جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5373

 نماينده اتاق بازرگاني چين درپاسخ به آفرينش:
 تاجران ايراني از واسطه‌ها خريد مي‌کنند  

 
نشست خبري هفته تجاري چين که با حضور مديران شهر نمايشگاهي آفتاب و نماينده اتاق بازرگاني چين در تهران برگزار شد، برنامه‌هاي اين نمايشگاه اعلام شد.به گزارش آفرينش، بهزاد معاون بين‌الملل شهر آفتاب ،اظهار داشت: تا پايان سال جاري 16 نمايشگاه در اين شهر برگزار مي‌شود که نمايشگاه ETW از اهميت بسزايي برخوردار است.

بهزاد تصريح کرد: نمايشگاه از 29 شهريور تا 31 در فضايي بالغ بر 10 هزار متر مربع با حضور 230 شرکت برگزار مي‌شود و در آن آخرين دستاوردهاي تکنولوژي و ماشين‌آلاتي در صنايع مختلف از قبيلي آي پي ، تجهيزات برق و نيروگاهي، هايتک ساختماني ، تجهيزات پالايشگاهي ، انرژي و فني مهندسي برگزار خواهد شد.

وي ادامه داد: در حاشيه اين نمايشگاه دو کنفرانس براي معرفي ظرفيت‌هاي کشورمان براي سرمايه‌گذاران چيني و نحوه چگونگي انتقال تکنولوژي برگزار خواهد شد.

در ادامه اين نشست خبري سي چيا او ،نماينده اتاق بازرگاني چين،در پاسخ به سئوال خبرنگار ما ،مبني بر اينکه در ايران اين ديدگاه موجود است که بيشتر کالا هاي وارد شده از چين بي کيفيت است ،آيا شما معتقد به اين ديدگاه هستيد ،گفت :متاسفانه کالاهاي چيني در ايران و ساير کشورها خوشنام نبوده‌اند که اين به سبب تمايل تاجران دو کشور براي سود بالا و ارزان خريد کردن بوده است لذا ما قصد داريم با برگزاري اين نمايشگاه که مسئوليت اصلي آن به عهده اتاق بازرگاني چين است نشان دهيم که کشور ما چه در زمينه تکنولوژي و چه در زمينه کيفيت کالا از جايگاه خوبي برخوردار است.

وي ادامه داد: به طور مثال گوشي‌هاي آيفون در اين کشور توليد مي‌شود و همين نشان دهنده اين است که توليد کنندگان چيني از کيفيت و تکنولوژي روز برخوردار هستند. در واقع هدف ما از اين نمايشگاه بالا بردن سطح توقع مصرف کننده ايراني از کيفيت کالاي چيني است تا تاجران دو کشور مجبور شوند کالاي باکيفيت عرضه کنند.

وي ادامه داد: تمام شرکت‌هاي حاضر در اين نمايشگاه از فيلتر اتاق بازرگاني چين رد شده‌اند و دولت چين براي حضور اين شرکت‌ها در نمايشگاه سوبسيدهاي زيادي پرداخت کرده است.

وي با اشاره به ديگر هدف اين نمايشگاه گفت: حذف واسطه‌ها يکي از اهداف ديگر ما در اين نمايشگاه است زيرا واسطه‌هاي ايراني و چيني دغدغه کيفيت کالا را ندارند و به دنبال سود بيشتر هستند و در چين نيز تاجران ايراني بيشتر از واسطه‌ها خريد مي‌کنند بر همين اساس ما قصد داريم در حاشيه اين نمايشگاه با برگزاري نشست‌هاي رودررو بين صنعگتران ايراني و چيني علاوه بر حذف واسطه‌ها زمينه انتقال تکنولوژي و فناوري را به ايران مهيا کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي