جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296

 ميز خبر 

 اعطاي جايزه جهاني دانشمند برجسته در شيمي سبز به محقق ايراني

دانشيار دانشگاه علم و صنعت موفق به کسب جايزه جهاني دانشمند برجسته بين المللي و جوان نخبه در شيمي سبز و کاربردي از اتحاديه بين‌المللي شيمي محض و کاربردي شد.

به گزارش سرويس علمي ايسنا دکتر علي ملکي، دانشيار دانشکده شيمي دانشگاه علم و صنعت ايران، موفق به کسب جايزه جهاني دو سالانه دانشمند برجسته بين المللي و جوان نخبه در شيمي سبز و کاربردي از اتحاديه بين المللي شيمي محض و کاربردي (آيوپاک) شد.

اين جايزه هر دو سال يک بار توسط داوران و صاحب‎نظران جهاني با نظرسنجي و هماهنگي اتحاديه بين المللي شيمي محض و کاربردي (آيوپاک) انتخاب و به يک نفر که بالاترين و بيشترين برجستگي علمي در سطح جهان در زمينه شيمي سبز و کاربردي در جهت خواست و نيازهاي بشري جهاني و با رويکردهاي تحقيقاتي زيست محيطي داشته باشد، اعطا مي‌شود.

دانشيار دانشکده شيمي دانشگاه علم و صنعت ايران متولد 1358 اهل شهرستان ميانه، مولف بيش از 120 مقاله علمي معتبر و سطح اول بين‌المللي و کنفرانس‌هاي داخلي و خارجي بوده و در تاليف يک کتاب تخصصي لاتين در انتشارات بين المللي مشارکت و همکاري داشته است.

وي علاوه بر راهنمايي و هدايت ده‌ها پروژه و طرح تحقيقاتي، مقالاتي در مجلات متنوع به چاپ رسانده که مورد ارجاع و استنادات بسيار زيادي در سطح دنيا قرار گرفته است.

وي همچنين دانشجوي نمونه کشوري در سال 1388 بوده و نيز جزو پژوهشگران برتر دانشگاه علم و صنعت ايران انتخاب و معرفي شده است.

6 برگزيده از دانشگاه شريف در ميان برترين‌هاي ششمين مسابقه ملي فناوري نانو

اسامي برگزيدگان ششمين مسابقه ملي فناوري نانو اعلام شد و بر اين اساس، از ميان 4545 داوطلب شرکت‌کننده در اين رقابت علمي، 31 نفر به عنوان برگزيدگان نهايي اعلام شدند و در اين بين دانشگاه صنعتي شريف با 6 برگزيده بيشترين سهم را در ميان منتخبين به خود اختصاص داده است.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه شريف؛ ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، اسامي برگزيدگان ششمين مسابقه ملي فناوري نانو را اعلام کرد. بر اين اساس، از ميان 4545 داوطلب شرکت‌کننده در اين رقابت علمي، 31 نفر به عنوان برگزيدگان نهايي اعلام شدند.

از اين ميان، 10 داوطلب به عنوان نفرات برتر مسابقه‏، 11 داوطلب به عنوان برگزيدگان مقطع کارشناسي و 10 داوطلب نيز به عنوان سه نفر برتر رشته‌هايي که بيش از 50 نفر از داوطلبان آن در جلسه آزمون حضور داشته‌اند و حداقل 60 درصد امتياز نفر اول آزمون را کسب نموده‌اند‏، معرفي شدند.

31 برگزيده ششمين مسابقه ملي فناوري نانو به تفکيک مقطع تحصيلي عبارتند از: 15 نفر دکتري تخصصي، 5 نفر کارشناسي ارشد ، 10 نفر کارشناسي و 1 نفر دانش‌آموز.

همچنين به تفکيک رشته تحصيلي اين برگزيدگان عبارتند از: 7 نفر نانوشيمي، 5 نفر مهندسي فناوري نانو، 5 نفر مهندسي مواد، 3 نفر شيمي، 3 نفر مهندسي شيمي، 2 نفر فيزيک، 2 نفر پزشکي، 1 نفر مهندسي مکانيک، 1 نفر مديريت، 1 نفر مهندسي بارزسي فني و 1 نفر دانش‌آموز پايه نهم بوده است.

بنا بر اين گزارش؛ سجاد محمود پورقمصر دانشجوي دکتراي تخصصي، در رشته ي مهندسي فناوري نانو رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داد و مجيد طالبي دانشجوي دکتراي تخصصي در رشته ي نانوشيمي موفق شد رتبه هشتم کشور را کسب نمايد.

همچنين؛ يوسف شلاگه و علي انصاري و فاطمه خسرونژاد نيز به ترتيب موفق به کسب رتبه اول و دوم و هفتم کشور در مقطع کارشناسي گرديدند. و حسين مولوي دانشجوي دکتراي تخصصي توانست رتبه دوم آزمون مهندسي فناوري نانو را به خود اختصاص دهد.

خاطرنشان مي شود؛ افراد مذکور توسط دانشگاه صنعتي شريف در اين مسابقه ثبت نام شده اند و لزوما دانشجوي دانشگاه شريف نيستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي