جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/05/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 5329

 ورزشگاه آزادي به بازي با قطر مي‌رسد
 وزير ورزش: ظرفيت ورزش ايران در المپيک 4 مدال است 

 
وزير ورزش و جوانان در جريان بازديد از مجموعه 100 هزار نفري آزادي و روند صندلي گذاري، گفت: ورزشگاه آزادي يک نماد ملي است که متعلق به تيم‌هاي ‌ملي و تيم‌هاي بزرگ است و متعلق به هيچ باشگاهي از جمله استقلال و پرسپوليس نيست.

محمود گودرزي در جريان بازديد از روند صندلي گذاري مجموعه 100 هزار نفري آزادي در جمع خبرنگاران با بيان اين که ورزشگاه آزادي واقعا 100 هزار نفري نبود، افزود: اين ورزشگاه در گذشته واقعا ظرفيت 100 هزار نفر تماشاگر را نداشت و صندلي ها از فاصله استاندارد لازم برخوردار نبودند، اما الان اين ورزشگاه در حال‌ حاضر 100 هزار نفر جمعيت را دارد و 78 هزار و 116 صندلي با شماره در ورزشگاه نصب شده است که به نظم دهي و انتظام بيشتر اين ورزشگاه کمک مي‌کند.

گودرزي در خصوص زمان اتمام روند صندلي گذاري ورزشگاه آزادي، خاطر نشان کرد: دوستان به ما قول داده‌اند تا بيستم مرداد ماه ضرب العجل روند صندلي گذاري ها به اتمام برسد که ما يک فرصت 10 روزه بيشتري در اين رابطه در نظر گرفته ايم تا مرحله صندلي گذاري به اتمام برسد. البته توليد صندلي ها زمان بر است و بحث ترميم بتن‌ها هم سبب شده تا اين زمان تا آخر مرداد ماه به طول انجامد. من اميدوارم روند نصب صندلي‌ها تا پايان مرداد ماه يا اول شهريور ماه به اتمام برسد.

وزير ورزش و جوانان در پاسخ به اين پرسش که آيا ورزشگاه آزادي به بازي ايران و قطر مي‌رسد يا خير؟ خاطر نشان کرد: بله . به اين زمان مي‌رسد. مسئولان قول داده‌اند که تا اول شهريور ماه مجموعه ورزشگاه آزادي را به ما تحويل دهند.

گودرزي همچنين در رابطه با واگذاري ورزشگاه يادگار امام (ره) به تيم فوتبال تراکتورسازي، عنوان کرد : ممکن است اين ورزشگاه به تراکتورسازي واگذار شود، اما اين مساله هنوز در حال بررسي است.

وزير ورزش و جوانان همچنين در خصوص اين که کارلوس کي‌روش گلايه داشته است که ورزشگاه آزادي متعلق به تمرينات تيم ‌ملي است و بايد در اختيار تيم ‌ملي قرار گيرد، تصريح کرد: ورزشگاه آزادي متعلق به برگزاري تمام مسابقات است و نه براي انجام تمرينات. هر تيمي که بخواهد از ورزشگاه آزادي که نماد ملي است استفاده کند بايد براي برگزاري مسابقات ملي و يا باشگاهي استفاده کند. فدراسيون‌ها بايد خود فضايي را براي تيم‌هاي ملي خود در نظر بگيرند. ورزشگاه آزادي متعلق به مسابقات ملي، بزرگ و باشگاهي است.

وي همچنين در خصوص روند بازسازي استاديوم آزادي، خاطر نشان کرد: مطالعات زيادي در اين زمينه انجام شده است و همواره اکثر استاديوم هاي ورزشي ريزش آب دارند که اميدوارم استاديوم آزادي در اين زمينه مشکل خاصي نداشته باشد. البته تغييرات عمدهاي در اين زمينه صورت نگرفته است.

وزير ورزش و جوانان در خصوص شائبه استعفاي دو عضو جديد هيات مديره استقلال نيز، تصريح کرد: اين دو عضو هيات مديره باشگاه استقلال استعفا ندادهاند و مشغول فعاليت در کار خود هستند.

گودرزي در ادامه در خصوص تعيين مدير عاملان دو باشگاه استقلال و پرسپوليس، اضافه‌ کرد: انتخاب مدير عاملان استقلال و پرسپوليس دست اعضاي هيات مديره اين دو باشگاه است و آنها سر کار خود هستند و گزينه‌هاي پيشنهادي خود را در اين باره اعلام مي‌کنند. تصميم گيري نهايي با اعضاي هيات مديره دو باشگاه استقلال و پرسپوليس است.

وي در رابطه با استحکام بناي ورزشگاه آزادي، ادامه‌ داد: در اين زمينه با دستور رييس جمهور تيمي از راه و شهرسازي براي مطالعه هر چه‌ بيشتر در محل استاديو م حاضر شدند تا استحکام بنا مشکلي نداشته باشد.

وزير ورزش و جوانان در ادامه درباره اين که پيش‌بيني شما از تعداد مدال‌هاي المپيک در اين دوره از بازي‌ها چيست؟ توضيح داد: ظرفيت ما در پانزده دوره از بازي‌هاي المپيک هفت دوره قبل از انقلاب 29 مدال و هشت دوره بعد از انقلاب 31 مدال بود که در مجموع 60 مدال کسب شده است که اگر تقسيم بر پانزده کنيم ظرفيت ورزش ما چهار مدال مي‌شود. يعني ظرفيت مدال ما در هر دوره از المپيک عدد چهار است. به دليل اين که تعداد مدال‌ها در المپيک لندن زياد شد اين ميانگين از سه و نيم به عدد چهار رسيد و پيش‌بيني ما همين عدد چهار است. اميدوارم که در اين دوره از بازي‌ها پيشرفت خوبي داشته باشيم و به نتايج بهتري دست پيدا کنيم.

وي در رابطه با بدرقه کاروان اعزامي به المپيک و پارالمپيک با حضور رييس جمهور، اظهار کرد: ديدار رييس جمهور با ملي‌پوشان و همچنين قول‌هايي که در خصوص استخدام داده شده است و پاداش‌هايي که در اين دوره به ورزشکاران پيش‌بيني شده است اين پاداش‌ها به نظر من نسبت به دوره قبل افزايش يافته است که اميدوارم مربيان و ورزشکاران ما بتوانند در ميادين المپيک با چنين پاداش‌هايي که در نظر گرفته شده است به بهترين نحو ممکن به نتايج خوبي دست پيدا کنند.

وزير ورزش و جوانان همچنين در رابطه با حذف کاروان تيم ‌ملي روسيه از المپيک به خاطر بالا بودن آمار دوپينگ اين کشور ، يادآور شد: من از اين مساله استقبال نمي‌کنم و دوست ندارم اين قضيه رنگ و بوي سياسي داشته باشد ،‌ بلکه در ورزش نبايد سياست را دخيل کنيم. دوپينگ يک پديده شوم است، ولي اين که بخواهيم جامعه اي از ورزشکاران و مربيان که در رده‌هاي بالايي قرار داشته‌اند را از رقابت‌هاي ورزشي حذف کنيم زيبنده نيست. شايد فعاليت‌هاي سياسي در اين زمينه در حال صورت گرفتن است.

وي در پايان در رابطه با بازديد رييس جمهور از اردوي تيم ‌ملي فوتبال، نيز خاطر نشان کرد: در اين زمينه خبري نداريم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي