جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5316

 خبر 

 مديرعامل شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي:

قاچاق بنزين ديگر جذابيت ندارد

مديرعامل شرکت ملي پخش فراورده هاي نفتي با بيان اين که جذابيت قاچاق بنزين از بين رفته است، بر لزوم تداوم عرضه بنزين به صورت تک نرخي تاکيد کرد.

سيدناصر سجادي در گفت و گو با ايرنا، ضمن استقبال از تهيه اصلاحيه براي قانون بودجه 1395 مشتمل بر حذف بنزين دو نرخي، افزود: همان طور که پيش از اين اعلام کردم، بنزين چند نرخي مي تواند بسترساز فساد شود.

مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران افزود: بررسي ميزان مصرف بنزين در سه ماه نخست امسال نشان مي دهد حجم مصرف بنزين نسبت به مدت مشابه پارسال حدود يک درصد رشد داشته است.

وي با بيان اين که رشد اندک يک درصدي مصرف بنزين در حالي است که به شمار خودروها افزوده شده است، ادامه داد: اين وضعيت نشان مي دهد که از جذابيت قاچاق اين سوخت کاسته شده است و نرخ کنوني بنزين (هر ليتر ده هزار ريال)جذابيتي براي قاچاق ندارد.مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي گفت: بنابراين دليلي ندارد که با هدف کنترل قاچاق سوخت، بنزين را دو نرخي کنيم.

سفير ايران در بلغارستان:

گاز ايران با کيفيت‌تر از گاز صادراتي روسيه است

سفير ايران در بلغارستان با بيان اين‌که اين کشور به عنوان پايگاه جديد پالايشگاهي ايران در اروپا در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: گاز ايران با کيفيت‌تر از گار صادراتي روسيه است.

به گزارش ايسنا، پايگاه خبري نوينايت به نقل از عبدالله نوروزي، سفير ايران در بلغارستان اعلام کرده است که سرمايه گذاران ايراني درحال بررسي احتمال افتتاح يک پالايشگاه در بلغارستان هستند.

نوروزي به شبکه خبري اوروپا اعلام کرد که سرمايه گذاران ايراني تمايل دارند در بخش انرژي اين کشور جنوب شرقي اروپا سرمايه گذاري کنند.

به گفته وي، صادرات نفت و گاز به بلغارستان نيز در دست بررسي است.

نوروزي تصريح کرد: ما بايد ببينيم طرف بلغاري چقدر براي اين موضوع اماده است. باتوجه به اينکه شبکه گاز ايران کاملا توسعه يافته است و خطوط لوله تا مرز ايران و ترکيه کشيده شده اند، نياز است تفاهم نامه هاي مشخصي به امضا برسند و قراردادهاي همکاري منعقد شوند.

سفير ايران در بلغارستان افزود: گاز ايران نسبت به گاز صادراتي روسيه از کيفيت بالاتري برخوردار است.

بلغارستان خواستار ازسرگيري ايده ساخت خط لوله نابوکو شده است که ايده اوليه ان با هدف صادرات گاز به اروپا از مسير ايران بود. ايده اي که پس از تحريم هاي اروپايي عليه ايران به طور کلي کنار گذاشته شد.

عبور توليد نفت شرکت کارون از مرز يک ميليون و 25 هزار بشکه در روز

توليد نفت خام شرکت بهره‌برداري نفت و گاز کارون در راستاي بازگشت به سقف توليد، از مرز يک ميليون و 25 هزار بشکه در روز عبور کرد.

به گزارش ايسنا، محسن دهان زاده، مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز کارون ضمن اعلام اين خبر اظهار کرد: توليد واقعي نفت خام از ميادين فعلي اين شرکت در فروردين ماه سال 1391 و قبل از اعمال کاهش‌هاي تکليفي حدود 995 هزار بشکه در روز بود که در حال حاضر با اتکاء به توانمندي داخلي و پس از اجراي سياست‌هاي کلان وزارت نفت در راستاي افزايش توليد به يک ميليون و 25 هزار بشکه رسيد که اين ميزان توليد از مخازن تحت راهبري، فراتر از شرايط قبل از اعمال تحريم‌هاي ظالمانه مي‌باشد.

وي با اعلام تحقق 149 درصدي برنامه‌هاي افزايش توليد با دبي حدود 73 هزار بشکه در روز در بخش چاه‌هاي توسعه‌اي، تعميري و ترميمي شرکت نفت و گاز کارون افزود: از مهمترين اقدامات مؤثر در افزايش توليد نفت خام اين شرکت مي‌توان به 43 مورد عمليات تعميري توسط دستگاه لوله مغزي سيار با استقرار دستگاه فراورش سيار ((MOT)، اسيدکاري گسترده، مشبک کاري، انجام متعدد عمليات‌هاي فني درون و سرچاهي و آزمايشات جرياني و همچنين افزايش و تثبيت دبي توليد 29 حلقه چاه مجهز به تلمبه‌هاي درون چاهي اشاره کرد.

دهان زاده تصريح کرد: راه‌اندازي و بازگشايي واحد هيبريدي، بهره‌برداري نمکزدائي منصوري و افزايش دبي چاه‌هاي نمکي ميدان نفتي منصوري آسماري به ميزان 42 هزار بشکه در روز از ديگر اقدامات مؤثر در افزايش توليد نفت خام اين شرکت بوده است.

مديرعامل شرکت نفت و گاز کارون از ديگر اقدامات مؤثر در تحقق اين افزايش توليد را راه‌اندازي فاز توسعه نمکزدائي شماره 2 اهواز بنگستان برشمرد و اظهار کرد: افزايش ظرفيت فرآورش نفت نمکي حاصل از راه‌اندازي اين واحد نمکزدايي به ميزان 30 هزار بشکه در روز بوده که امکان فرآورش کليه نفت نمکي بنگستان واحد شماره 2 و چاه‌هاي شرقي آبتيمور به ميزان 84 هزار بشکه در روز را فراهم کرده است.

وي بيان کرد: با برنامه‌ريزي و انجام حجم وسيعي از تعميرات اساسي تجهيزات و ماشين‌آلات فرآورشي طي سه سال گذشته، مقدمه ايجاد شرايط و ظرفيت‌هاي لازم جهت بازگشت موثر و ايمن به سقف توليد فراهم شد، به گونه‌اي که طي 4 ماه امکان افزايش توليد روزانه اين شرکت از 780 هزار بشکه در اسفندماه 94، به يک ميليون و 25 هزار بشکه در اواسط تيرماه 95 فراهم گرديد.

دهان زاده با بيان اينکه انجام اين مهم با حمايت‌ها و اخذ خدمات فني لازم از واحدهاي ستادي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب صورت گرفته است از همکاري اين واحدها با شرکت نفت کارون قدرداني کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي