جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296

 پس از شش سال از پايان نگارش فيلمنامه؛
 «جزيره هندورابي‌» امسال کليد مي خورد 

 
سازنده سريال‌هايي نظير «کيف انگليسي» و «کلاه پهلوي» از اميدهايي که براي ساخت سناريوي سينمايي «جزيره هندورابي‌» در سال جاري وجود دارد، سخن گفت.کارگردان نام‌آشناي تلويزيون و سينما در رابطه با آخرين وضعيت ساخت فيلمنامه «جزيره هندروابي‌» به صبا گفت: در ابتدا بايد اعلام کنم، نگارش اين سناريو را شش سال قبل به توصيه يکي از دوستانم آغاز کردم و نوشتن آن بيشتر از يک سال زمان برد.

وي درهمين رابطه اضافه کرد: در حال حاضر همان دوستي که توصيه نوشتن اين سناريو را کرده بود به دنبال مهيا‌سازي شرايطي براي توليد اين سناريو است و اميدهايي براي کليدخوردن اين پروژه سينمايي در سال جاري ايجاد شده است.

اين فيلمساز با اشاره به اينکه فيلمنامه « جزيره هندورابي» از مضمون ملي بهره مي‌برد، تصريح کرد: فيلمنامه انگشت اشاره به سمت موضوعات ملي نظير خليج فارس گرفته است که همين امر شايد سبب ساخت آن در سال جاري شود، چرا که در حال حاضر پرداخت به موضوعات اينچنيني مورد توجه مسئولان قرار گرفته است.

دري در پاسخ به اينکه ساخت سناريوي«پهلوان خشمگين‌» بيشتر برايتان موضوعيت دارد يا «جزيره هندورابي‌»، گفت: هر کدام از اين سناريوها پروسه توليد خودشان را بايد طي کنند.

در ارتباط با «پهلوان خشمگين‌» بايد اعلام کنم، در ابتدا با بنياد فارابي رايزني‌هايي درخصوص ساخت آن صورت گرفت، حتي با رضايت و اعلام تامين سرمايه از سوي اين بنياد، بخشي از پيش‌توليد اين اثر صورت گرفت ولي متاسفانه، فعلا دستورالعملي از فارابي براي ساخت اين سناريو به ما ابلاغ نشده است و بايد منتظر زمان بود و ديد که چه پيش خواهد آمد.

گفتني است ،‌سيدضياءالدين دري متولد 29 تير 1332 تهران است و داراي تحصيلات ناتمام در رشته علوم ارتباطات است. وي فعاليت هنري را با تلويزيون آغاز کرده ‌است و بيش از اين آثاري همچون صاعقه، گرداب، سينما سينماست، باد وشقايق، لژيون، عشق ممنوع و من ديورا را براي مديوم سينما ساخته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي