جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/03/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5303

 وقايع 

 هوش سياه بار ديگر دستگير شد

فرمانده انتظامي جيرفت از دستگيري دوباره "هوش سياه" ، هکر حرفه‌اي جنوب استان خبر داد و گفت: وي پس از رهايي از زندان 87 ميليون ريال را از حساب يك شهروند به سرقت برده بود، كه به دام افتاد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ " ماشاالله ملائي " گفت: درپي ارجاع پرونده نيابتي به ماموران پليس فتا جيرفت مبني بر هک اطلاعات كارت بانكي و برداشت غيرقانوني از حساب ‌بانکي‌ شهروندي از سوي سارقي اينترنتي، بررسي موضوع در دستور کار كارآگاهان قرار گرفت.

وي خاطر نشان کرد: با بررسي هاي بعمل آمده مشخص شد سارق فردي سابقه دار است که قبلا نيز به علت سرقت هاي مشابه چندين مرحله توسط کارآگاهان پليس فتا دستگير و روانه زندان شده است.

ملائي افزود: سرانجام کارآگاهان پليس فتا جيرفت با اقدامات شبانه روزي و بهره گيري از امکانات فني و اطلاعاتي مخفيگاه متهم سابقه دار اين پرونده را شناسايي و در عملياتي منسجم وي را دستگير کردند. وي گفت: اين جوان كه به هوش سياه مشهور شده است در آخرين مرحله پس از رهايي از زندان به سرقت اينترنتي 87 ميليون ريال از حساب بانكي يک شهروند دست زده بود كه به اين عمل خود اعتراف كرد. فرمانده انتظامي جيرفت توصيه کرد: براي طعمه قرار نگرفتن در خريد هاي اينترنتي حتي المقدور از صفحه كليدهاي مجازي تعبيه شده در درگاه بانكي استفاده كنيد تا از سرقت اطلاعات شما جلوگيري شود.

کلاهبرداري به نام مجري برنامه راديويي

رييس پليس فتا مازندران ،از شناسايي و دستگيري کلاهبردار و سارق اينترنتي 220 ميليون ريالي خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ "حسن محمدنژاد " در تشريح اين خبر گفت:در پي مراجعه يکي از شهروندان به اين پليس مبني بر اينکه فردي ناشناس از حساب بانکي اش با ترفند و شگردهاي کلاهبردارانه اقدام به برداشت غير مجاز 220 ميليون ريال وجه نقد کرده، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان اين پليس قرار گرفت.

رييس پليس فتاي مازندران، تصريح کرد:مالباخته در تحقيقات پليس عنوان داشت، فردي ناشناس با خط تلفن همراه رايتل با وي تماس گرفته و خود را از مجريان برنامه راديوئي معرفي کرد و اذعان داشت شما برنده خوش شانس همراه اول و برنده جايزه نفيس کمک هزينه سفر زيارتي حج شده ايد و براي واريز مبلغ جايزه با ترفند و فريب مرا به پاي دستگاه خودپرداز کشانده و با فعال کردن رمز دوم حساب بانکي ام 220ميليون ريال از حسابم برداشت کرد.

سرهنگ محمدنژاد افزود:ماموران پليس فتا با دريافت اين اطلاعات اقدامات فني و پليسي را براي شناسايي و دستگيري فرد کلاهبردار و سارق اينترنتي در دستور کار قرار دادند.

وي گفت:کارآگاهان پليس فتا با بررسي هاي تخصصي و اطلاعاتي دريافتند، متهم به کلاهبرداري اينترنتي مبالغ برداشت شده از حساب شاکي را به چندين حساب بانکي واريز کرد و در ادامه قسمتي از وجوه برداشت شده را از طريق دستگاه هاي Pos واقع در کافي نت هاي مختلف در سطح شهرستان"اسلامشهر" و ديگر وجوه را طي مراجعه حضوري به فروشگاه هايي در سطح شهر تهران برداشت کرده اند.

رييس پليس فتاي مازندران ادامه داد:با شناسايي کافي نت ها ماموران با هماهنگي قضائي، مسئولان اين واحد هاي صنفي را دستگير کردند و مورد تحقيق و بازجويي قرار دادند.

سرهنگ محمدنژاد، گفت:در تحقيقات پليس مشخص شد، مردي ميانسال با مراجعه به کافي نت ها بعد از کشيدن کارت از دستگاه هاي Pos با پرداخت 25 هزار ريال وجه نقد به ازاي هر10 ميليون ريال، اقدام به برداشت وجه از حساب بانکي مي کرد.

سرهنگ محمدنژاد، عنوان داشت: کارشناسان پليس فتا با انجام تحقيقات تکميلي، متهم به برداشت هاي غيرمجاز از کافي نت ها و فروشگاه ها را شناسايي و اين فرد را در يک عمليات غافلگيرانه در منزلش دستگير کردند.

وي افزود:در اين عمليات ماموران در بازرسي از منزل متهم موفق به کشف کارت هاي عابر بانک متعلق به اشخاص مختلف شدند که در نهايت پرونده براي سير مراحل قانوني به دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان ساري تحويل شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي