جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5288

 دنياي هنر 

 برگزاري سومين همايش ملي تئاتر مردمي خرداد

اميرحسين شفيعي دبير سومين همايش ملي تئاتر مردمي خرداد اظهار كرد: 12 سال قبل مجموعه اي از تئاتر هاي ميداني در حرم مطهر امام (ره) و هم‌زمان با سالروز رحلت ايشان برگزار شد. سال گذشته نيز با مديريت زارعي، اين نمايش ها در مرقد امام و در بخش هايي از شهر تهران برگزار شد. ّبه گزارش آفرينش به نقل از پايگاه حوزه هنري، وي ادامه داد: سومين دوره همايش تئاتر مردمي خرداد، با مديريت كوروش زارعي در مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري به شكل جدي‌تر و منظم‌تر و همچنين به شكل مستقل برگزار مي‌شود. اين جشنواره با تاكيد بر مردمي بودن، تلاش دارد تا مردم را به تماشاي تئاتر دعوت كند. شعار تئاتر مردمي نيز به همين دليل انتخاب شده است.

شفيعي گفت: نمايش‌هاي تعيين شده اين همايش در مكان‌هايي همچون مرقد حضرت امام (ره)، گلزار شهداي بهشت زهرا، ميدان امام حسين (ع)، پارك دانشجو و ايستگاه مترو امام خميني (ره) اجرا مي‌شوند.

وي همچنين با اشاره به اينكه از 12 استان در اين رويداد فرهنگي و هنري گروه هاي نمايشي حضور خواهند داشت، عنوان كرد: مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري تمركز زيادي بر روي شهرستان‌ها دارد و از ظرفيت هنرمندان شهرستاني بيشترين استفاده را خواهد كرد و در اجراهاي 15 خرداد نيز از توانمندي هاي اين هنرمندان بهره مي برد.

شفيعي تصريح كرد: در دوره هاي بعدي، اين همايش با قرار گرفتن در كنار ديگر جشنواره ها و همايش‌هاي حوزه هنري به شكل منظم‌تري برگزار مي‌شود. در روز اختتاميه اين دوره از همايش نيز، فراخوان دوره بعد منتشر مي‌شود و فضاي رقابتي نيز شكل مي‌گيرد. البته در اين دوره از همايش، 12 اثر براي نخستين بار اجرا مي شوند و از گروه‌هاي شركت‌كننده نيز در مراسم اختتاميه، كه يك‌شنبه16 خردادماه در تماشاخانه مهر حوزه هنري برگزار مي شود، تقدير و تجليل به عمل مي‌آيد.

باغ موزه قصر ميزبان جشن رمضان

ويژه برنامه جشن رمضان شبکه پنج سيما امسال به طور زنده از باغ موزه قصر تهران روي آنتن مي رود.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي باغ موزه قصر، سري جديد برنامه جشن رمضان از 18 خرداد ماه مصادف با اول ماه مبارک رمضان در باغ موزه قصر برگزار مي شود.

حسين هوشيار مدير باغ موزه قصر گفت: با توافقات صورت گرفته ميان باغ موزه قصر کميته امداد امام خميني (ره) و شبکه پنج سيما سري جديد جشن رمضان با همراهي هنرمندان و ورزشکاران نام آشنا و با حضور مسئولين لشکري و کشوري در باغ موزه قصر بر پا مي شود.وي افزود: باغ موزه قصر در رقابتي تنگاتنگ با چند مرکز مهم فرهنگي از جمله برج ميلاد، فرهنگسراي بهمن و باغ موزه دفاع مقدس، با توجه به ظرفيت هاي ايجاد شده توانست به عنوان ميزبان امسال جشن رمضان انتخاب شود و اين فرصت مناسبي جهت معرفي بيشتر باغ موزه قصر و تثبيت نقش فرهنگي و اجتماعي اين مجموعه در اذهان عمومي است.

هوشيار با اشاره به برنامه هاي حاشيه اي اين برنامه خاطر نشان کرد: نمايشگاه صنايع دستي و توليدات مددجويان و کارآفرينان تحت پوشش کميته امداد امام خميني(ره) سراسر کشور، نمايشگاه عکس و برنامه هاي آموزشي و فرهنگي ويژه کودکان و نوجوانان از جمله برنامه هاي تدارک ديده شده اين ماه هستند.

ضمن اينکه برنامه جشن رمضان درمحل هواخوري مرکزي ساختمان مارکوف باغ موزه قصر هر شب به مدت 80 دقيقه به طور زنده و با حضور همشهريان به روي آنتن خواهد رفت.

علاقمندان جهت حضور در اين برنامه مي توانند همه روزه در ايام ماه مبارک رمضان از ساعت 16 الي 24 به باغ موزه قصر واقع در خيابان شريعتي، خيابان پليس مراجعه نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي