جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5308

 خبــــر 

 کاخ سفيد: انگليس براي بستن قراردادهاي تجاري با آمريکا در آخر صف است

کاخ سفيد اعلام کرد، باراک اوباما همچنان به حرف خود مبني بر اين که انگليس در صورت خروج از اتحاديه اروپا براي برقراري توافقات تجاري با آمريکا به "آخر صف" خواهد رفت پايبند است.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، اريک شولتز، سخنگوي کاخ سفيد به خبرنگاران گفت: باراک اوباما، رئيس جمهور آمريکا به آنچه که گفت پايبند است و من نيز تاکنون تغيير و به روز رساني در اين موضع نديده‌ام.

اوباما در سفر ماه آوريل به لندن از انگليس خواست تا در اتحاديه اروپا باقي بماند و هشدار داد اگر انگليس از اتحاديه اروپا خارج شود توافقات تجاري ميان دو کشور به اين زودي‌ها برقرار نخواهد شد.

کره‌شمالي: افتخار مي‌کنيم که آمريکا از سلاح اتمي ما در هراس است

يکي از مقام‌هاي ارشد پيونگ يانگ مدعي شده که کره شمالي يک قدرت اتمي است که غرب نمي‌تواند به آن بي‌اعتنا باشد.

به گزارش آسوشيتدپرس، هان سونگ ريول، دبيرکل دپارتمان امور آمريکا در وزارت خارجه کره شمالي گفت، مادام که آمريکا سياست تحريم‌ها را پيگيري مي‌کند،‌ بايد آماده آزمايش‌هاي اتمي و پرتاب موشکي بيشتري از سوي کره شمالي باشد. وي در مصاحبه‌اي با خبرگزاري آسوشيتدپرس گفت: اين آمريکاست که باعث بروز چنين مساله‌اي شده است. آنها بايد تهديدهاي اتمي،‌ تحريم‌هاي و فشارهاي اقتصادي را بر ما تمام کنند. بدون اين کارها،‌ انگار لوله اسلحه را به سمت شقيقه ما گرفته‌اند درحاليکه از ما مي‌خواهند سازش کنيم. وي افزود:‌ کشور من يک کشور اتمي است. در گذشته کشورم از سوي آمريکا به دليل سلاح اتمي تهديد شده است. اما حالا من به اين مساله افتخار مي‌کنم که آمريکا به واسطه تهديد از سوي سلاح اتمي کره شمالي در هراس است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي