جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1394/12/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5234

 ليگ تکواندو، در ايستگاه پاياني  

 
ليگ برتر تکواندو باشگاه‌هاي کشور امروز با برگزاري 10 بازي و تعيين تيم قهرمان به ايستگاه پاياني خود وارد مي شود.به گزارش مهر ، با برگزاري هشت ديدار از هفته هاي هشتم و نهم از دور برگشت و دو ديدار معوقه پرونده رقابتهاي ليگ برتر تکواندو در سال 94 بسته خواهد شد. شهرداري ورامين مدافع عنوان قهرماني جدي ترين مدعي کسب عنوان قهرماني اين دوره محسوب مي شود.

شاگردان پيام خانلرخاني که با 37 امتياز در صدر قرار دارد در دو بازي خود مقابل ياسين پيش رو و پاس قوامين براي رسيدن به شش امتياز ممکن و تکرار عنوان قهرماني به ميدان مي رود.

پاس قوامين که با 29 امتياز خانه دوم جدول را در اختيار دارد با نيم نگاهي به سکوي نخست ، خيلي اميدوار است که بار خود را براي ايستادن روي سکوي نايب قهرماني ببندد. پاسي ها در مهمترين بازي خود بايد با دانشگاه آزاد پيکار کند. اين ديدار مي تواند معادلات قهرماني را حل کند.

دانشگاه آزاد هم با 29 امتياز و تفاضل 34 در مکان سوم ايستاده است. با اين تفاوت که دانشگاه با احتساب ديدارهاي عقب افتاده چهار بازي پيش رو دارد که در صورت کسب پيروزي در هر چهار بازي مي تواند بدون دردسر قهرمان شود.

اما نکته قابل تامل اينکه در تعيين تيم قهرمان ياسين پيش رو قم مهمترين نقش را خواهد داشت. شاگردان فريبرز عسگري که با 23 امتياز خانه چهارم را در اختيار دارند سه بار بايد به ميدان بروند که دوبازي آنها با شهرداري ورامين و دانشگاه آزاد است که نتايج اين دو بازي در تعيين تيم هاي اول تا سوم خيلي موثر است.

قمي ها نيم نگاهي به سکوي سوم دارند به شرط آنکه پاس قوامين از بازي با با دانشگاه آزاد و شهرداري ورامين اميتاز نگيرد و شهداي ساري هم بتواند پاس را متوقف کند و از آن سو قمي ها در هر سه بازي خود را 9 امتياز بگيرند که کار سختي است.

معادله قهرماني در فصل جاري رقابتهاي ليگ برتر تکواندو چند مجهولي است که روي کاغذ سه تيم اول جول شانس قهرماني دارند. در اين بين تيم هاي ديگر هم شانس اندکي براي رسيدن به جمع تيم هاي بالاي جدول دارند.

البته بايد به کار خوب سازمان ليگ هم اشاره کرد. طبق برنامه دانشگاه آزاد در دو بازي عقب افتاده خود بايد با ياسين پيش رو و پاس قوامين ديدار کرده و سپس بازيهاي هفته هاي هشتم و نهم انجام مي شود.

برنامه هفته هشتم:

* هيات تکواندو استان قزوين - گيتي پسند اصفهان

* ياسين پيشرو قم - شهرداري ورامين

* دانشگاه آزاد - لوازم خانگي کن

* پاس قوامين - شهداي ساري

برنامه هفته نهم:

* ياسين پيشرو قم - سونيا

* دانشگاه آزاد - هيات تکواندو استان قزوين

* پاس قوامين - شهرداري ورامين

* شهداي ساري - لوازم خانگي کن

* گيتي پسند اصفهان (استراحت)

ديدارهاي معوقه:

* ياسين پيشرو قم - دانشگاه آزاد

* دانشگاه آزاد - پاس قوامين


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي