جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/01/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5239

  محسن رضايي:
 موشک هاي ايران بازدارنده اند و دفاع از خود قابل مذاکره نيست 

 دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با انتشار پستي در اينستاگرام خود نوشت:دفاع از خود هرگز قابل مذاکره نبوده و نخواهد بود، موشک هاي ايران بازدارنده اند و اگر آن ها را از دست بدهيم به ما حمله خواهند کرد؛ بنابراين همه بدانند زير بار خلع سلاح نخواهيم رفت.

به گزارش ايرنا «پايگاه اطلاع رساني دکتررضايي» دبيرمجمع تشخيص مصلحت نظام روز پنجشنبه با انتشار تصويري از دکتر ظريف و يک فروند موشک درحال پرتاب در صفحه اينستاگرام خود نوشت: از گذشته بشر تاکنون سه نوع گفتگو در روابط بين الملل وجود داشته است.

نخست: گفتگو در يک محيط مبتني بر همکاري، مثل روابط ايران و چين در احياي جاده ابريشم.

دوم: گفتگو در محيط رقابتي همچون روابط ايران و ترکيه در موضوع سوريه و جايگاه آقاي اسد.

سوم: گفتگو در محيط خصمانه، مانند مذاکرات ايران و آمريکا، در موضوع جاسوسان سفارت امريکا و موضوع هسته اي.

در مورد اول، مبناي گفتگو، تعامل است، در حالت دوم، يعني موضوعي مثل سوريه بايد ضمن گفتگوها روي موضع خود ايستاد؛ اما در موضوع سوم به دليل خصومت طرف مقابل، هدف گفتگو، دفع شر است و آمريکايي ها در موضوع موشکي مي خواهند ما را خلع سلاح کنند؛ بنابراين گفتگويي نداريم.

در گفتگوي اول تفاهم نامه و سود متقابل و در گفتگوي دوم موضع گيري دقيق ضمن تعامل مؤثر است ولي درباره امريکا و موضوع تقويت توان موشکي، دفاع از خود هرگز قابل مذاکره نبوده و نخواهد بود.

محسن رضايي تاکيد کرد که موشک هاي ايران بازدارنده اند و اگر آن ها را از دست بدهيم به ما حمله خواهند کرد؛ بنابراين همه بدانند زير بار خلع سلاح نخواهيم رفت و تقويت موشکلي ايران قابل مذاکره نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي