جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5336

  آيت الله هاشمي:
 اگر متحجران سکوت مي کردند، انقلاب اسلامي الگوي ملت هاي مسلمان مي شد 

 
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با ابراز تاسف از مانع تراشي هاي متحجران در کشورهاي اسلامي بخصوص در ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي گفت: اگر اين گروه به جاي تندروي، لااقل سکوت مي کردند، انقلاب اسلامي با توجه به ظرفيت ها، الگوي ملت هاي مسلمان مي شد.به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني، در ديدار هيات رئيسه و روساي انجمن هاي فدراسيون آماتوري کارگري، با يادآوري ضديت تندروها با مبارزين و شخص امام(ره) که حتي در جلسات، مبارزه را با تعابيري چون 'مشت به سندان کوبيدن' و 'آب غربال کردن'، به سخره مي گرفتند و با قيافه ي حق به جانب مي گفتند 'جواب اين خون ها را چه کسي مي دهد؟'، افزود: همين جماعت در سال هاي اخير چنان ادعاي انقلابي گري دارند که اگر جامعه سوابق سکوت آنان در مقابل چپاول هاي استبداد و استعمار را در تاريخ ثبت نمي کرد، امروز ادعاي پيشتازي با امام و مبارزين را داشتند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ما خوشحال مي شويم که با درک حقايق، به انقلاب بپيوندند و براي سربلندي نظام تلاش کنند، اما به ياد داشته باشند که با قديس سازي ها، به فکر فريب جامعه نباشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ورزش را يکي از کارهاي بسيار ضروري در عصر ماشين دانست و گفت: در شرايطي که اکثر کارها نشسته انجام مي شود، بي توجهي به ورزش، حذف تدريجي سلامتي فردي و نشاط اجتماعي است.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با ارائه تحليلي از تفاوت ها و شباهت هاي کارهاي بدني با کارهاي ورزشي افزود: شادابي روحي حاصل از ورزش، ضرورت خستگي هاي جسمي کارگران پس از يک روز کاري است.

آيت الله هاشمي رفسنجاني، با اشاره به خاطرات دوران نوجواني خويش در روستاي بهرمان که کار به ويژه کشاورزي و ورزش سرگرمي توامان بود، گفت: کارگران به خاطر تحرکات جسمي، معمولا جزو افراد سالم جامعه هستند و اگر ورزش را هم همزمان با کار و يا پس از آن، در دوران بازنشستگي، ادامه دهند، بر درصد سلامتي آنها مي افزايد.

وي با يادآوري سوابق ورزش کارگري در تاريخ معاصر ايران، به سال هاي نخستين پس از پيروزي انقلاب و طرح مباحث مربوط به قانون کار در مجلس شوراي اسلامي اشاره کرد و گفت: پس از جنگ که سازندگي، برنامه اصلي کشور شده بود، ورزش مربوط به بخش هاي کارگري جدّي گرفته شد و يکي از وظايف وزارت کار در کنار توجه به ديگر نيازهاي معيشتي، جسمي و روحي کارگران، تأکيد بر برنامه هاي ورزشي بود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با بيان اين مطلب که 'ورزش علاوه بر مردان، به خاطر شرايط جسمي زنان، از ضرورت هاي زندگي آنان است'، اظهار داشت: اينکه بعضي از متحجرين، ورزش را مغاير با شخصيت هاي زنانه مي دانند، از وصله هاي ناجور در تفکرات اسلامي است و بزرگان ديني ما، بدون تبعيض البته متناسب با شرايط جسمي آنان بر اهميت ورزش تأکيد
مي کردند.

آيت الله هاشمي رفسنجاني، در عين حال کارگران را سرمايه اي ارزشمند براي همه جوامع بشري دانست و گفت: با وجود رشد تکنولوژي و گسترش حضور ماشين در توليدات، نياز به حضور نيروي انساني، هميشه رو به افزايش است.

وي کارگري را سالم ترين شغل براي امرار معاش دانست و افزود: روحيات کارگران به گونه اي است که نمي توانند مستبد باشند و حضور آنان در فضاي سياسي کشور بر اساس تفکرات ناب اعتدال اسلامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي