جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296

 در استان 

 کودکان معلول کهريزک؛ زائرين حرم رضوي

کرج - خاکپور

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آسايشگاه خيريه کهريزک استان البرز، با هماهنگي جمعي از خيرين ،تعداد 13 کودک معلول ذهني بخش نگهداري شبانه روزي آسايشگاه خيريه کهريزک استان البرز به زيارت امام هشتم(ع) اعزام شدند. 11نفر از کودکان بي‌سرپرست و بدسرپرست محسوب مي شوند و تنها 2 کودک از گروه اعزامي داراي سرپرست بودند در اين سفر زيارتي تيم اعزامي از سوي آسايشگاه شامل مراقب، ،بهيار، روانشناس بود که بدليل شرايط ذهني و جسمي کودکان ، کارهاي مراقبتي –بهداشتي0درماني را عهده‌دار باشند.

خيري که هماهنگي انجام اين سفر زيارتي را برعهده داشت، خود نيز با کودکان عازم سفر شد و قصد و نيت خود را از انجام اين کار خير اينچنين عنوان نمود: در سفري که به کربلا داشتم نيت کردم که تعدادي از کودکان را براي شفا به کربلا يا مشهد ببرم ، که خوشبختانه شرايط فراهم و توانستم هزينه سفر 4 روزه را با تمامي امکانات براي کودکان تدارک ببينم.

کودکان کهريزک براي اولين بار زوار امام رضا شدند، آنها همانند همه مسافران با شادي از زير قرآن رد شدند تا به عزت کلام خدا ،سفري بي خطر داشته باشند . در مشهد مقدس با هماهنگي انجام شده بر سفره اطعام امام رضا نيز مي نشينند تا از غذاي پر خير و برکت حرم ،که داراي عزت و کرامت خاصي بين ايرانيان است نيز بهره مند شوند.

مدير جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار:

ارائه تسهيلات عضويت رايگان توسط کتابخانه عمومي شهرستان به داوطلبان جمعيت هلال احمر

ساري – خبرنگار آفرينش

به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار ، مرتضي عمراني مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان مازندران، رضا اکبري رئيس اداره کتابخانه عمومي جويبار ، رجبعلي وهابي فرماندار جويبار و همچنين محمد احمديان مديريت جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار در خرداد ماه جاري با هم ديدار و گفتگو کردند.

محمد احمديان مديريت جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار به وجوه مشترک اين جمعيت و اداره کل کتابخانه هاي عمومي اشاره و اظهار کرد: خدمت بدون چشمداشت، بي منت و رايگان به مردم و تلاش براي جلب نظر و اقبال عموم مردم به دو فرهنگ سودمند امداد و نجات وکتابخواني، که خير تمام اقشار جامعه در آن نهفته است را از برخي جهات به هم نزديک کرده است.

مرتضي عمراني مديرکل کتابخانه هاي عمومي استان مازندران به منظور قدرداني از عملکرد و اقدامات امدادگران در امدادرساني سريع و به موقع در راستاي جلوگيري از بروز خسارات بيشتر به کتابخانه عمومي شهيدرضا کاکو که در حادثه بارندگي شديد و طوفان شهرستان جويبار رقم خورد و همچنين از مديريت، هدايت و پشتيباني مناسب امدادگران حاضر درمنطقه حادثه‌ديده تشکر نمود.

برحسب همين تقدير مقرر شد در راستاي سال ملي خواندن و جهت فرهنگ سازي در مبحث کتابخواني، عضويت خانواده هاي کارکنان ، اعضاء و داوطلبان جمعيت هلال احمر شهرستان جويبار در اداره کتابخانه عمومي شهرستان به صورت رايگان انجام پذيرد.

احمديان هم در پايان ارائه آموزشهاي امداد و کمک هاي اوليه به کارکنان اداره کتابخانه عمومي جويبار وهمچنين شرايط لازم براي عضويت داوطلبانه آنها در اين جمعيت را برايشان فراهم نمايد.

معاون فرماندار دماوند خبر داد؛

تهيه سند چشم‌انداز توسعه براي 5 شهر دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

معاون فرماندار شهرستان دماوند از تهيه سند چشم‌انداز توسعه براي پنج شهر اين شهرستان خبر داد.

مجيد صفري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به تدوين سند چشم‌انداز توسعه شهر دماوند اظهار کرد: قصد داريم با کمک شهرداري و شوراي اسلامي شهر دماوند که مسؤول هستند، سند چشم‌انداز توسعه شهر دماوند را تدوين کنيم.

وي افزود: در اين خصوص، اقداماتي انجام و مشاوري انتخاب شد و قراردادي نيز انعقاد شده است که در مدت يک سال اين کار انجام شود؛ اما بنا به دلايلي ازجمله برگزاري انتخابات از برنامه‌ها عقب مانده‌ايم.

معاون برنامه‌ريزي و اداري مالي فرماندار شهرستان دماوند گفت: با برنامه‌ريزي جديد که انجام گرفته، عزم ما براي تدوين سند چشم‌انداز توسعه شهر دماوند جدي است و درصدد هستيم که آن را به‌عنوان الگويي براي تمام شهرهاي اين شهرستان قرار دهيم. صفري ادامه داد: با توجه به مأموريت جديد شوراي اسلامي و شهرداري‌ها، هر پنج شهر شهرستان دماوند بايد سند چشم‌انداز توسعه را تهيه کنند تا بتوانيم آن را به‌عنوان يک مجموعه شهرستاني به استان ارائه دهيم.

4 پروژه‌ عمراني در منطقه 12 شهرداري اصفهان به بهره‌برداري رسيد

اصفهان - راعي

در نخستين برنامه از سري برنامه‌هاي «هر هفته چند افتتاح» در سال 95، چهار پروژه عمراني در منطقه 12 به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، بيست و دومين برنامه «هر هفته چند افتتاح» و نخستين برنامه آن در سال 95 ويژه پروژه‌هاي عمراني منطقه 12 شهرداري برگزار شد.

برنامه «هر هفته چند افتتاح» از مهرماه سال گذشته با ابتکار شهردار اصفهان و همراهي اعضاي شوراي اسلامي شهر آغاز شده، اين هفته ويژه منطقه 12 شهرداري اصفهان برگزار شد و چهار پروژه عمراني با حضور شهردار اصفهان، رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر و اهالي منطقه 12 به بهره‌برداري رسيد.

فرهنگسراي شهرك قدس با زيربناي 550 متر به همراه يك زمين ورزشي روباز با هزينه‌اي بالغ بر 500 ميليون تومان، فاز دوم بوستان مادر به مساحت 11 هزار متر مربع در خيابان كاوه با هزينه‌اي بالغ بر 5 ميليارد و 400 ميليون تومان از پل شريعتي تا سه راه ملك‌شهر، خيابان انديشه به طول 310 متر به همراه فضاي سبزي در كنار آن با هزينه‌اي بالغ بر 710 ميليون تومان و ساماندهي 3 بوستان محلي با هزينه‌اي بالغ بر 400 ميليون تومان، چهار پروژه عمراني منطقه 12 است که با حضور مديران شهري افتتاح شد. در اين مراسم همچنين کلنگ احداث ورزشگاه ناصرخسرو در محله اميرالمومنين (ع) به زمين زده شد.

دکتر مهدي جمالي‌نژاد شهردار اصفهان در مراسم افتتاح پروژه‌هاي منطقه 12با بيان اينکه ورزشگاه بزرگ محله اميرالمومنين (ع) تا پايان سال تکميل مي‌شود، تصريح کرد: فرهنگسراي شهرك قدس با توجه به نياز شهروندان احداث شده است، همچنين فاز دوم بوستان مادر، خيابان انديشه و ساماندهي بوستان‌هاي مختلف ديگر نيز انجام شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي