جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/05/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 5330

 مکاتبه شرکت نفت با تاجيکستان و چين براي وصول بدهي زنجاني 

 
مدير امور حقوقي شرکت ملي نفت ايران گفت: مجموعه صنعت نفت همچنان پيگير وصول مطالبات خود از بابک زنجاني است و به اين منظور با بانکهايي از چين و تاجيکستان در مکاتبه‌ايم.به گزارش ايسنا، علي اکبر ماهرخ زاد با بيان اين مطلب افزود: با وجود تحقق پيدا نکردن وعده‌هاي مکرر بدهکار بزرگ نفتي طي دو سال و نيم گذشته و باوجود پيگيريهاي فراوان، همچنان نااميد نشده ايم و از هيچ تلاشي براي وصول طلب شرکت ملي نفت ايران دريغ نمي کنيم.

وي با بيان اين که متهم، پيشنهاد پرداخت بدهي خود را از طريق بانکي در چين و به واسطه بانکهايي در تاجيکستان ارائه داده است، تصريح کرد: کارشناسان و نمايندگاني از صنعت نفت، پيگير اين موضوع هستند.

ماهرخ زاد گفت: همچنين به اين منظور، پيش نويس تفاهمنامه اي را با بانکهاي تاجيکي در دست تنظيم داريم.وي با اشاره به پايان ارزيابي اموال متهم، خاطرنشان کرد: اموال اين فرد ارزيابي و حدود 17 هزار ميليارد ريال برآورد شده است.

بر پايه اين گزارش، بابک زنجاني به همراه دو متهم ديگر پرونده نفتي، اواخر پارسال با حکم دادگاه بدوي، مفسد في الارض شناخته شده و به اعدام محکوم شدند. اين در حالي است که همچنان کش و قوسها براي وصول بدهي اين بدهکار بزرگ نفتي ادامه دارد و شرکت ملي نفت ايران، پس از قريب 2 سال پيگيري، همچنان براي وصول مطالبات خود که حدود سه ميليارد يورو است تلاش مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي