جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/04/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5327

 دلايل سقوط آزاد مصرف گازوئيل ايران 

 
وزير نفت با تشريح دلايل سقوط آزاد مصرف گازوئيل در کشور، جزئيات طرح جديد مقابله با قاچاق سوخت و به ويژه گازوئيل را تشريح کرد.به گزارش مهر، بيژن زنگنه با اشاره به کاهش روزانه 20 ميليون ليتري در مصرف گازوئيل کشور، گفت: مهمترين دليل کاهش و صرفه جويي روزانه 20 ميليون ليتري در مصرف گازوئيل کشور اجراي طرح تخصيص سوخت بر اساس ميزان پيمايش خودروها است.وزير نفت با اعلام اينکه در مرحله دوم اجراي اين طرح به زودي به منظور توزيع سوخت به صورت عادلانه بايد GPS بر روي خودروها نصب و تخصيص سوخت بر اساس پيمايش دقيق تري انجام شود، تصريح کرد: اجراي طرح پيمايش يک طرح بزرگ و مهم در کشوربه شمار مي‌رود که ضمن صرفه‌جويي سوخت از عرضه غير مجاز سوخت هم جلوگيري خواهد کرد.

اين عضو کابينه دولت با تاکيد بر اجراي اين طرح در کاهش قاچاق و صرفه جويي گازوئيل، تاکيد کرد: با اجراي اين طرح روزانه 20 ميليون ليتر گازوئيل مازاد داريم.

اين مقام مسئول همچنين در خصوص مکانيزه و ديجيتالي کردن سامانه توزيع سوخت در مناطق مرزي خاطرنشان کرد: قرار بود تا يک قيمت و برنامه ثابت براي مرزها در نظر گرفته شود ولي با در نظر گرفتن اينکه قيمت در مرزها متفاوت است اين برنامه انجام نشد.

در همين حال سيدناصر سجادي پيشتر در گفتگو با مهر با اشاره به کاهش مصرف گازوئيل در ناوگان حمل و نقل کشور، گفته بود پس از اجراي طرح عرضه گازوئيل بر اساس پيمايش متوسط مصرف گازوئيل در بخش حمل و نقل به کمتر از 50 ميليون ليتر در روز کاهش يافته است.

مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينکه در طول چند ماه گذشته تاکنون متوسط مصرف روزانه گازوئيل در بخش حمل و نقل به حدود 42 تا 43 ميليون ليتر در روز کاهش يافته است، تاکيد کرده بود: با اجراي طرح پيمايش، مصرف گازوئيل کشور در اين حوزه حدود هفت تا 7.5 ميليون ليتر در روز کاهش يافته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي