جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/02/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5267

 در استان 

 هدفگذاري براي صدور نيم ميليون کارت ملي هوشمند در هرمزگان

بندرعباس- شهين صادقي

مدير کل ثبت احوال هرمزگان از هدفگذاري صورت گرفته براي صدور حدود 500 هزار کارت ملي هوشمند در اين استان از طرف سازمان ثبت احوال خبر داد.

مهندس مهدي عسکرِ‌ي‌ زاده ضمن اعلام اين خبر با بيان اينکه هرمزگان از استان‌هاي پيشرو در باب صدور کارت هوشمند به شمار مي‌رود، اظهار داشت: هرمزگان بعد از اجراي طرح پايلوت نخستين استاني بود که تمامي تجهيزات و زيرساخت‌‌ها را براي اجراي طرح کارت ملي هوشمند نسبت به ساير استان‌ها فراهم آورد.

وي با بيان اينکه در حال حاضر علاوه بر 13 اداره شهرستاني ثبت احوال در استان و‌ ادارات و شعبات پست، 16 دفتر پيشخوان ثبت احوال نيز در استان براي ارائه خدمات مربوطه از جمله خدمات مرتبط با دريافت تقاضاي کارت هوشمند راه‌اندازي و ساماندهي شده است، يادآور شد: اين در حاليست که با راه‌اندازي و آغاز به کار دفتر پيشخوان ثبت احوال در حاجي‌آباد، که طي هفته گذشت صورت گرفته، تعهد سال 95 استان در راه‌اندازي ايستگاه‌هاي کارت ملي هوشمند طي ماه دوم سال به طور صد در صد محقق گرديده است.

مدير کل ثبت احوال هرمزگان افزود: اين امکانات و ساماندهي صورت گرفته سبب شده است،‌ که رويه دريافت تقاضا براي صدور کارت ملي هوشمند در استان نسبت به استان‌هاي همجوار تسهيل‌ شده و در کمترين زمان ممکن، محقق مي‌شود.

اهميت احياي باغستان هاي قزوين کمتر از درياچه اروميه نيست

قزوين- خردمند

استاندار به اهميت نقش باغستان ها در استان قزوين اشاره کرد و گفت: کمربند سبز استان از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و اهميت احياي باغستان هاي قزوين کمتر از درياچه اروميه نيست ودر اين راستا اين موضوع بايد به يک دغدغه ملي تبديل شود.

به گزارش خبرنگار روزنامه آفرينش استان قزوين ،"فريدون همتي" در بازديد از باغستان هاي سنتي ، که در اولين روز کاري هفته انجام شد ، اظهار کرد: اين باغستان ها ميراث پدراني است که از هزاران سال پيش تا به امروز به ما به امانت واگذار شده ، و از نظر نوع مهندسي طراحي بي بديلي را در خود دارد. همتي در جلسه احياء باغستان هاي سنتي استان بيان کرد: با توجه به اينکه امروز در محل خود باغستان ها هستيم از اين رو مي توان تصميمات و برنامه ريزي ها به فراخور شرايط اتخاذ کرد.

استاندار درادامه اذعان داشت : يکي از موضوعات پايه اي که در اقتصاد مقاومتي بايد مد نظر گرفته شود همين باغستان ها مي باشد و رويکرد به اين موضوع بايد رويکرد اقتصاد مقاومتي باشد.

گردهمايي دست اندرکاران امور حقوقي سازمان ملي استاندارد

يزد - اکبر خيرخواه

توسط اداره کل استاندارد استان يزد، جامعه کنترل کيفيت، تعدادي از شرکت‌ها، اولين گردهمايي دست‎اندرکاران امور حقوقي سازمان ملي استاندارد ايران، در محل هتل صفائيه يزد برگزار خواهد شد.

بنا به گزارش رسيده از روابط عمومي اداره کل استاندارد استان يزد: در اين همايش يک‎روزه، کارشناسان، مسئولين و مديران کل امورحقوقي و قضائي استان يزد و همچنين مديران کل، کارشناسان و روساي دواير حقوقي استاندارد کليه استانهاي کشور، حضور خواهند يافت و بروي محور اصلي همايش که قانون استاندارد و موانع اجرايي آن مي باشد، به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت. در اين همايش علاوه بر ايراد سخنراني‌هاي مختلف بر مبناي محور همايش، ارائه پاورپوينت و صدور بيانيه ، کارگاه طرح مشکلات و مسائل پيش‎بيني شده است که قرار است بروي يکسان‌سازي رويه‌هاي اجرايي قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان ملي استاندارد ايران مصوب 1371 کارشود.

دادستان عمومي وانقلاب شهرستان اسلامشهر معرفي شد

اسلامشهر- محمدرضا عباسي

با ابلاغ حکم رئيس قوه قضائيه، يونس اسدي مقدم بعنوان دادستان عمومي و انقلاب شهرستان اسلامشهر معرفي شد. اسماعيلي رئيس کل دادگستري استان تهران ،با ابلاغ حکم رئيس قوه قضائيه، يونس اسدي مقدم را بعنوان دادستان عمومي و انقلاب شهرستان اسلامشهر معرفي نمود.

در مراسم ويژه معارفه دادستان اسلامشهر که با حضور روسا و قضات دادگستري شهرستان اسلامشهر و دادگستريهاي شهرستانهاي استان تهران، امام جمعه، فرماندار و مسئولين ادارات شهرستان اسلامشهر كه در محل سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، حکم ابلاغ دادستان اسلامشهر به وي اعطا شد.

بيمارستان تامين اجتماعي هشتگرد 64تختخوابي مي‎شود

ساوجبلاغ – محمد رنجبرکهن

دکتر داود موسي‌پور رئيس بيمارستان تامين اجتماعي شهر هشتگرد از مراحل آماده سازي پروژه 64 تخت خوابي اين بيمارستان خبرداد و گفت: مراحل آماده سازي اين طرح درحال انجام است تا بااضافه نمودن تخت به اين بيمارستان و همچنين افزودن اتاقهاي عمل که براي شهرستان ساوجبلاغ و مردم بسيار کاربردي است اقدامات موثري صورت دهيم و همچنين تلاش مي‎کنيم درراستاي نيل به اقتصادمقاومتي مدنظرمقام معظم رهبري گام برداريم و با تکيه بر دانش بومي اين پروژه و پروژه‎هاي تکميلي به بهره برداري برسد.

وي درادامه افزود: در حال حاضر بيمارستان تامين اجتماعي هشتگرد با 42 تخت خواب به مردم شهرستان ساوجبلاغ و شهرهاي همجوار ارائه خدمات مي‎دهد و با رفع برخي از نواقص کيفيت خدمات را بهبود بخشيديم و اميدواريم بتوانيم خدمات شاياني به بيماران ارائه شود و در همين راستا بخش اداري که يکي از مطالبات شهروندان در خصوص ارائه خدمات بهتر بود تکميل و هم اکنون در حال بهره‎برداري است.

دکتر موسي پور در پايان با اعلام اينکه اين پروژه با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و 200 ميليون تومان تا نيمه دوم سال جاري به بهره‎برداري مي‎رسد ابراز اميدواري کرد سرانه درمان در البرز افزايش پيدا کرده و خدمات مطلوبي از سوي سازمان تامين اجتماعي به افراد تحت پوشش که غالبا از خانواده‎هاي ارجمند کارگر هستند ارائه شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي