جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/02/15 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5266

 شنبه، روز موعود فوتبال
 دورخيز تاج، محمدي و آجرلو براي رياست بر مستطيل سبز 

 
آفرينش- سرانجام زمان انتخابات پرحاشيه فدراسيون فوتبال فرا رسيد و روز شنبه سه نامزد رياست براي رسيدن به کرسي علي کفاشيان رقابت خواهند کرد.

در روزهاي اخير بحث بر سر اينکه رئيس فدراسيون با دو سوم آرا انتخاب مي شود يا 50 درصد + 1 راي بالا گرفته بود و هر مسئولي نظر متفاوتي در اين باره داشت.

از سوي ديگر بحث بر سر اين است که برخي مدعي شده اند اگر انتخابات به دور دوم برود، بايد نام نويسي مجدد صورت گيرد و علي کفاشيان نيز اين حرف را بر زبان آورده اما باز هم بر سر اين موضوع بحث وجود دارد.

در اين شرايط حساس، مهدي تاج، عزيز الله محمدي و مصطفي آجرلو براي رياست فدراسيون نامزد هستند و بايد ديد روز شنبه نام کدام فرد از صندوق بيرون مي آيد.

اما اين سه کانديدا به ارائه برنامه هاي خود پرداخته اند.

مهدي تاج که در حال حاضر نايب رئيس علي کفاشيان و رئيس سازمان ليگ است، قصد دارد خود بر مسند رياست تکيه بزند و علي کفاشيان از اين پس نايب رئيس او باشد. در واقع قرار است جاي رئيس و نايب رئيس عوض شود.

تاج شرايط فعلي فدراسيون فوتبال را نسبتا مطلوب دانست و گفت که به کمک علي کفاشيان مشکلات موجود را برطرف مي‌کند.

او درباره برنامه هايش براي فدراسيون فوتبال اظهار کرد: اداره فدراسيون مولفه هاي زيادي دارد و اداره فوتبال هم مشکلات به خصوص و زياد خودش را دارد. اگر واقع بينانه نگاه کنيم، فدراسيون فوتبال نقاط قوت و ضعف خودش را دارد و در کنار آن فرصت و تهديدهايي هم وجود دارد.

او اضافه کرد: هشت سال در فدراسيون فوتبال حضور داشته ام و از سال 67 هم مدير عامل بودم. فکر مي‌کنم اکثر سمت هاي فوتبالي را داشته ام. واقعيت هايي در دل فوتبال است که بايد مطالعات واقع بينانه براي آن انجام شود. بايد شفافيت مالي را در فوتبال جاري کنيم که بحث و نقل قول کمتر باشد. ارتقاء فني و آموزش عمومي بازيکنان، مربيان و همه سطوح فوتبال بايد وجود داشته باشد. پيوستگي سازماني از ديگر برنامه هايم است چرا که معتقدم بخش هاي فدراسيون فوتبال گسسته است.

تاج درباره اينکه آيا احتمال کناره گيري او از انتخابات وجود دارد يا نه، تاکيد کرد که به هيچ وجه کنار نمي رود.

اما عزيزالله محمدي ديگر کانديداي رياست فدراسيون فوتبال ايران با انتقاد از رويه فعلي اين نهاد گفت که رئيس بعدي فدراسيون بايد فردي باشد که تمام وقت براي اين مجموعه تلاش کند.

او درباره برنامه هايش گفت: اولين کاري که من در صورت رياست در فدراسيون فوتبال مي کنم، اين است که اين اساسنامه فعلي را بر اساس اساسنامه فيفا اصلاح مي کنم. من به دنبال خصوصي کردن فوتبال هستم و البته به يکباره نمي توان به اين مسئله دست يافت. همچنين به دنبال قدرتمندتر کردن هيات هاي فوتبال و حمايت از مناطق کمتر توسعه يافته خواهم بود. کسب کرسي در AFC و درآمدزايي در فوتبال از ديگر اهدافم خواهد بود.

محمدي درباره دبيرکلي‌اش درصورت رياست فدراسيون، گفت: آقاي فتح الله زاده که نايب رئيس من هستند. آقاي اسدي دبيرکل من هست. البته اگر او دبير من شود مثل الان نخواهد بود که کفاشيان خودش اعمال نظر مي کند.

همچنين مصطفي آجرلو مديرعامل سابق باشگاه پاس يکي ديگر از نامزدهاي رياست فوتبال است. کانديداي رياست فدراسيون فوتبال مي‌گويد، مي‌خواهد فوتبالي بسازد که همه از آن لذت ببرند.

آجرلو گفت: هدف من ساختن فوتبالي است که مردم از آن لذت ببرند. در اين فوتبال تماشاگران با فراق بال فوتبال مي‌بينند و به راحتي بليط مي‌گيرند و شماره صندلي آنها مشخص است و لازم نيست ساعت‌ها زودتر به ورزشگاه بيايند. من از فوتبالي صحبت مي‌کنم که در آن خبري از پرتاب سنگ نيست و مردم از ديدن فوتبال لذت مي‌برند. بازيکنان، مربيان و داوران تمام دستمزد خود را دريافت مي‌کنند و ديگر بازيکن سابق يک باشگاه، چک برگشتي را روي اينستاگرام نمي‌گذارد.

وي افزود: ما با کمک اعضاي مجمع و وزارت ورزش باشگاه حرفه‌اي مي‌سازيم. باشگاه هايي خصوصي که در آن اثري از مشکلات مالي نباشد و با اقتصاد پويا مسير خودشان را طي کنند. ما با هم از فوتبال لذت مي‌بريم. با استفاده از بهترين و زيبا ترين ورزشگاه ها از فوتبال لذت مي بريم. بايد يک مدل از کشور هاي صاحب سبک مثل آلمان انتخاب کنيم تا بعد از يک فرايند 20 ساله از طريق آکادمي ها به آن برسيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي