جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5296

 احتمال تبديل شدن 3 سهميه مستقيم به 2 سهميه
 خطر کم شدن تيم هاي باشگاهي ايران در ليگ قهرمانان آسيا 

 
کنفدراسيون فوتبال آسيا رده‌بندي برترين اعضاي خود را اعلام کرد که در اين رتبه‌بندي فوتبال ايران در رده چهارم قرار گرفته است.سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا در گزارشي نوشت: :"قدرت بزرگ شرق آسيا بار ديگر جايگاهش در اين فهرست را تثبيت کرد و بالاتر از عربستان سعودي و امارات متحد عربي قرار گرفت و ايران در رده چهارم ايستاد.

با ادامه پيدا کردن نمايش قدرتمند تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي باشگاهي کره جنوبي در ليگ قهرمانان آسيا که يک فاکتور اساسي براي ارزيابي تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در رنکينگ کنفدراسيون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل آسيا است، بار ديگر کره جنوبي قدرتش را در قاره آسيا ثابت کرد.

در فصل جاري دو تيم از ليگ فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل کره جنوبي (اف سي سئول و چونبوک موتورز) به يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا صعود کردند. با ارزيابي عملکرد تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي کره جنوبي در چهار فصل اخير ليگ قهرمانان آسيا و درصدي که از جايگاه تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي ملي کشورهاي آسيايي در رنکينگ فيفا در نظر گرفته مي‌‌‌‌‌‌‌شود، کره جنوبي با 96.294 در صدر آسيا قرار گرفت. اين کشور از نظر ميزان امتياز در رده باشگاهي بيشترين امتياز را به خود اختصاص داده است. با فاصله بسيار کمي عربستان سعودي با 99.938 در رده دوم قرار گرفته است.

امارات با توجه به نمايش تيم‌هايش در ليگ قهرمانان آسيا با 91.533 در رده سوم قرار گرفته است. فوتبال ايران هم با وجود اينکه تيم ملي اين کشور در صدر بهترين تيم‌هاي آسيايي قرار دارد با توجه به نمايش تيم‌هاي باشگاهي‌اش، از نظر اعضاي کنفدراسيون فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل آسيا در رده چهارم قرار گرفته است.

امتياز ايران 84.108 است که 30 امتياز آن مربوط به عملکرد تيم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ملي فو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تبا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ل اين کشور است که امتيازات کامل را کسب کرده، اما در رده باشگاهي از 70 امتياز ممکن فقط 54.108 امتياز را به دست آورده است که به خاطر نمايش بسيار ضعيف تيم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاي باشگاهي اين کشور در ليگ قهرمانان آسيا در طول چهار سال گذشته است.

کشورهاي کره جنوبي، عربستان سعودي و امارات متحده عربي به خاطر نمايش با ثبات تيم‌هاي باشگاهي‌شان نسبت به ايران امتياز بيشتري را کسب کردند."

بر اساس اعلام کنفدراسيون فوتبال آسيا تيم ملي ايران با کسب 30 امتياز از 30 امتياز ممکن بهترين تيم آسيايي است و پس از تيم ايران تيم‌هاي کره‌جنوبي، ژاپن و عربستان در رده‌هاي دوم تا چهارم قرار گرفته‌اند. در فوتبال باشگاهي نيز فوتبال ايران پس از کشورهاي کره‌جنوبي، عربستان، ‌امارات، ‌قطر، چين و ژاپن در رده هفتم قرار گرفته است.

با اين شرايط احتمال از دست رفتن يکي ديگر از سهميه‌هاي مستقيم فوتبال ايران براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا وجود دارد که در صورت اين کاهش سهميه، پرسپوليس و استقلال بايد فصل بعد از مرحله پلي آف کار خود را در اين مسابقات آغاز کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي