جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5390

 نهادهاي مالي 

 قائم مقام وزير کشاورزي خبر داد:

واردات گوشت تازه از مغولستان و ارمنستان

قائم مقام وزير جهاد کشاورزي گفت: هيچ کمبودي براي تامين اقلام اساسي ماه محرم وجود ندارد و براي تنظيم بازار گوشت قرمز، گوشت گوسفند تازه از مغولستان و ارمنستان وارد مي‌شود.

علي اکبر مهرفرد در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: براي تنظيم بازار محرم هيچ کمبودي در زمينه اقلام و محصولات اساسي از جمله شکر، برنج، گوشت و مرغ ندارد و قيمت‌هاي اين محصولات نيز تقريبا در سطح متعادلي است.

وي افزود: گوشت قرمز يکي از محصولات اساسي است که در ماه محرم تقاضا براي مصرف آن افزايش مي‌يابد که در اين زمينه گوشت قرمز گوساله تغيير قيمت چنداني نداشته و به اندازه کافي وجود دارد اما با توجه به افزايش قيمت گوشت گوسفند در صدديم حدود 3000 تن از اين محصول را براي تنطيم بازار ماه محرم به صورت تازه از ارمنستان و مغولستان وارد کنيم که از نظر کيفيت و طعم شباهت بسياري با گوشت گوسفندي که در ايران توليد مي شود، دارد.

وي همچنين در خصوص وضعيت بازار شکر نيز اظهار کرد: در حال حاضر بيش از 23 کارخانه چغندر قند در کشور توليد خود را آغاز کرده‌اند و با قيمت مصوب کيلويي 2520 تومان آن‌را عرضه مي‌کنند و واردات شکر نيز علي‌رغم تاخير انجام شده و هيچ کمبودي در زمينه اين محصول نداريم.

قائم مقام وزير کشاورزي ادامه داد: در بازار خرده‌فروشي ممکن است برخي گران فروشي کنند که وظيفه دستگاه‌هاي نظارتي است با گران فروشان برخورد کنند اما به مردم توصيه مي‌شود شکر مورد نياز خود را از هر جايي خريداري نکنند وبراي تامين اين محصول پر مصرف به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي يا ميادين ميوه و تره‌بار مراجعه کنند تا بتوانند با قيمت مناسب‌تر محصول را خريداري کنند. مهرفرد درباره وضعيت بازار برنج در ماه محرم اظهار کرد: برنج خارجي و وارداتي افزايش قيمت چنداني نداشته و به اندازه وجود دارد و با قيمت مصوب در مراکز عمده فروشي و نهايتا با 3-4 درصد سود در خرده‌فروشي‌ها قابل تامين است اما برنج داخلي که به دلايلي تقاضا براي آن زياد شده با نوسان قيمت مواجه شده بود که هم‌اکنون وضعيت بهتري دارد اما اگر قيمت اين محصول نيز در خرده‌فروشي ‌ها بيشتر افزايش يافته است وزارت جهاد کشاورزي و کشاورزان ارتباط ندارد.

وي با بيان اينکه علي‌رغم افزايش 500 هزار تني توليد برنج داخلي، اين محصول همچنان نمي‌تواند نياز مردم را پاسخ‌گو باشد و به همين دليل واردات برنج در خارج از فصل برداشت صورت مي‌گيرد، گفت بر اساس قانون وزارت جهاد کشاورزي در حوزه تنظيم بازار تامين پروتئين براي مردم به اندازه کافي از محل توليد داخلي و واردات محصولات، اقدام مي‌کند.

آغاز بکار بزرگترين نمايشگاه صنعت خاورميانه در تهران

شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت تهران که بزرگترين نمايشگاه بين المللي صنعت خاورميانه محسوب مي شود، اغاز بکار کرد.

به گزارش صدا و سيما ؛ اين نمايشگاه امروز با مشارکت حدود هزار شرکت داخلي و خارجي از جمهوري اسلامي ايران و 27 کشور مناطق مختلف جهان،در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران گشايش يافت. در اين نمايشگاه بزرگترين شرکت ها ، کارخانه ها و واحد هاي مختلف توليدي و صنعتي داخلي و خارجي گردهم آمدند و نوين ترين ماشين آلات و خطوط توليد، تجهيزات صنعتي و کارگاهي، ابزارآلات، صنايع پيشرفته، اتوماسيون صنعتي، خدمات فني مهندسي، تجهيزات ايمني و بهداشت، فروش و خدمات پس از فروش را عرضه کردند.

از ميان شرکت هاي حاضر در شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت تهران، تعداد 406 شرکت داخلي و 524 شرکت خارجي هستند.

شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت امسال با استقبال چشمگير شرکت هاي خارجي مواجه شده است و نسبت به سال گذشته تعداد شرکت هاي خارجي 45 درصد و تعداد کشورها 30 درصد رشد نشان مي دهد.

چک- سوئد- آلمان- بلژيک- اتريش- تايلند- مجارستان- ايتاليا- کره جنوبي- روماني- امارات- بلغارستان- اوکراين- يونان- هلند- لهستان- اسپانيا- فرانسه- آفريقاي جنوبي- هند- چين- ژاپن- تايوان- انگليس- سوئيس- فنلاند و ترکيه کشوهائي هستند که در شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت تهران حضور و مشارکت دارند.

اهميت بزرگترين نمايشگاه بين المللي صنعت خاورميانه موجب شده است تا بسياري از کشورهاي خارجي از جمله ترکيه، هند، چين، ژاپن، جمهوري چک، آلمان، تايوان، انگليس، سوئيس و فنلاند بصورت پاويون در اين نمايشگاه حضور داشته باشند.

قرار است در طول برگزاري شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت چندين هيئت تجاري، صنعتي، اقتصادي و سرمايه گذاري خارجي از کشورهاي مختلف اروپائي و آسيائي در محل نمايشگاه حضور يابند و ضمن بازديد از نمايشگاه با شرکت هاي ايراني وارد مذاکرات صنعتي و اقتصادي شوند. شانزدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت تهران از 14 تا 17 مهرماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران آماده بازديد علاقه مندان خواهد بود.

کاهش 25هزار توماني سکه در بازار

روز گذشته در بازار آزاد، سکه طرح قديم يک ميليون و 89هزار تومان تومان به فروش رسيد که در مقايسه با روز گذشته کاهش 25 هزار توماني داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز در بازار آزاد، سکه طرح قديم يک ميليون و 89هزار تومان و طرح جديد يک ميليون و 90 هزارتومان هزارتومان به فروش رسيدند .

همچنين نيم سکه در بازار روز گذشته نيز به قيمت551 هزار تومان ، ربع سکه 290هزار تومان و سکه يک گرمي 181 هزار تومان به فروش رسيد .

لازم به ذکر است، ارزش هر گرم طلاي 18 عيار ساخته نشده در بازار طلاي تهران، 110 هزار و 95 تومان و هر انس طلاي جهاني نيز به بهاي يک هزار و 273 دلار و 10 سنت داد و ستد شد .

محمد کشتي‌آراي رئيس اتحاديه کشوري طلا و جواهر در خصوص کاهش چشمگير قيمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: علت کاهش بيش از اندازه قيمت طلا در بازار امروز افت 44 دلاري قيمت جهاني طلا بوده است.

وي در ادامه افزود: با بالا رفتن ارزش سهام و نرخ برابري دلار و همچنين افزايش بيش از اندازه ميزان عرضه طلا در بازارهاي جهاني جهت فروش اين فلز گرانبها، قيمت آن کاهش يافت.

کشتي‌آراي تاکيد کرد: افت قيمت طلا دربازار داخلي نيز متاثر از همين فزوني عرضه بر تقاضا بوده و دليل ديگري ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي