جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/01/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5253

 خبرپزشكي 

 تغذيه بدون پاکسازي خطرناک است

مصرف انواع غذاها و ترکيبات در صورتي کارساز است که سيستم گوارش و نسوج پذيراي ترکيبات موجود در غذاها باشد و زماني که انواع ترکيبات موجود در غذاها بدرستي تجزيه نشده، توليد انرژي نکرده و در ساختمان نسوج شرکت ننمايند کاري بدون استفاده براي بدن و خطرساز براي زندگي است و در درازمدت باعث بروز انواع بيماري‌هاي خطرناک‌تر از آن انواع درمان‌هاي نادرست است که انجام مي‌شود.

در سنين بالاتر و هنگام پيري که نسوج بدن ناپاک‌تر و آلوده مي‌باشند بايد بيشتر به تميزي و پاکي بدن توجه شود و انواع مواد زائد بايد از نسوج و بدن خارج گردند تا سلول‌ها بتوانند از مواد مورد نياز خود بهره گيرند.

انواع ترکيبات اسيدي مانند سرکه و ماست ترش که داراي ترکيبات اسيدي مي باشند و براي پاکسازي بدن مصرف مي‌شوند ممکن است داراي خورندگي بيشتر از اندازه بوده و نسوج را دچار خرابي نمايند.

تنظيم پاکسازي و مصرف غذاهاي سازنده موجب ماندگاري و طول عمر مي‌شود و افراط در پاکسازي و لاغري و يا مصرف بيشتر از اندازه غذاها موجب ايجاد عوارض و مشکلات مي‌گردد که دفع مواد زائد در صورتي که رويهم انباشته و سفت شده‌اند و انواع سنگ‌ها از آن ناشي شده باشد از آن مشکلات سخت بوجود مي‌آيد.

پاکسازي در زمان کهولت و هنگامي که سلول‌ها دچار خرابي شده باشند مشکل است و هنگام مصرف مواد حل کننده و اسيدها يا قليائي ممکن است نسوج و رگ‌ها و سلول‌ها دچار خرابي بيشتر شده و پارگي رگ به ويژه در مغز ممکن است باعث امراض سخت شود.

قبل از پاکسازي و از بين بردن انواع رسوب در رگ ها بايد از ترکيبات پتاسيم موجود در سيب، گلابي، خرما، موز، سيب‌زميني و غيره بهره‌برداري نموده و يا از انواع سيترات‌هاي موجود در مرکبات مانند پرتقال، ليمو، فلفل‌سبز و غيره مصرف نموده و با ويتامين C و ديگر ويتامين ها، چربي‌هاي سبک را از محيط خارج نمائيم.

نويسنده دکتر نجم الدين حاجي سيدحسني

گرد آورنده : محمد تقي اشتري دليوند


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي