جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5247

 خبــــر 

 با 135راي موافق؛

کليات لايحه بودجه 95 تصويب شد

نمايندگان مجلس با 135 راي موافق کليات لايحه بودجه 95 را به تصويب رساندند.

به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس در جلسه علني بعد از استماع نظرات موافقان و مخالفان کليات لايحه بودجه 95 با 135 راي موافق، 37 راي مخالف و 6 راي ممتنع از مجموع 200 نماينده حاضر در مجلس با کليات لايحه بودجه 95 موافقت کردند.

بعد از ايراد سخنان موافقان و مخالفان محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت و رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به ارائه توضيحاتي در مورد بودجه پرداخت و سپس نمايندگان با 135 راي موافق به کليات لايحه بودجه راي مثبت دادند.

نخست وزير اوکراين استعفا کرد

رسانه هاي محلي اوکراين گزارش دادند، نخست وزير اين کشور استعفاي خود از سمتش را اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، شبکه هاي تلويزيوني اوکراين به نقل از آرسني ياتسنيوک، نخست وزير اوکراين امروز گزارش دادند: من تصميم گرفتم از سمت نخست وزيري اوکراين استعفا دهم. من قرار است روز سه شنبه، 12 آوريل اين استعفاي خود را در پارلمان اوکراين ثبت کنم.

ياتسئنيوک همچنين گفت، تا زماني که يک دولت جديد در اوکراين تشکيل نشود بي ثباتي در اين کشور اجتناب ناپذير است. وي تاکيد کرد: من از اکنون به بعد اهداف بزرگ تري به نسبت اختياراتم به عنوان نخست وزير دولت براي خود در نظر مي گيرم.

وي افزود که حزب وي موسوم به "جبهه مردمي" همچنان بخشي از ائتلاف حاکم در پارلمان اوکراين خواهد بود.

هشدار بهداشت جهاني درباره وخامت اوضاع يمن

نماينده سازمان بهداشت جهاني اوضاع سلامت و بهداشت مردم يمن را بحراني توصيف کرد و گفت که 28 درصد از مراکز درماني در اين کشور از زمان آغاز حمله ائتلاف سعودي‌ها غيرفعال شده‌اند.به گزارش ايسنا، احمد شادول، نماينده سازمان بهداشت جهاني در يمن در گفت‌وگو با شبکه خبري العالم گفت، تقريبا از يک سال پيش و پس از حمله به يمن اوضاع و نظام بهداشتي در اين کشور رو به وخامت نهاد و امروز به بدترين وضع رسيده است؛ از جمله در زمينه دارو، کادر پزشکي، محلول ها و ذخاير خون و غيره کمبود شديدي به چشم مي‌خورد.

وي با بيان اين که خارج شدن واردات دارو از دست بخش خصوصي، کمبود دارو و بالا رفتن قيمت آن را تشديد کرد، توضيح داد که اين امر سبب شد شاخه سازمان بهداشت جهاني در يمن تقريبا از چها رماه پيش هشدار دهد که ساختار بهداشتي و درماني در اين کشور در آستانه فروپاشي است.

شادول با اشاره به اين که نظام سلامت در يمن قبل از شروع حمله نيز وضعيت مطلوبي نداشت، هشدار داد: به دلايلي از جمله مهاجرت شمار زيادي از کادر پزشکي و درماني، بسيار دشوار است که اوضاع حتي به دوره قبل از بحران بازگردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي