشت در مخاطب در اين نوع ژانر نوع نورپردازي و دکور فيلم است که در يکي از تصوير هاي زير مي‌توانيم اين طراحي صحنه را در يک قاب شاهد باشيم.

عطاران نقش خون آشام يا وامپيري را بازي ميکند که از نقطه اي ناشناخته وارد ايران شده و اولين شخصي که سرراهش قرار ميگير يک معتاد است!!

آقاي خون آشام به راحتي خون اين معتاد را مي مکد اما بعد از مدتي آثار اعتياد در وجود خون آشام مشاهده مي شود و همين ماجرا وضعيت کميکي را برايش رقم مي زند.

معين رضا مطلبي فيلمبرداري اين فيلم را به عهده گرفته است.

ويشکا آسايش، لوون هفتوان، سيامک انصاري، ژاله صامتي، ليلا بلوکات، اميد روحاني، محمود نظرعليان، نيما راد، عباس محبوب، صادق حسني، فروغ لساني، فريده گل محمدي، محمد عدالت‌زاده، ژيلا دائي، علي مهرباني، محمود بياتي، علي دوريش، سپيده جمالزاده و بازيگران خردسال سوگل محرابي و آرش دوست محمدي در فيلم «دراکولا» بازي مي کنند.

برگزاري ويژه برنامه "سلام بر فاطمه(س)" در فرهنگسراي اميد

فرهنگسراي اميد به مناسبت شهادت فاطمه زهرا(س) ويژه برنامه "سلام بر فاطمه(س)" را برگزار مي کند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي فرهنگ‏سراي اميد، ويژه برنامه "سلام بر فاطمه(س)" با مشارکت کانون هاي محدثين عترت و بانوان روز شنبه 22 اسفندماه از ساعت 9:30 تا 12 برگزار مي شود. در اين برنامه علاوه بر قرائت حديث کساء و مرثيه سرايي و عزاداري دوستداران اهل بيت(ع) در رثاي حضرت فاطمه زهرا (س)، اشرف قائمي کارشناس علوم و حديث پيرامون شخصيت اين بانوي بزرگوار و سبک زندگي حضرت زهرا(س) سخنراني مي کند و در پايان برنامه نيز نمايشي با موضوع شخصيت حضرت زهرا(س) اجرا مي شود. علاقه‏ مندان جهت حضور در اين برنامه مي توانند به نشاني ميدان امام حسين(ع)- خيابان 17 شهريور- خيابان خشکبارچي- بوستان خيام- فرهنگسراي اميد مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي