جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/01/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5247

 فرماندار نير خبر داد؛
 مقاوم‌سازي بيش از 2 هزار واحد مسکن روستايي در شهرستان نير 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان نير گفت: 2 هزار و 900 واحد مسکن روستايي در سال‌هاي اخير در اين شهرستان مقاوم‌سازي شده است.

مهدي احمدي درگراميداشت سالروز افتتاح حساب 100 امام (ره) و تشکيل بنياد مسکن انقلاب اسلامي اظهار کرد: اجراي پروژه‌هاي مختلف به ويژه ساخت مسکن براي نيازمندان، تهيه و اجراي طرح هادي،‌ صدور اسناد مالکيت و بازسازي و مقاوم‌سازي مسکن‌هاي کم‌دوام از اهم برنامه‌هاي مجموعه بنياد مسکن است.

وي با بيان اينکه براساس آخرين سرشماري، 99 روستا در شهرستان نير وجود دارد که بيش از چهار هزار خانوار در آنها ساکن هستند، افزود: به همت بنياد مسکن براي تمامي روستاهاي بالاي 20 خانوار اقدام به تهيه طرح هادي کرديم، به طوري که در 9 روستا اين طرح‌ها در حال بازنگري است. فرماندار نير با بيان اينکه حتي در 20 روستاي زير 20 خانوار نيز شاهد تهيه طرح هادي بوديم، ادامه داد: بخشي از اين طرح‌ها در سال‌هاي گذشته اجرايي شده است و بنياد مسکن تلاش مي‌کند تا مابقي طرح‌ها نيز با قوت و قدرت در سال جاري به انجام برسد.

احمدي وجود روستاهاي هدف گردشگري را در اين شهرستان يادآور شد و افزود: اين روستاها به دليل قرار گرفتن در مسير گردشگران اغلب ساخت و سازهاي مناسب و نوعي دارند و در اغلب موارد روستاييان در سال‌هاي اخير سعي کردند تا خانه‌هاي خود را بازسازي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي