جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/01 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5378

 ميز خبر 

 دادستاني: اعلام جرم عليه نهادهاي استفاده‌کننده از تلگرام

معاون قضايي دادستان کل کشور در امور فضاي مجازي گفت: اگر مطلع شويم برخي از نهادها در امور اداري‌شان از شبکه اجتماعي تلگرام استفاده مي کنند قطعا عليه‌شان اعلام جرم خواهد شد و به طور جدي با آنها برخورد مي شود.

به گزارش ايسنا، عبدالصمد خرم آبادي معاون قضايي دادستان کل کشور در امور فضاي مجازي در حاشيه امضاي تفاهم نامه ميان دادستاني کل کشور ايران و مالزي در جمع خبرنگاران با تاکيد بر اينکه بايد شبکه هاي اجتماعي داخلي جايگزين شبکه هاي اجتماعي خارجي شوند گفت: اين کار را از وزات ارتباطات و فناوري اطلاعات مطالبه کرده ايم و مي کنيم، منتهي چون شوراي عالي فضاي مجازي درگير اين مساله هست از طريق دادستان کل کشور که خود عضو شوراي مذکور هم مي باشد اين درخواست را پيگيري مي کنيم؛ بنابراين مطالبه ما به قوت خود باقي و هرگز از شدت آن کاسته نمي شود.

يك كشته در حادثه سقوط هلي‌کوپتر اورژانس مازندران

رئيس جمعيت هلال احمر آمل از وقوع حادثه براي هلي کوپتر اورژانس مازندران در گزنک خبرداد.

به گزارش ايسنا، جمشيد نيکزاد اظهار کرد: دقايقي پيش هلي کوپتر اورژانس مازندران در منطقه گزنک براي حمل يک مصدوم در حال نشستن بود که به تير چراغ برق برخورد کرد. وي با بيان اينکه تيم هاي امدادي به منظور کمک به مصدومان در حال عزيمت به منطقه هستند، عنوان کرد: تاکنون يک فوتي و چند مصدوم ناشي از اين حادثه گزارش شده است.

اولين ديدار وزراي خارجه ايران و کانادا پس از قطع روابط

وزيران خارجه ايران و کانادا براي اولين بار از زمان قطع روابط دو کشور، ديدار کردند. به گزارش فارس، وزيران خارجه ايران و کانادا روز سه شنبه براي اولين بار از زمان قطع روابط دو کشور، ديدار کردند.

«استفان ديون» وزير خارجه کانادا ضمن اعلام اين خبر، گفت در ديدار با «محمد جواد ظريف» وزير امور خارجه، با وي در مورد وضعيت روابط دوجانبه و همچنين مسائل مربوط به اتباع دو کشور صحبت کرده اند. ديون پس از اين ديدار که در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل در نيويورک انجام شده، در توييتر نوشت: «براي اولين بار، در حاشيه مجمع عمومي سازمان ملل با وزير خارجه ايران ديدار کردم. در مورد روابط دو کشور در قالب خاورميانه صحبت کرديم. در مورد موارد کنسولي هم بحث شد.»

درگيري ديپلماتيك سوريه با دبيركل سازمان ملل

وزارت خارجه سوريه با انتقاد شديد از بان کي مون اعلام کرد که او از منشور سازمان ملل منحرف شده است. اين موضع‌گيري سوريه در واکنش به اظهارات بان کي مون در مجمع عمومي سازمان ملل بوده که مدعي شد، دولت سوريه تعداد زيادي از غيرنظاميان را کشته است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، در بيانيه وزارت خارجه سوريه آمده است که آنچه که در سخنراني بان کي مون،‌ دبيرکل سازمان ملل در روز سه شنبه درباره سوريه مطرح شد کاملا برخلاف احکام منشور سازمان مللي بود که بايستي دبيرکل سازمان ملل به آن احکام احترام بگذارد. وزارت خارجه سوريه افزود:‌ ملت سوريه که بيش از پنج سال است با تروريسم مي‌جنگد صاحب اختيار است و درباره آينده خود، خودش تصميم‌ مي‌گيرد و نيازي به نصيحت‌هاي بان کي مون ندارد که درباره پس گرفتن گزارشي که عربستان را در زمينه کشتار غيرنظاميان در يمن محکوم کرد، رسوايي به بار آورد و مقابل پول سکوت کرد.

توافق بغداد، اربيل و واشنگتن درباره عمليات موصل

حيدر العبادي، نخست وزير عراق متعهد شده که موصل را قبل از پايان سال جاري ميلادي از داعش پس بگيرد. با آزادسازي شهر موصل داعش ديگر مقر مهمي در عراق نخواهد داشت. در واقع آزادي موصل به معناي شکست نهايي داعش در عراق است.

با وجود فراهم آمدن آمادگي‌ها و مقدمات آزادسازي اين شهر اما اختلافاتي ميان گروه‌هاي سياسي درباره آينده اين شهر وجود دارد با اين حال جبار ياور، دبيرکل وزارت پيشمرگ‌ها در اقليم کردستان عراق اعلام کرد که رهبران امنيتي بغداد و اربيل و واشنگتن در نشستي در اربيل با چگونگي اداره عمليات موصل توافق کردند.

اين رهبران با نيروهاي شرکت کننده در اين عمليات و مشخص کردن نقش اين نيروها موافقت کردند. ياور تأکيد کرد که تمامي نيروهاي عراقي از جمله پيشمرگ‌ها و حشد شعبي در اين عمليات شرکت خواهند کرد اما ورود به شهر تنها به ارتش و پليس محلي محدود خواهد شد.وي گفت که جنگنده‌هاي ائتلاف هزاران اعلاميه را در شهر پخش کرده و از ساکنان خواسته‌اند از مناطق تحت سيطره داعش دور شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي