جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296

 ميز خبر 

 کاهش دماي نوار شمالي کشور

مديرکل پيش‌بيني و هشدارسريع سازمان هواشناسي ضمن اشاره به ورود سامانه بارشي به کشور از امروز يکشنبه 23 خرداد از کاهش نسبي دماي نوار شمالي کشور طي روزهاي آينده خبر داد.احد وظيفه در گفت‌وگو با » ايسنا، گفت: بر اساس تحليل آخرين نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي، امروز با عبور امواج تراز مياني جو از شمال غرب کشور، در برخي مناطق شمال غرب، سواحل درياي خزر، ارتفاعات و دامنه‌هاي البرز، رگبار پراکنده باران گاهي رعد و برق و وزش باد شديد موقت رخ خواهد داد. وي اظهار کرد: امروز 23 خرداد، با ورود سامانه بارشي از شمال غرب به کشور، در ساعات بعدازظهر و اوايل شب براي شمال غرب، سواحل جنوبي درياي خزر، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور ابرناکي، رگبار و رعد و برق گاهي وزش باد شديد موقت پيش‌بيني مي‌شود. با حرکت اين سامانه به سمت شرق کشور در روز دوشنبه 24 خرداد براي سواحل جنوبي درياي خزر، ارتفاعات البرز شرقي و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شديد موقتي پيش‌بيني مي‌شود.

پيش‌بيني باران شديد براي چهار استان کشور با احتمال آبگرفتگي

مديرکل پيش‌بيني و هشدارسريع سازمان هواشناسي با اشاره به اينکه در روز دوشنبه شدت بارش روي استان‌هاي خراسان شمالي، شرق گلستان، شرق مازندران و شمال غرب خراسان رضوي خواهد بود، افزود: احتمال رخداد تگرگ، سيل و آبگرفتگي نيز در اين استان‌ها وجود دارد همچنين طي سه روز آينده کاهش نسبي دما را براي نوار شمالي کشور خواهيم داشت.

به گفته وظيفه، در سه روز آينده درياي خزر، خليج فارس، تنگه هرمز و شرق درياي عمان به سبب وزش باد شديد مواج خواهد بود، همچنين طي همين مدت در ساعات بعدازظهر و شب وزش باد شديد و گرد و خاك براي برخي مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق به ويژه منطقه زابل که شدت آن از بعدازظهر دوشنبه و طي روز سه‌شنبه خواهد بود. از بعد از ظهر امروز نيز تا سه روز آينده با وزش باد شمال غربي بر روي استان‌هاي واقع در جنوب غرب کشور به ويژه استان‌هاي خوزستان و ايلام پديده گرد و خاك، کاهش کيفيت هوا و کاهش ديد افقي پيش‌بيني مي‌شود.

وي در پايان در مورد وضعيت هواي استان تهران اظهار کرد: آسمان تهران در امروز يکشنبه 23 خرداد، کمي ابري، در بعضي ساعات وزش باد شديد، در بعدازظهر باد و گرد و خاك با حداکثر و حداقل دماي 34 و 21 درجه سانتيگراد و در روز دوشنبه 24 خرداد، کمي ابري، در بعضي ساعات وزش باد شديد، در بعدازظهر باد و گرد و خاك، گاهي بارش پراکنده و رعد و برق با حداکثر و حداقل دماي 30 و 20 درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي