جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/05/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5329

 وزير علوم خبر داد؛
 اعطاي وام 100 ميليون توماني به دانشجويان کارآفرين 

 
وزير علوم، تحقيقات و فناوري از اعطاي وام 100 ميليون توماني به دانشجويان کارآفرين براي اشتغالزايي از طريق صندوق رفاه دانشجويان خبر داد.به گزارش ايسنا، دکتر محمد فرهادي در مراسم انتخاب دانشجوي نمونه سال 94 که با حضور معاون اول رييس‌جمهور، وزير بهداشت و جمعي از مسئولان دانشگاهي در نهاد رياست‌جمهوري برگزار شد، با بيان اينکه طي ماه اخير ايران رشد علمي داشته است، گفت: اين در حالي است که رشد علمي بسياري از کشورهاي پيشرفته منفي بوده است. ميزان ارجاعات و استناد به مقاله‌هاي برتر در ايران درخور توجه است و بسياري از مقاله‌ها پايه مطالعات، تحقيقات، دستاوردهاي علمي و فناوري هستند.

وي از تحصيل 350 هزار دانشجو در مقطع تحصيلات تکميلي خبر داد و گفت: اين دانشجويان پتانسيل خوبي براي کارهاي علمي و تحقيقات هستند.وزير علوم با اشاره به ماموريت‌گرا کردن دانشگاه‌ها اظهار کرد: با ماموريت‌گرا کردن دانشگاه‌ها، آن‌ها موظف مي‌شوند در برخي از عرصه‌ها بيشتر فعاليت کنند.

فرهادي با اشاره به اصلاح آيين‌نامه دانشجويان نمونه گفت: سال گذشته قرار شد امکانات بيشتري براي ادامه تحصيل دانشجويان نمونه فراهم شود و آيين‌نامه مذکور نيز براي همين منظور اصلاح شد.

وي ادامه داد: در حال حاضر در جهت حمايت از طرح‌ها و ايده‌هاي دانشجويان 100 ميليون تومان به دانشجويان کارآفرين براي اشتغالزايي از طريق صندوق رفاه دانشجويان اعطا مي‌شود. همچنين وام ويژه دانشجويان دکتري رشد داشته است. فرصت مطالعاتي 6 تا 9 ماهه براي اين دانشجويان فراهم شده است.

وزير علوم خاطرنشان کرد: سال گذشته 1100 نفر از دانشجويان غيرپزشکي براي گذراندن فرصت مطالعاتي 6 تا 9 ماهه به خارج از کشور رفتند و 248 نفر از اين دانشجويان براي گذراندن فرصت مطالعاتي در دانشگاه‌هاي داخل از دانشگاهي به دانشگاه ديگر رفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي