جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5327

 خبر 

 يک تيم خرابکار در خاش منهدم و اعضاي آن دستگير شدند

فرماندار شهرستان خاش در استان سيستان و بلوچستان گفت: با تلاش و همت سربازان گمنام امام زمان (عج) عوامل يک تيم خرابکار در اين شهرستان دستگير شدند.

محمداکبر چاکرزهي در گفت و گو با ايرنا افزود: در پي وارد آمدن خسارت به بدنه اشرار و گروهک هاي تروريستي شماري از عوامل خرابکار قصد انجام کار تروريستي و خرابکارانه بين 2 مرکز مهم نظامي و امنيتي خاش داشتند که اين عوامل با هوشياري سربازان گمنام شناسايي و برنامه خرابکارانه شان خنثي شد.

رئيس شوراي تامين شهرستان خاش ادامه داد: اين گروه با امکانات پيشرفته در نزديکي محل هدف با کندن و حفر يک تونل از داخل يک منزل مسکوني در عمق 20 متري زمين و حرکت 30 متر در طول قصد عمليات خرابکارانه در 2 هدف مهم امنيتي و نظامي داشتند که با هوشياري نيرو هاي امنيتي قبل از اجراي نقشه شومشان دستگير شدند.

وي گفت: در اين رابطه 10 نفر از عوامل خرابکار و وابسته بيگانه دستگير شدند.

اتحاديه اروپا:همه طرف ها درکميسيون مشترک براجراي کامل برجام تاکيدکردند

اتحاديه اروپا در بيانيه اي اعلام کرد که در چهارمين نشست کميسيون مشترک برجام که برگزار شد همه طرف ها بر اجراي کامل و مؤثر برجام تاکيد کردند.

به گزارش ايرنا به نقل از تارنماي اتحاديه اروپا، در اين بيانيه گفته شده است که اين نشست فرصتي براي بررسي اجراي برجام درخصوص مسائل هسته اي و تحريم هاي مرتبط بود.

در اين بيانيه که سه شنبه منتشر شد، آمده است: چهارمين نشست کميسيون مشترک به نمايندگي از اتحاديه اروپا، نماينده عالي فدريکا موگريني، هلگا اشميد و نمايندگان 1+5 و ايران در سطح مديران سياسي و معاونان وزراي خارجه کشورهاي عضو برگزار شد.

نشست کميسيون مشترک طرح جامع اقدام مشترک (JCPOA) در وين در 19 ژوئيه 2016 شش ماه پس از روز اجرا و يک سال پس از نتيجه گيري برجام برگزار شد.

نخست وزير فرانسه: فرانسه بايد منتظر حملات و قربانيان بيگناه ديگري باشد

«مانوئل والس» نخست وزير فرانسه اعلام کرد: فرانسه بايد منتظر حملات ديگر و کشته شدن بيگناهان ديگري باشد.

به گزارش تارنماي روزنامه فرانسوي «لو فيگارو»، والس در دفاع از طرح دولت براي تمديد وضع فوق العاده در مقابل نمايندگان پارلمان گفت: هر چند که گفتن اين سخنان سخت است، اما وظيفه من ايجاب مي کند که اعلام کنم که ممکن است حملات ديگر رخ دهد و بيگناهان ديگري کشته شوند.وي افزود: هرگز نبايد به اين وضع خو کرد، اما بايد زندگي کردن با اين وضع را آموخت. بايد با اين تهديد زندگي و با آن مبارزه کنيم.

والس که کشورش در 18 ماه گذشته سه حمله تروريستي بزرگ را تجربه کرده است، در مورد بروز «تفرقه» هشدار داد و بر لزوم «وحدت» گروه هاي سياسي براي مقابله با تروريسم تاکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي