جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5303

 ميز خبر 

 وکيل مدافع علي اکبر جوانفکر: جوانفکر و سه خبرنگار روزنامه ايران به حبس محکوم شدند

وکيل مدافع علي اکبر جوانفکر گفت: جوانفکر و سه خبرنگار روزنامه ايران به حبس محکوم شدند. قهرمان شجاعي در گفتگو با مهر در خصوص جزئيات حکم صادره براي مشاور رسانه اي رييس دولت دهم گفت: دادگاه پس از بررسي پرونده و دفاعيات موکل، جوانفکر را به 91روز حبس تعزيري محکوم کرد. وي در خصوص ساير احکام اين پرونده نيز گفت: سه فرد ديگري که در اين پرونده مطرح بودند نيز به حبس 91روزه محکوم شدند.

اعلام سطح 3 هشدار تروريستي در سراسر بلژيک

«شارل ميشل» نخست وزير بلژيک سطح هشدار تروريستي در سراسر اين کشور را 3 از 4 اعلام کرد.

به گزارش تارنماي راديو و تلويزيون بلژيک (ار ت ال)، ميشل در نشستي خبري پس از جلسه شوراي امنيت ملي بلژيک، اعلام کرد: «اوکام» (Ocam) نهاد مرتبط با تحليل تهديد در بلژيک، سطح تهديد تروريستي را 3 برآورد مي کند. اين بدان معناست که تهديد محتمل است. بايد اين سطح را جدي گرفت. وي در مورد تدابير امنيتي تازه برنامه ريزي شده توسط مرکز بحران بلژيک گفت: تدابير تکميلي و متناسبي در زمينه امنيتي اتخاذ مي شود که به دلايل کاملا روشن، ماهيت آن ها اعلام نخواهد شد.

نخست وزير بلژيک همچنين با بيان اينکه اوضاع تحت کنترل است، حفظ آرامش در کشور را خواستار شد.

جبهه‌هاي جديد داعش براي جبران شکست فلوجه

منابع نظامي عراقي اعلام کردند که تروريست‌هاي داعش به دنبال از دست دادن شهر فلوجه حملاتي را در مناطق مختلف عليه نيروهاي عراقي انجام داده و 100 نظامي را در شمال رمادي محاصره کرده‌اند.

به گزارش شبکه خبري سومريه نيوز، رائد جودت شاکر، رئيس پليس فدرال عراق اعلام کرد که نيروهايش دادگاه شرعي داعش در محله نزال در مرکز شهر فلوجه را کشف کرده‌اند که شامل سه زندان بوده است اما اين زندان‌ها خالي از بازداشت شدگان بودند.

نيروهاي عراقي روز جمعه شهر فلوجه را آزاد کردند اما به گفته برخي منابع هنوز تروريست‌هاي داعش در برخي محله‌هاي اين شهر هستند.

اين نيروها بيمارستان "طالب الجنابي" در شمال فلوجه را از وجود داعش پاکسازي کردند.

از سوي ديگر، يک منبع نظامي عراقي اعلام کرد که داعش 100 نظامي را در منطقه الزنکوره در شمال شهر رمادي، مرکز استان الانبار محاصره کرده است. به گفته منابع، تروريست‌هاي داعش به دنبال از دست دادن فلوجه جبهه‌هاي جديدي باز کرده و حملاتي را عليه نيروهاي عراقي در مناطق مختلف انجام داده‌‌اند.

اد رويس: نام ايران در فهرست کشورهاي پر خطر باقي بماند

رييس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا با تکرار ادعاهاي بي‌اساس غرب و آمريکا عليه ايران در اظهاراتي خصمانه گفت که ايران حامي تروريسم است و قصد ندارد از اين کار خود دست بکشد.

به گزارش پايگاه خبري تاون هال، اد رويس، رييس کميته روابط خارجي مجلس نمايندگان آمريکا با ارسال نامه‌اي خطاب به جک لو، ويز خزانه‌داري اين کشور مدعي شد: همان طور که مي‌دانيد ايران از سال 1984 تاکنون به عنوان يک کشور حامي تروريسم شناخته مي‌شود و هيچ برنامه‌اي هم براي توقف حمايت مالي از تروريسم ندارد.

او در ادامه اظهارات خصمانه‌اش در اين نامه گفت که حمايت از تروريسم در مرکزيت سياست خارجي ايران قرار دارد و نام ايران بايد در فهرست کشورهاي پرخطر باقي بماند.

ديدار وزير دفاع روسيه با بشار اسد در دمشق

سفير دمشق در مسکو از ديدار و گفت‌وگوي رييس‌جمهوري سوريه و وزير دفاع روسيه در خصوص همکاري‌هاي دو کشور در حوزه مقابله با تروريسم خبر داد.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، به گفته رياض حداد، سفير دمشق در مسکو، بشار اسد، رييس‌جمهوري سوريه و سرگئي شويگو، وزير دفاع روسيه درباره همکاري‌ها ميان دو کشور در حوزه مقابله با تروريسم و برنامه‌هاي آتي در اين راستا به رايزني پرداختند.

اين ديپلمات سوري با اشاره به ديدار اسد و شويگو در دمشق، خاطرنشان کرد: وضعيت بسيار دشوار است و تماس‌ها و ملاقات‌هاي مستمر را مي‌طلبد. وي ادامه داد:‌ در جريان ديدار اسد و شويگو، دو طرف درباره مبارزه با تروريسم گفت‌وگو کرده و ضمن ارزيابي اقدامات صورت گرفته در اين راستا، درباره برنامه‌هاي آتي نيز گفت‌وگو کردند.

از سوي ديگر وزارت دفاع روسيه نيز با انتشار بيانيه‌اي ضمن تاييد خبر ديدار شويگو با اسد در دمشق، اعلام کرد که در اين ديدار وزير دفاع روسيه به نمايندگي از رييس جمهوري روسيه با رييس‌جمهوري سوريه درباره مبارزه با تروريسم گفت‌وگو کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي