جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 5351

 شناسايي 7 شبکه تکدي‌گري در پايتخت 

 فرماندار تهران از جمع آوري 1025 نفر متکدي بزرگسال از ابتداي اجراي طرح جمع آوري متکديان سطح شهر تهران خبر داد و افزود: در اين طرح 139 کودک متکدي نيز از سطح خيابان‌هاي سطح تهران جمع آوري شدند.

عيسي فرهادي در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اينکه جمع آوري 500 متکدي ديگر که قبلا شناسايي شده‌اند همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد:‌ البته بحث شناسايي متکديان زير 15 سال نيز تا ابتداي مهرماه در قالب اين طرح ادامه پيدا خواهد کرد.

وي افزود: خوشبختانه به اذعان بسياري از شهروندان در حال حاضر وضعيت شهر تهران بهبود پيدا کرده و چهره پايتخت از وجود متکديان پاک شده است.

وي با تاکيد بر لزوم مشارکت شهروندان در موفقيت طرح جمع آوري متکديان پايتخت از شهروندان خواست جهت فرهنگ سازي و همکاري شهروندان از کمک به افراد متکدي در خيابان‌هاي سطح شهر تهران خودداري کنند، بسياري از افرادي که سر چهارراه‌هاي شهر تهران براي تکدي‌گري حضور پيدا مي‌کنند در قالب شبکه‌هاي تکدي‌گري به سودجوئي مشغول هستند.

شناسايي هفت شبکه تکدي‌گري

فرماندار تهران تاکيد کرد: در حال حاضر هفت شبکه تکدي‌گري شناسايي شده و مکاتبات لازم براي دستگيري آنها انجام شده است. قطعا قانون برخورد قاطعي با شبکه‌هايي که از انسان به ويژه کودکان به عنوان ابزاري براي سودجوئي و کسب درآمد استفاده مي‌کنند خواهد داشت.

وي افزود: شهروندان اگر قصد کمک دارند بهتر است کمک‌هاي خود را در قالب کميته امداد، بهزيستي و موسسات خيريه به دست افراد واقعا نيازمند برسانند.

بي ترديد اگر کمک‌ها از اين مسير باشد منطقي‌تر انجام مي‌شود و قطعا به دست افراد نيازمند مي‌رسد. متاسفانه امروز بسياري از افراديکه در خيابان‌هاي تهران مشغول تکدي‌گري هستند نيازمند نيستند و عضو شبکه‌هايي هستند که با تحريک احساسات شهروندان به سودجوئي مشغولند و پول خوبي نيز به جيب مي‌زنند.

فرهادي در پاسخ به سوالي مبني بر سرنوشت اتباع بيگانه‌اي که در طرح جمع آوري متکديان دستگير مي‌شوند گفت: تعدادي از کودکاني که در طرح جمع آوري متکديان از سطح خيابان‌هاي پايتخت جمع آوري شدند از اتباع بيگانه بودند که تحويل امور اتباع مي‌شوند و در مرحله بعد نسبت به ترد آنها از کشور اقدام مي‌شود.

فرهادي به هماهنگي و همکاري دستگاه قضايي در اجراي اين طرح اشاره کرد و افزود: دستگاه قضايي همکاري بسيار خوبي در اين طرح داشته و همين امر موجب شده است که موفقيت چشمگيري در جمع‌آوري متکديان سطح شهر تهران داشته باشيم.

فرماندار تهراندر خاتمه خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادي که در قالب اين طرح جمع آوري مي‌شوند و از ساير شهرستان‌ها براي اين کار به تهران آمده‌اند در سامان‌سراهاي شهر تهران نگهداري مي‌شوند ، البته برخي از افرادي که از شهرستان‌هاي اطراف تهران مراجعت کرده بودند توسط بهزيستي به شهر خودشان باز گردانده شده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي